alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها بطور ویژه با دارا بودن عصاره های گیاهی و ویتامین ها برای جلوگیری از ریزش موی خانم ها طراحی و تولید شده است.


فواید شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها


شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها بطور ویژه برای جلوگیری از ریزش موی خانم ها طراحی و تولید شده است. از آنجا که بانوان در زندگی خود با فشارهای عصبی بیشتری روبرو هستند و به علت شرایط خاصی نظیر بارداری و تغییرات هورمونی ماهانه دچار کمبودهای تغذیه ای از جمله آهن و سایر ریز مغذی های حیاتی می گردند، محصولات ضد ریزش موجود در برنامه درمانی آنها علاوه بر دارا بودن مواد آنتی آندروژن باید توجه خاصی به رفع نیازهای متابولیکی آنها داشته باشند.

در این شامپو از اختلاط چند سورفاکتنت آنیونی و غیر یونی استفاده شده است تا اثر محرک آنها کاهش یابد. این شوینده تخصصی با فراهم آوردن قدرت پاک کنندگی مناسب و در عین حال ملایم، به راحتی چربی و آلودگی ها را از روی مو پاک می کند و موجب حجیم تر شدن موها پس از استحمام می گردد.

ویژگیها و خواص شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها

 • افزایش مقاومت مو و جلوگیری از ریزش مو به وسیله تقویت گردش خون پوست سر
 • حاوی ترکیبات روی و سابال جهت جلوگیری از ریزش مو
 • دارای پرو ویتامین B5 به منظور حفظ رطوبت و افزایش مقاومت مو
 • حاوی عصاره جینکوبیلوبا جهت تقویت گردش خون پوست سر
 • دارای ویتامین E با اثر حفاظتی در برابر رادیکال های آزاد
 • محرک رشد موهای جدید

ریزش مو

مزایای مصرف شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها


شامپو تقویتی بانوان با درنظر گرفتن این نیازها به گونه ای طراحی شده که مواد مورد نیاز رشد مو را در اختیار فولیکول مو قرار داده و با بهبود گردش خون در پوست سر، متابولیسم سلولهای زایای فولیکول مو را افزایش می دهد و علاوه بر کاهش ریزش مو به رشد مجدد و بلند شدن موها نیزکمک می کند. سورفاکتنت های به کار برده شده در این فرآورده با پوست و مو بسیار سازگارند.

دکسپانتنول یکی از ترکیبات موجود در فرمولاسیون شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها است. این ماده یکی از ویتامین های گروه B می باشد که براحتی به داخل پوست و فولیکول مو و ناخن نفوذ می کند. این ماده در بدن به پانتوتنیک اسید تبدیل شده و در سنتز کوانزیم A به کار می رود. دکسپانتنول سریعاً از پوست جذب شده و به لایه های عمقی پوست می رسد.

دکسپانتنول قدرت پیوند با آب را داشته و آب را درون پوست نگه می دارد. این ماده نوسازی سلولها را افزایش داده و ترمیم پوست در اثر سوختگی ، اگزما و غیره را سرعت می بخشد. دکسپانتنول خارش و التهاب پوست را کاهش داده و باعث لطافت و نرمی پوست می گردد.

ویتامین F موجود در ترکیب شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها حاوی مخلوطی از اسیدهای چرب لینولئیک اسید و لینولنیک اسید (امگا 3 و امگا 6 ) و اولئیک اسید (ماده اصلی روغن زیتون) می باشد. اسیدهای چرب ضروری بر روی پوست و مو چند اثر قابل توجه دارند:

 • آثار تغذیه ای- ترمیمی باعث ترمیم ساختار پوست و مو می شوند زیرا یکی از اجزاء تشکیل دهنده غشاء سلولی هستند.
 • اثر مرطوب کنندگی این ویتامین از تبخیر بیش از حد آب از سطح پوست و مو جلوگیری می نماید و رطوبت پوست و مو را به مدت طولانی و موثر حفظ می کند.
 • اثر آنتی آندروژنیک: این اسید ها قادر هستند 5-آلفا ردوکتاز تیپ 1و 2 را مهار نمایند. این اثر به علت جذب این اسیدها از سطح پوست در مصرف موضعی نیز دیده می شود بنابراین ویتامین F قادر است در درمان و کاهش ریزش مو موثر باشد بنابراین این شامپو در افرادی با موهای خشک که تحت درمانهای ضد ریزش مو هستند به عنوان شوینده مناسب توصیه می گردد.
 • اثر ضد رادیکالهای آزاد: که باعث ایجاد اثرات حفاظتی از این مواد می گردد و پوست و مو در برابر اثرات مضر اشعه UV و عوامل مخرب محیطی محافظت می نماید.
 • به عنوان یک عامل Refatting agent عمل نموده و در صورت زدوده شدن بیش از حد چربی یا تاخیر در ترشح مجدد چربی پوست، جایگزین چربی پوست و مو می شوند.

در فرمولاسیون شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها عصاره گیاه سابال وجود دارد. گیاه سابال یا نخل اره ای که بومی آمریکاست حاوی مقادیر متنابهی ازاسید کاپریلیک، اسید لاوریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک، کاروتین، تانن ها، سیتوسترول، بتا سیتوسترول، - پلی ساکاریدهاست. در درمانهای ریزش موبتاسیسترول میتواند کمک شایانی به کاهش فعالیت 5 آلفا ردوکتاز نماید.در هیرتونیک تخصصی آقایان شامپو تخصصی ضد ریزش موآقایان و - بانوان سینره از این گیاه استفاده شده است.

ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی شناخته شده است که در فرمولاسیون شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها وجود دارد . ویتامین E به راحتی به داخل پوست نفوذ کرده توسط پوست جذب می شود . این ویتامین از راه کانالهای پیلوسباسه به داخل فولیکول مو نفوذ کرده و باعث تقویت مو میشود. همچنین وجود آن بر روی مو باعث کاهش تخریب ناشی از اشعه UV می شود. زیرا این ترکیب رادیکالهای آزاد اکسیژن را به دام انداخته و از پراکسیداسیون چربی ها در اثر اشعه UV جلوگیری می نماید. همچنین خصوصیات تشکیل لایه محافظ بر روی مو را داشته و باعث رطوبت رسانی به مو نیز می شود

ویتامین B6 موجود در ترکیب شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها اثرات آنتی آندروژنیک عصاره سابال را افزایش می دهد و در برخی منابع حتی اثرات آنتی آندروژنیک نیز برای آنها ذکر شده است. کمبود این ویتامین باعث التهاب پوست و ریزش مو می گردد زیرا این ویتامین در متابولیسم پروتئین ها و چربی ها دخیل است. مصرف موضعی این ویتامین در درمان ریزش مو، شوره و خارش پوست سر موثر است.

پلی کواترنیوم 10 یک ماده پلی مری کاتیونی به صورت کمپلکس می باشد که از ئیدروکسی اتیل سلولز مشتق می گردد. این ترکیب حالت دهنده بسیار خوبی است که در فرمولاسیون شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها گنجانده شده است. خاصیت چسبندگی به مو دارد و یک فیلم پوششی محافظ بر روی مو تشکیل می دهد. همچنین باعث رطوبت رسانی به مو گشته و سبب شانه خوری بهتر مو در حالت خیس و خشک می گردد. از شکنندگی مو جلوگیری نموده و براقی و شفافیت مو را افزایش داده و باعث حالت ابریشمی مو می گردد. در مورد موهای مجعد و خشک، باعث حالت پذیری بهتر آنها می گردد و از ایجاد الکتریسیته ساکن و پرواز موها جلوگیری می نماید.

ریزش موها

روش مصرف شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها


موها را خیس نمایید. مقداری از شامپو را به آرامی به مدت 3 الی 5 دقیقه بر روی پوست سر و موها ماساژ دهید. سپس به طور کامل آبکشی نمایید.

عوارض جانبی شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها

تاکنون عارضه جانبی در رابطه با شامپو تقویتی و ضد ریزش مو مخصوص خانم‌ها گزارش نشده است.

توصیه ها در مورد شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره مخصوص خانم‌ها

در کنار این محصول می توانید از لوسیون تقویت کننده و ضد ریزش مو و یا از سرم تقویت کننده و ضد ریزش مو نیز استفاده کنید. سرم به علت خالص تر بودن، اثر بهتر و سریع تری دارد ولی اگر به همراه لوسیون و شامپو تقویتی و ضد ریزش استفاده کنید، اثر آنها چند برابر می شود.

separator line

بیشتر بخوانید:

ریزش مو در خانمها

درمان خانگی ریزش موی سر در زنان و مردان از دیدگاه طب سنتی ایران

بهترین برند شامپو (پرطرفدار در بین خانم ها)

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • cinere.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits