دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
کاشت ابرو چگونه انجام میشود و چه عوارضی در پی دارد ؟
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
کاشت ابرو : اگر شما هم مانند دیگر دوستان از فرم و شکل ابروهایتان خسته شده اید و قصد کاشت ابرو را دارید تا انتها با مجله دلگرم همراه باشید تا با عوارض و هزینه کاشت ابرو به طور کامل آشنا شوید.

کاشت ابرو چگونه است ؟

برای مردان و زنانی که زیبایی ابروهای خود را از دست داده اند و خواهان ابروهایی پرپشت ،طبیعی و زیبا هستند کاشت ابرو گزینه مناسبی می‌باشد. کاشت ابرو توسط جراحان متخصص زیبایی و در اتاق عمل‌های مجهز کلینیک تخصصی پوست و مو صدف انجام می‌شود.

ویژگی های ابروی کاشته شده

از ویژگی‌های موهای کاشت‌شده در ناحیه ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قابل رشد بودن موها در کاشت ابرو
 2. تراکم بالا
 3. در جهت خواب طبیعی ابرو
 4. قابل کاشت در محل شکستگی ابرو
 5. قابل کاشت بروی تاتو قبلی

فرایند و پروسه کاشت ابرو مشابه کاشت مو با روش FUT بوده اما از دقت و ظرافت بالاتری برخوردار است. اولین مرحله در کاشت ابرو طراحی مدل ابرو است که توسط طراح این مجموعه و مطابق با چهره فرد انجام می‌شود. سپس بسته به خالی بودن ابرو تا حدود 500 گرافت مو در هر یک از ابروها مطابق با خواب طبیعی ابرو کاشته می‌شود.

موهایی که قرار است اهدا شوند معمولا از پشت سر گرفته می شوند. سپس نوار (فلپ) جداشده زیر میکروسکوپ با دقت بالا و با توجه به خواب مو کات می‌شود (لازم به ذکر است تمام موهای جداشده یک تار مویی هستند). بعد از مرحله کات متخصص تار موها را با نیدل بسیار ظریف و در جهت طبیعی بودن کاشت و زاویه خواب مو می‌کارد .

کاشت ابرو در یک روز، بدن درد و بیهوشی و بدون نقاهت انجام خواهد شد

فیلم کاشت ابرو روی تتو


معایب و عوارض کاشت ابرو چیست ؟

نکاتی که باید قبل از انجام کاشت ابرو به روش FUT و FIT بدانید عبارت است از:

از معایب و عوارض کاشت ابرو به روش های FUT و FIT می توان به خط بخیه، برش های عمیق، بیهوشی، درد، جلسات متعدد، عفونت و ... اشاره کرد که هر یک از آن ها به خودی خود یک مشکل و معضل اساسی به شمار می رود.

در اینجا به معایب و عوارض کاشت ابرو به روش FUT و FIT اشاره می کنیم.

همان گونه که در مقدمه مطلب نیز ذکر شد کاشت ابرو هم در کنار مزایایش بی مشکل نیست و نباید فراموش کرد که کاشت ابرو نه یک عمل زیبایی لوکس و اشرافی بلکه درمانیست برای کمک به انسان ها.

عوارض و تاثیرات منفی که ممکن است بعد از کاشت ابرو اتفاق بیفتد از این قرار است:

 1. همان طور که گفته شد سرعت رشد موهای کاشته شده همانند موهای سر است بنابراین هر دو هفته یک بار بلند و بلند‌تر میشوند. به علاوه آنها از نظر رنگ، جنس و ضخامت هم‌رنگ موی ابرو نیستند.
 2. زاویه کاشت ابرو که به شکل خوابیده قرار میگیرند به سختی با حالت واقعی ابرو تطابق می‌یابد به همین دلیل این بخش از کار و هماهنگ بودن دم ابرو تا تاج آن و مرتب قرار گرفتن زاویه خواب آن به تبحر متخصص بستگی دارد.
 3. عجول نباشید. به علت انتقال موها از قسمت پوست سر به ابرو، موها تا حدود 3 هفته بعد از کاشت دچار ریزش خواهند شد پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان باید حداقل سه تا شش ماه از زمان کاشت ابرو صبر کنید تا رشد موها به حالت طبیعی برگردد.
 4. معمولا بعد از کاشت مو فاصله موهای کاشته ‌شده در روند کاشت ابرو بیشتر از موهای طبیعی آن است. البته این داستان برای کسانی که تاتو دارند وعمل کاشت ابرو را روی تاتو انجام داده اند مشکل ایجاد نمیکند چراکه تاتو این فاصله‌ها را مخفی میکند، اگرچه به مرور این فاصله‌ها با تکرار جلسات پیوند کم و کمتر خواهند شد.

کاشت ابرو به روش FUT و FIT چیست ؟

به طور کلی اگر بخواهیم کاشت ابرو به روش FUT و FIT را بیان کنیم تعریف خاصی نداریم زیرا مراحلی که در کاشت مو به روش های FUT و FIT عینا در کاشت ابرو تکرار می شود یعنی تمام معایب از جمله تراکم کم کاشت، برداشت به صورت غیر اصولی و غیر حرفه ای، خونریزی های شدید، خط های بخیه و ... در کاشت ابرو هم آمده است و به همین دلیل است که حتی یک نمونه موفق از کاشت ابرو به روش های FUT و FIT را نداریم.

کاشت ابرو / عوارض کاشت ابرو / هزینه کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو به روش های FUT و FIT

 1. جراحی در بغل سر
 2. خونریزی شدید در حین کاشت ابرو
 3. بیهوشی در مواقع حساس کاشت ابرو
 4. درد های شدید
 5. استراحت کامل پس از کاشت ابرو
 6. تورم های صورت ، چشم ، پیشانی
 7. بخیه
 8. نداشتن خواب یکسان موهای ابرو پس از کاشت
 9. تراکم کم کاشت ابرو

دوران نقاهت کاشت ابرو به روش SUT و FUE

شما پس از انجام کاشت ابرو به روش sut و fue هیچ دوران نقاهت و عوارض خاصی را متحمل نمی شوید به طوری که در فردای همان روز کاشت ابرو می توانید به راحتی تمام فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.

توجه داشته باشید در این روش موهای ابرو قابل رشد بوده و کاملا با خواب و زاویه طبیعی ابروها کاشت می شود به طوری که با ظاهری طبیعی هیچ کس متوجه کاشت ابروی شما نخواهد شد.

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می شود ؟

پیش از هر چیز ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که کاشت ابرو در حقیقت راه حلی نهایی برای کسانیست که اصلا ابرو ندارند یا بخشی از ابروی آن ها بر اثر جراحت از بین رفته است. فراموش نکنید این روش هم دارای عوارضیست پس به دلیل هوسی گذرا یا میل به تنوع هر روزه سراغ کاشت ابرو نروید.

کاشت ابرو / عوارض کاشت ابرو / هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو چه زمانی لازم میشود ؟

 • تمام یا قسمتی از ابرو ریزش کرده و دست کم به مدت یک سال رویشی نداشته باشد ( این شرایط ممکن است به علت بیماری پوستی یا خالکوبی رخ دهد).
 • در سطح ابرو، خط شکستگی وجود داشته باشد.
 • کاشت ابرو در شرایطی که موهای ابرو به شدت کم پشت باشد

حال که دریافتیم کاشت ابرو در چه شرایطی ممکن است، خالی از لطف نیست بدانیم کاشت ابرو از جانب پزشک در چه موقعیت هایی توصیه می شود:

 • کاشت ابرو ایده خوبیست برای کسانی که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابروهای خود را از دست داده‌اند و برای ترمیم جای آن می‌توانند به کاشت ابرو فکر کنند.
 • کاشت ابرو بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابروهای کسانی است که از کم پشتی ابروها رنج می برند.
 • همچنین افرادی که به علت بیماری‌های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده‌اند، برای پر کردن قسمت‌های ریخته می توانند کاشت ابرو را امتحان می‌کنند.
 • جالب است بدانید خانم‌هایی که قبلا تاتوی ابرو کرده‌اند ولی از فرم آن خسته شده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکنیک‏های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند. همچنین خانم‌هایی که به هر دلیل از شکل ابروهای‌شان راضی نیستند و به صورت مداوم با قلمو یا مدادهای ابروی شیمیایی مجبور به شکل دادن به آن هستند، برای تغییر فرم ابروهای‌شان می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.

هزینه کاشت ابرو چه میزان است ؟

تخمین و برآورد هزینه برای کاشت ابرو کار سختیست چرا که به عوامل و متغیر های زیادی بستگی دارد. اساس ناحیه ای که قرار است تحت عمل قرار بگیرد، ضخامت و تراکم ابرو و همچنین تعداد پیوندهای مورد نیاز برای دست یافتن به ظاهری طبیعی پس از عمل، از جمله عوامل موثر روی هزینه کاشت ابروست.

اگر در فکر کاشت ابرو هستید این موضوع را فراموش نکنید که هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلف و متعددی شامل پزشک جراح، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده، زمان و کار صرف شده توسط جراح و دیگر کارکنان کلینیک کاشت ابرو بستگی دارد.

توجه داشته باشید که در برخی کلینیک ها ( عموما در شهرستان ها ) ممکن است کاشت مو به صورت تجربی و با روش هایی غیر از روش های مدرن جهانی انجام گردد.

هزینه کاشت ابرو در برخی از شهرستان ها بعلت نداشتن مهارت و پزشک متخصص و تیم مجرب، هم اینک بصورت معمولاً تجربی انجام میشود و با تکنیک های سنتی و رایج FIT وFUT انجام میشود و بخاطر همین است که هزینه های کاشت ابرو متغیر بوده و از یک ملیون الی پنج ملیون تومان انجام میشود، اما در کلینیک رنسانس هزینه کاشت ابرو با تکنیک انحصاری SUT و FUE از 4 میلیون تومان الی 5 میلیون تومان می باشد.

بیشتر بخوانید :

آیا کاشت ابرو و مژه غلط است؟

فواید بی نظیر ابرو + راههای داشتن ابرو پرپشت چیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits