فواید مصرف تونیک مو آموس وان

۱,۸۵۶
۰
۰
شنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۲۰


معرفی تونیک مو آموس وان


تونیک مو آموس وان با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی در درمان ریزش مو و بر اساس فیزیولوژی پوست و موی نژاد ایرانی تهیه شده است. تونيک موي آموس وان حاوي آمينكسيل، عصاره هاي گياهي، ويتامين هاي گروه B، مخلوط 12 اسيد آمينه مشابه اسيدهاي آمينه مو، ويتامين ها، مواد معدني و كافئين است. استفاده منظم از تونيك تقويت كننده و ضد ريزش موي آموس وان ، موجب جلوگيري از ريزش مو، تغذيه بهتر فوليكول هاي مو، تقويت موهاي كركي و ضعيف و ضخيم شدن آنها و رشد مجدد موهاي ريخته شده مي گردد.


ويژگي هاي تونيک مو آموس وان

 • تونيک مو آموس وان با مهار آنزيم 5- آلفا ردوكتاز از تبديل تستوسترون به فرم فعال آن يعني دي هيدروتستسترون (DHT) جلوگيري مي كند. مهار اين مسير، موجب كاهش ريزش مو و افزايش ضخامت موها مي شود.
 • تونيك مو آموس وان با تنظيم فعاليت غدد چربي موجب كاهش توليد سبوم و كاهش چربي موها مي شود.
 • تونيک مو آموس وان جريان خون را به سمت ريشه مو تحريك نموده و با كمك به تغذيه بهتر آن، نه تنها رشد مو را تسريع مي نمايد، بلكه با محافظت بهتر موها، از ريزش غير عادي آن نيز مي كاهد.
 • تعداد تارهاي موي موجود در فاز آناژن (فاز رشد) را افزايش و تعداد تارهاي موي موجود در فاز استراحت (تلوژن) را كاهش مي دهد.
 • موجب افزايش توليد انرژي سلولي و تحريك رشد موها مي شود.
 • تونيک مو آموس وان حاوي مجموعه كاملي از مواد تغذيه كننده مو شامل ويتامين هاي A (رتينول)، گروه B ،B3، B5 و E، مواد معدني و اسيد هاي آمينه (پرولين، ريبوفلاوين، سديم لاكتات، آرژينين، آسپارتيك اسيد، گليسين، آلانين، سرين، والين، ترئونين، ايزولوسين، هيستيدين، فنيل آلانين) است.
 • تونيک مو آموس وان عناصر لازم براي ساخت كراتين مو را فراهم ساخته و موجب بازسازي كراتين موها مي شود.
 • تونيک مو آموس وان موجب مرطوب كردن موها، استحكام ساقه موها و فوليكول ها، حفاظت از رنگ مو و ترميم آسيب هاي وارد بر پوست و مو مي شود.
 • تونيک مو آموس وان خاصيت ضد التهابي دارد و از خارش و قرمزي پوست سر جلوگيري مي كند.
 • بر خلاف پاره اي از درمانهاي شيميايي با قطع مصرف، ريزش مو برگشت ناگهاني (relapse) نخواهد داشت.
 • اثربخشي مواد اوليه مورد استفاده در اين تونيك در مطالعات باليني مختلف تاييد شده است.

تونیک مو

مواد تشکیل دهنده و موثر تونیک موی آموس وان

آمینکسیل ( Aminexil ) :

ماده ای با خواص ضد ریزشی مو مشابه با ماینوکسیدیل می باشد با این تفاوت که عوارض جانبی موجود در ماینوکسیدیل مانند کاهش فشار خون و بازگشت ریزش مو پس از قطع مصرف را نخواهد داشت.

آناژین ( Anagain ) :

شرکتی به نام mibelle biochemistry این ماده موثر در تقویت مو را معرفی نمود و در سال 2014 برنده جایزه Avanced ingredient award شد. این ماده در تحقیقات تجربی بالینی نشان داده است که در مدت زمان دو ماه 28 درصد ریزش مو را میتواند کاهش دهد و علاوه بر آن ظرف مدت سه ماه، 78 درصد رویش موایجاد کند. مکانیزم اثر آناژین متشکل از گیاه Pea sprouts به این ورت است که می تواند باعث افزایش حدودا 4 تا 7 برابر نسبت تعداد تار مو در فاز آناژن به کاتاژن گردد.

روت بایوتک (RootBio Tec) :

در سال 2015 توسط شرکت mibelle biochemistry به بازار معرفی گردید. با مهار آنزیم 5-آلفا ردوکتاز و تحریک تکثیر فولیکولهای مو، باعث کم شدن ریزش مو و حتی رویش مجدد مو می گردد. در تحقیقات انجام گرفته روی این ماده، طی مدت زمان 2 ماه مصرف 31 درصد به کاهش ریزش مو انجامیده و موجب بالا رفتن تراکم موها شده است.

پرودو 500 ( Prodew 500) :


این ترکیب توسط شرکت ژاپنی Ajinomoto به صورت انحصاری ثبت گردیده است. پرودو 500 دربردارنده انواع اسیدهای آمینه، سدیم پیرولیدون کربوکسیلیک اسید، سدیم لاکتات و اسید لاکتیک است. این ترکیب مشابهت زیادی با کمپلکسهای رطوبت رسان طبیعی پوستی (NMF) و اسید آمینه های پوستی دارد که باعث مستحکم شدن، افزایش درخشندگی و ترمیم بافت و ساختار ساقه و ریشه مو می شود.


کافئین :


کافئین می تواند سریع وارد فولیکول های مو گردد. کافئین باعث بالا رفتن متابولیسم و انرژی درون سلولی می گردد که این امر موجب افزایش ضخامت تار مو و جلوگیری از ریشه مو می شود. کافئین می تواند اثرات دی هیدروکسی تستوسترون در پوست سر را کنترل کرده و فاز رشد را در موها طولانی کند و نهایتا منجر به ضخیم و بلند شدن ساقه مو گردد.

ویتامین E :


یکی از کارکرد های ویتامین E، حفظ غشا پوستی در برابر صدمات ناشی از فسفولیپاز A، انواع اسیدهای چرب آزاد و لیزوفسفولیپیدها است که تمامی این مواد می توانند موجب ریزش مو گردند. از آنجایی که غلظت ویتامین E در اپیدرم ناچیز است، و در عین حال ویتامین E مهمترین آنتی اكسیدان محلول در چربی موجود در غشاء پوست است و به علت تولید هیستامین اثر ضد خارش و التهابی دارد. بنابر این حفظ این ماده در پوست سر کمک زیادی به تقوقیت مو خواهد کرد. همچنین ویتامین E یک محافظت کننده طبیعی در برابر نور می باشد و پوست و مو را در برابر افتاب مرطوب و لطیف نگه می دارد.


نیاسین امید( ویتامین B3 -ویتامین PP ) :

مهمترین خواص این ویتامین در کنترل ترشح چربی پوست سر و کاهش سبوم سر می باشد. نیاسینامید دارای اثر کاهنده التهاب پوست سر است و یک آتی اکسیدان محسوب می شود. همچنین محرک و افزاینده جریان خون در مویرگ های اسکالپ سر می شود که به بهبود بازسازی اسکالپ سر می انجامد.


پانتنول: ( حالت الکلی فعال ویتامین B5 ) :

پانتنول با جذب رطوبت موجود در هوا به حفظ رطوبت پوست کمک میکند و با محبوس کردن آب پوست و مو، از تبخیر و خشکی آنها پیشگیری می کند. این ماده با ایجاد یک غشاء نازک محافظ بر روی سطح خارجی ساقه مو، منجر به افزایش حالت ارتجاعی مو، درخشندگی مو، شانه پذیری موها، رفع الکتریسیته ساکن و از بین برنده موخوره می گردد. پانتنول باعث ترمیم شدن ساقه موهای اسیب دیده، افزایش و تحرک فعالیت سلولی پوست سر و بهبود مقاومت کششی تارهای مو می گردد.


زینک گلوکونات :

دارای خاصیت ترمیمی و بازسازی کننده است و به طور طبیعی از بین برنده میکروب و قارچ می باشد .افزایش تحرک سلولی را در پی دارد و با مهار فعالیت آنزیم 5-آلفاردوکتاز باعث کاهش ریزش مو می شود. کنترل سبوم هم یکی دیگر از مزایای این ماده است.

کرساتین ( Cressatine ) :


این ماده از شاخ و برگ گیاهان علف چشمه و لادن بدست می آید و توسط گلیسرین گیاهی پایدار می شود. کرساتین سرشار از سولفور بوده که به مستکم و ضخیم شدن موها کمک می کند. همچنین با افزایش دوره فاز رشد مو و تولید کراتین ساختار مو را بهبود می بخشد.

انواع پروسیانیدین ( Procyanidins) :

به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی و بسیار قدرتمند شناخته می شوند. تحقیقات گویای این بوده است که پروسیانیدین ها باعث افزایش تعداد تارهای موی موجود در فاز آناژن (فاز رشد) می شوند و همچنین به ضخیم شدن تار مو می انجامند. به علاوه خاصیت منحصر به فرد دیگر این مواد در رشد و رویش مجدد موهای شقیقه و جلوی سر می باشد که این اثر در ماینوکسیدیل کمتر دیده شده است.

آموس وان


نحوه مصرف تونیک مو آموس وان


روزانه دو بار، صبح و شب، 7 تا 14 پاف (1 تا 2 ميلي ليتر) از محلول را روي پوست سر اسپري نماييد و به ملايمت به مدت 1 تا 2 دقيقه كف سر را ماساژ دهيد. سپس براي حالت دهي، موها را شانه بزنيد. حداقل تا سه ساعت بعد از مصرف اين تونيك از شستشوي سر خودداري كنيد. براي اثر بخشي بهتر، براي شستشوي سر از شامپوهاي ضد ريزش موي آموس وان مناسب موي خود استفاده كنيد.

نکات قابل توصیه تونیک مو آموس وان

 • دوره درمان ريزش مو حداقل شش ماه مي باشد. لذا حتي در صورت حصول نتايج كافي، تا قبل از پايان اين دوره به هيچ وجه مصرف تونيك را قطع نكنيد.
 • تا سه ساعت بعد از مصرف تونيك از شستشوي موها خودداري كنيد.
 • غالبا ريزش مو داراي يك مكانيسم جند عاملي است، لذا درمان ريزش مو هم با فاكتور هاي مختلف و همزمان نتايج بهتري در بر خواهد داشت. بنابراين درمان مشكلات جانبي فرد مانند كم خوني، فقر آهن، كمبود ويتامين ها و مواد معدني مانند روي و ... در حين درمان به حصول نتايج بهتر كمك مي كند.
 • به روش مصرف درست و نگهداري از تونيك كه روي جعبه درج شده است دقت فرماييد .

divider

بیشتر بخوانید:

فواید مصرف تونیک موی سینوا

فواید باورنکردنی تونیک مو رکسول

معرفی مزایای تونیک موی چرب ساینس

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


فواید مصرف تونیک مو آموس وان
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter