فواید مصرف تونیک مو آموس وان

۶,۷۵۳
۶
۰
یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۳۱


معرفی تونیک مو آموس وان


تونیک مو آموس وان با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی در درمان ریزش مو و بر اساس فیزیولوژی پوست و موی نژاد ایرانی تهیه شده است. تونیک موی آموس وان حاوی آمینکسیل، عصاره های گیاهی، ویتامین های گروه B، مخلوط 12 اسید آمینه مشابه اسیدهای آمینه مو، ویتامین ها، مواد معدنی و کافئین است. استفاده منظم از تونیک تقویت کننده و ضد ریزش موی آموس وان ، موجب جلوگیری از ریزش مو، تغذیه بهتر فولیکول های مو، تقویت موهای کرکی و ضعیف و ضخیم شدن آنها و رشد مجدد موهای ریخته شده می گردد.


ویژگی های تونیک مو آموس وان

 • تونیک مو آموس وان با مهار آنزیم 5- آلفا ردوکتاز از تبدیل تستوسترون به فرم فعال آن یعنی دی هیدروتستسترون (DHT) جلوگیری می کند. مهار این مسیر، موجب کاهش ریزش مو و افزایش ضخامت موها می شود.
 • تونیک مو آموس وان با تنظیم فعالیت غدد چربی موجب کاهش تولید سبوم و کاهش چربی موها می شود.
 • تونیک مو آموس وان جریان خون را به سمت ریشه مو تحریک نموده و با کمک به تغذیه بهتر آن، نه تنها رشد مو را تسریع می نماید، بلکه با محافظت بهتر موها، از ریزش غیر عادی آن نیز می کاهد.
 • تعداد تارهای موی موجود در فاز آناژن (فاز رشد) را افزایش و تعداد تارهای موی موجود در فاز استراحت (تلوژن) را کاهش می دهد.
 • موجب افزایش تولید انرژی سلولی و تحریک رشد موها می شود.
 • تونیک مو آموس وان حاوی مجموعه کاملی از مواد تغذیه کننده مو شامل ویتامین های A (رتینول)، گروه B ،B3، B5 و E، مواد معدنی و اسید های آمینه (پرولین، ریبوفلاوین، سدیم لاکتات، آرژینین، آسپارتیک اسید، گلیسین، آلانین، سرین، والین، ترئونین، ایزولوسین، هیستیدین، فنیل آلانین) است.
 • تونیک مو آموس وان عناصر لازم برای ساخت کراتین مو را فراهم ساخته و موجب بازسازی کراتین موها می شود.
 • تونیک مو آموس وان موجب مرطوب کردن موها، استحکام ساقه موها و فولیکول ها، حفاظت از رنگ مو و ترمیم آسیب های وارد بر پوست و مو می شود.
 • تونیک مو آموس وان خاصیت ضد التهابی دارد و از خارش و قرمزی پوست سر جلوگیری می کند.
 • بر خلاف پاره ای از درمانهای شیمیایی با قطع مصرف، ریزش مو برگشت ناگهانی (relapse) نخواهد داشت.
 • اثربخشی مواد اولیه مورد استفاده در این تونیک در مطالعات بالینی مختلف تایید شده است.

تونیک مو

مواد تشکیل دهنده و موثر تونیک موی آموس وان

آمینکسیل ( Aminexil ) :

ماده ای با خواص ضد ریزشی مو مشابه با ماینوکسیدیل می باشد با این تفاوت که عوارض جانبی موجود در ماینوکسیدیل مانند کاهش فشار خون و بازگشت ریزش مو پس از قطع مصرف را نخواهد داشت.

آناژین ( Anagain ) :

شرکتی به نام mibelle biochemistry این ماده موثر در تقویت مو را معرفی نمود و در سال 2014 برنده جایزه Avanced ingredient award شد. این ماده در تحقیقات تجربی بالینی نشان داده است که در مدت زمان دو ماه 28 درصد ریزش مو را میتواند کاهش دهد و علاوه بر آن ظرف مدت سه ماه، 78 درصد رویش موایجاد کند. مکانیزم اثر آناژین متشکل از گیاه Pea sprouts به این ورت است که می تواند باعث افزایش حدودا 4 تا 7 برابر نسبت تعداد تار مو در فاز آناژن به کاتاژن گردد.

روت بایوتک (RootBio Tec) :

در سال 2015 توسط شرکت mibelle biochemistry به بازار معرفی گردید. با مهار آنزیم 5-آلفا ردوکتاز و تحریک تکثیر فولیکولهای مو، باعث کم شدن ریزش مو و حتی رویش مجدد مو می گردد. در تحقیقات انجام گرفته روی این ماده، طی مدت زمان 2 ماه مصرف 31 درصد به کاهش ریزش مو انجامیده و موجب بالا رفتن تراکم موها شده است.

پرودو 500 ( Prodew 500) :


این ترکیب توسط شرکت ژاپنی Ajinomoto به صورت انحصاری ثبت گردیده است. پرودو 500 دربردارنده انواع اسیدهای آمینه، سدیم پیرولیدون کربوکسیلیک اسید، سدیم لاکتات و اسید لاکتیک است. این ترکیب مشابهت زیادی با کمپلکسهای رطوبت رسان طبیعی پوستی (NMF) و اسید آمینه های پوستی دارد که باعث مستحکم شدن، افزایش درخشندگی و ترمیم بافت و ساختار ساقه و ریشه مو می شود.


کافئین :


کافئین می تواند سریع وارد فولیکول های مو گردد. کافئین باعث بالا رفتن متابولیسم و انرژی درون سلولی می گردد که این امر موجب افزایش ضخامت تار مو و جلوگیری از ریشه مو می شود. کافئین می تواند اثرات دی هیدروکسی تستوسترون در پوست سر را کنترل کرده و فاز رشد را در موها طولانی کند و نهایتا منجر به ضخیم و بلند شدن ساقه مو گردد.

ویتامین E :


یکی از کارکرد های ویتامین E، حفظ غشا پوستی در برابر صدمات ناشی از فسفولیپاز A، انواع اسیدهای چرب آزاد و لیزوفسفولیپیدها است که تمامی این مواد می توانند موجب ریزش مو گردند. از آنجایی که غلظت ویتامین E در اپیدرم ناچیز است، و در عین حال ویتامین E مهمترین آنتی اکسیدان محلول در چربی موجود در غشاء پوست است و به علت تولید هیستامین اثر ضد خارش و التهابی دارد. بنابر این حفظ این ماده در پوست سر کمک زیادی به تقوقیت مو خواهد کرد. همچنین ویتامین E یک محافظت کننده طبیعی در برابر نور می باشد و پوست و مو را در برابر افتاب مرطوب و لطیف نگه می دارد.


نیاسین امید( ویتامین B3 -ویتامین PP ) :

مهمترین خواص این ویتامین در کنترل ترشح چربی پوست سر و کاهش سبوم سر می باشد. نیاسینامید دارای اثر کاهنده التهاب پوست سر است و یک آتی اکسیدان محسوب می شود. همچنین محرک و افزاینده جریان خون در مویرگ های اسکالپ سر می شود که به بهبود بازسازی اسکالپ سر می انجامد.


پانتنول: ( حالت الکلی فعال ویتامین B5 ) :

پانتنول با جذب رطوبت موجود در هوا به حفظ رطوبت پوست کمک میکند و با محبوس کردن آب پوست و مو، از تبخیر و خشکی آنها پیشگیری می کند. این ماده با ایجاد یک غشاء نازک محافظ بر روی سطح خارجی ساقه مو، منجر به افزایش حالت ارتجاعی مو، درخشندگی مو، شانه پذیری موها، رفع الکتریسیته ساکن و از بین برنده موخوره می گردد. پانتنول باعث ترمیم شدن ساقه موهای اسیب دیده، افزایش و تحرک فعالیت سلولی پوست سر و بهبود مقاومت کششی تارهای مو می گردد.


زینک گلوکونات :

دارای خاصیت ترمیمی و بازسازی کننده است و به طور طبیعی از بین برنده میکروب و قارچ می باشد .افزایش تحرک سلولی را در پی دارد و با مهار فعالیت آنزیم 5-آلفاردوکتاز باعث کاهش ریزش مو می شود. کنترل سبوم هم یکی دیگر از مزایای این ماده است.

کرساتین ( Cressatine ) :


این ماده از شاخ و برگ گیاهان علف چشمه و لادن بدست می آید و توسط گلیسرین گیاهی پایدار می شود. کرساتین سرشار از سولفور بوده که به مستکم و ضخیم شدن موها کمک می کند. همچنین با افزایش دوره فاز رشد مو و تولید کراتین ساختار مو را بهبود می بخشد.

انواع پروسیانیدین ( Procyanidins) :

به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی و بسیار قدرتمند شناخته می شوند. تحقیقات گویای این بوده است که پروسیانیدین ها باعث افزایش تعداد تارهای موی موجود در فاز آناژن (فاز رشد) می شوند و همچنین به ضخیم شدن تار مو می انجامند. به علاوه خاصیت منحصر به فرد دیگر این مواد در رشد و رویش مجدد موهای شقیقه و جلوی سر می باشد که این اثر در ماینوکسیدیل کمتر دیده شده است.

آموس وان


نحوه مصرف تونیک مو آموس وان


روزانه دو بار، صبح و شب، 7 تا 14 پاف (1 تا 2 میلی لیتر) از محلول را روی پوست سر اسپری نمایید و به ملایمت به مدت 1 تا 2 دقیقه کف سر را ماساژ دهید. سپس برای حالت دهی، موها را شانه بزنید. حداقل تا سه ساعت بعد از مصرف این تونیک از شستشوی سر خودداری کنید. برای اثر بخشی بهتر، برای شستشوی سر از شامپوهای ضد ریزش موی آموس وان مناسب موی خود استفاده کنید.

نکات قابل توصیه تونیک مو آموس وان

 • دوره درمان ریزش مو حداقل شش ماه می باشد. لذا حتی در صورت حصول نتایج کافی، تا قبل از پایان این دوره به هیچ وجه مصرف تونیک را قطع نکنید.
 • تا سه ساعت بعد از مصرف تونیک از شستشوی موها خودداری کنید.
 • غالبا ریزش مو دارای یک مکانیسم جند عاملی است، لذا درمان ریزش مو هم با فاکتور های مختلف و همزمان نتایج بهتری در بر خواهد داشت. بنابراین درمان مشکلات جانبی فرد مانند کم خونی، فقر آهن، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مانند روی و ... در حین درمان به حصول نتایج بهتر کمک می کند.
 • به روش مصرف درست و نگهداری از تونیک که روی جعبه درج شده است دقت فرمایید .

divider

بیشتر بخوانید:

فواید مصرف تونیک موی سینوا

فواید باورنکردنی تونیک مو رکسول

معرفی مزایای تونیک موی چرب ساینس

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(6 امتیاز , میانگین: 3.3 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم