راه های بی نظیر و فوق العاده برای از بین بردن شپش سر

۷۲۱,۳۰۲
۳۱۷
۷۲
سه شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳

شپش سر چیست ؟ چگونه با آن مقابله کنیم ؟

همه ی ما تا به حال بسیار در مورد شپش سر شنیده ایم ؛اما شپش سر چیست؟چگونه آن را درمان کنیم؟در این مقاله از دلگرم شما را با شپش سر و راه های خلاصی از آن آشنا میکنیم با ما همراه باشید.


شپش سر چیست؟


شپش حشره كوچكي به رنگ سفيد مايل به خاكستري است كه داراي دهاني مخصوص مكيدن خون، دو شاخك و سه جفت پاي كوتاه است.

شپش يك انگل خارجي بدن انسان محسوب مي‌شود. مي‌تواند سر، بدن و عانه را آلوده كند. تخم شپش «رشك» نام دارد و بيضي شكل و سفيدرنگ و به اندازه ته سنجاق است و به مو و درز لباس‌ها مي‌چسبد.

شپش در مو و لباس زندگي مي‌كند و فقط به خاطر تغذيه روي سطح بدن مي‌آيد و خودش را به پوست بدن مي‌چسباند و پوست را سوراخ كرده و بزاق خود را در زير پوست تزريق نموده و با مكيدن خون، مواد زائدي را نيز از خود دفع مي‌كند.

همين تلقيح مواد زائد و بزاق به زير پوست منجر به ايجاد برآمدگي قرمز رنگ خارش‌داري مي‌گردد.ز شپش‌ها به عنوان یک معضل بزرگ برای بشر از گذشته‌های دور یاد می شود. شپش‌ها به خصوص شپش‌های سر در موهای افراد و نزدیك به جمجمه زندگی می‌كنند. منطقه تی که شامل گردن تا قسمت بالای سر و شقیقه‌ها می باشد بهترین محل‌ها برای زندگی شپش‌ها است.

شپش‌ها تنها از خون انسان تغذیه می کنند. شپش بالغ برای تخم ریزی و تکثیر باید روزی دو بار از خون انسان تغذیه کند.

از نظر شدت و شيوع آلودگي به انواع شپش، عواملي چون سن، جنس، نژاد، وضعيت اقتصادي و اجتماعي موثر شناخته شده‌اند. آلودگي در تمام گروه‌هاي سني ديده مي‌شود ولي شپش سر در كودكان (سنين مدارس ابتدايي) شيوع بيشتري دارد.

نكته اينجاست كه اگر چه به طور معمول شپش در جوامع فقير و متراكم شايع‌تر است، ولي در شرايط همه‌گيري كليه طبقات اجتماعي و اقتصادي جامعه را فرا مي‌گيرد و حتي در جوامع چندنژادي مشاهده شده كه شپش سر در سفيدپوستان شايع‌تر از سياه‌پوستان است.


شپش سر عفونتی انگلی است كه توسط انگلی به نام پدیكولوس هومانوس كاپیتیس (PEDICULUS HUMANUS CAPITIS) ایجاد می شود. شپش سر يك بيمارى انگلى است كه در سراسر دنيا حتى در كشورهاى توسعه يافته نيز به وفور مشاهده مى شود. شيوع بيمارى به وضعيت اجتماعى و اقتصادى خاصى محدود نشده و در تمام سطوح جامعه يافت مى شود.

على رغم شيوع بيمارى در جامعه آمار دقيقى از ميزان آن دركشور وجود ندارد.دختران بيش از پسران مبتلا مى شوند و بچه ها در سنين مدرسه بيشتر از بزرگسالان در معرض ابتلا هستند.

طول عمر اين مزاحم‌هاى كوچك كمتر از ۳۰ روز است. اما هر شپش ماده‌ بين ۵۰ تا ۱۵۰ عدد تخم به جا مي‌گذارد كه هر كدام از اين تخم‌ها در يك كپسول بسيار چسبناك قرار گرفته‌اند. اين كپسول از فاصله تقريبا ۵ ميليمترى ريشه مو به مو مي‌چسبد و به راحتى جدا نمي‌شود.

شپش ، شپش سر

اصلی ترین راه ابتلا به شپش موی سر چیست؟

تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اصلی ترین راه ابتلا است.

استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا.


چطور متوجه شپش در موی سر بشویم؟

 • خارش شدید و آزاردهنده سر
 • برجستگی های کوچک و قرمز برروی سر، گردن و شانه ها
 • ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند.


عامل بيمارى شپش سر چيست؟

عامل مولد بيمارى يكى از انواع شپش است كه به طور اختصاصى موهاى سر را درگير مى كند. شپش بالغ با حركت روى سر روزانه ۴ تا ۶ تخم روى موها قرار مى دهدكه به وسيله يك اتصال محكم به موها متصل مى گردند كه به نام رشك (Nit) ناميده مى شوند كه به رنگ سفيد و چسبيده به ساقه مو مشاهده مى شود.

شپش سر حشره ای بدون بال است که در سر انسان زندگی کرده ، از آن تغذیه می کند.

شپش سر تقریبا هر چهار ساعت از خون تغذیه می کند.

دارای شش پا است که طوری طراحی شده اند که قادر به چنگ زدن به مو باشد ولی توانایی پریدن ندارد. شکستن هر پا (با شانه زدن ) باعث مرگ شپش خواهد شد.

اندازه آن حدود یک تا دو میلی متر است ، به عبارتی دیگر ریز، اما قابل مشاهده است .

شپش ماده بالغ طی عمر حدودا یک ماهه خود ، روزانه ۴ تا ۶ تخم می گذارد. این تخم ها به مو در نزدیکی پوست سر که دما و رطوبت مناسب را داراست می چسبند و پس از ۷ روز ، شپش ها از تخم سر بیرون می آورند و طی ۳ بار پوسته ریزی به شپش بالغ تبدیل می شوند.

مهمترین علائم شپش در سر

چیزی پوست سرتان را قلقلک می‌دهد؟!

شایع‌ترین علامت شپش، خارش است. اگرچه شپش بیماری خاصی ایجاد نمی‌کند اما گزش آن باعث ایجاد حساسیت روی پوست می‌شود. ممکن است بلافاصله پس از ابتلا دچار خارش نشوید. به‌خصوص اگر هجوم شپش‌ها خفیف باشد. ممکن است حتی تا 6هفته بعد از ابتلا هم هیچ نشانه‌ای نداشته باشید. علاوه بر خارش شدید، شپش‌ها می‌توانند باعث ایجاد حس قلقلک روی سر یا بدن شوند طوری که احساس می‌کنید چیزی درحال راه رفتن روی پوست‌تان است!

به‌دنبال خاراندن پوست ممکن است زخم‌هایی هم روی آن ایجاد شود. زخم‌های حاصل از خارش جای گزش شپش می‌توانند توسط باکتری‌های روی پوست عفونی شوند. اگرچه این موضوع خیلی رایج نیست اما اگر پوست سرتان قرمز، ملتهب و دردناک شده است یا غدد لنفاوی‌تان حساس شده‌اند در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. اینها از علائم عفونت‌های پوستی هستند.

حتی گاهی‌اوقات افراد مبتلا نمی‌توانند به راحتی بخوابند. علاوه ‌براین، شپش‌ها می‌توانند باعث ایجاد برآمدگی‌های قرمز رنگ روی سر، گردن، شانه‌ها و ناحیه تناسلی شوند. تکه‌های سفید رنگ چسبیده به مو نیز تخم‌های شپش هستند و به سختی می‌توان با استفاده از شانه آنها را از روی مو جدا کرد.

شپش سر چگونه تشخيص داده مى شود؟


شك به بيمارى اولين قدم تشخيص شپش سر است. همانطوريكه پيشتر نيز ذكر شد موارد شپش سر در تمام افراد جامعه حتى در افراد با رعايت بهداشت فردى بالا نيز ممكن است ديده شود. خارش سر بخصوص خارش بدون علت در يك كودك در سنين مدرسه بايد از اين جهت مورد بررسى قرار گيرد. به احتمال كم ممكن است بتوان شپش را از سر جدا كرد و با احتمال بيشتر مى تواند رشك هاى چسبيده به موى سر را يافت.

در افراد بخصوص كودكانى كه ضايعات عفونى مثل زرد زخم يا ضايعات شبه اگزمايى در ناحيه سر و پشت گردن به كرات ديده مى شود احتمال وجود شپش را بايد مدنظر داشت.

شپش سر

چگونه شپش سر را درمان کنیم؟

 • سمپاشی خانه

با توجه به اینکه شپش سر بیرون از بدن انسان فقط به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت زنده می ماند بنابراین نیازی به سم زدایی منزل با موادشیمیایی یا ضدعفونی کردن محیط دوروبر نیست.

 • معاینه تمام افراد منزل

تمام افراد کودک و بالغ موجود در خانه را نیز باید دقیقا معاینه کرد. برخی می گویند باید تمام افراد خانواده را درمان کرد زیرا در ۶ درصد موارد، افراد بدون علامت وجود دارد که از طریق آنها احتمال آلودگی مجدد وجود دارد ولی برخی می گویند فقط باید فرد آلوده را درمان کرد.

ضمنا تمام افراد فامیل را نیز که در ۴ تا ۶ هفته قبل تماس سربه سر با فرد آلوده داشته اند را نیز باید معاینه کامل کرد.

 • اقدامات عمومی

گذاشتن لباس های غیرقابل شست وشو در کیسه پلاستیکی به مدت ۲ هفته بیرون از منزل، کف اتاق ها، مکان های بازی و اثاثیه منزل را نیز باید به دقت جاروبرقی کشید تا هرگونه موی دارای تخم های زنده را برطرف کرد. البته باید به بیماران توصیه کرد که بعد از دو نوبت درمان، رشگ های باقیمانده، مرده بوده و نیازی به درمان های اضافه تری نیست.

 • ضدعفونی کردن

الف) البسه

تمام البسه، ملحفه و روبالشی را باید با آب داغ شسته و خشک کرد. لباس های غیرقابل شست وشو را خشک شویی کرده و اتو کشید یا در خشک کن لباس قرار داد. یا این دسته از لباس ها را درکیسه پلاستیکی قرار داد و به مدت ۲ هفته در جای گرم قرار داد.

ب) ابزارهای مشترک

شانه و برس را نیز می توان با روش های زیر ضدعفونی کرد:

گذاشتن داخل ماده شپش کش به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، یا گذاشتن در شامپوی شپش کش به مدت ۲ ساعت، یاگذاشتن در آب داغ ۶۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه.

 • برداشتن تخم ها

الف) کوتاه کردن مو

اگر چه کوتاه کردن موی آلوده سر یا بدن باعث از بین رفتن شپش می شود ولی این نوع درمان برای اکثریت بیماران از جهت زیبایی مناسب نیست.

ب) برداشتن فیزیکی تخم شپش

با توجه به اینکه هیچ کدام از داروهای موضعی ضدشپش نیز، صد درصد تخم کش نیست و از طرفی به علت اینکه برخی مدارس نیز از ورود این افراد تا زمانی که هنوز رشگ زنده یا مرده وجود دارد ممانعت می کنند بنابراین برداشتن دستی تخم ها نیز نقش مهمی در درمان بیماری دارد ولی برای برداشتن کامل تخم ها اولا به طور متوسط ۹ ساعت وقت لازم است، ثانیا تا اندازه ای دردناک و ناراحت کننده است.

ج) سرکه

موها را با مخلوط سرکه و آب با نسبت مساوی خیس کنید و بعد از ۱۵ دقیقه با شانه های دندانه ریز شانه می کنند تا رشگ از ساقه مو جدا شود.

د) شانه مخصوص رشگ یا موچین

با این وسیله نیز می توان ۵۰ تا ۸۵ درصد تخم ها را برطرف کرد.

شانه شپش کش ، شانه ضد شپش

استفاده از شانه زد شپش یا شانه شپش کش

یکی از مهمترین و پرکاربردترین راه های مقابله با شپش سر ، استفاده از شانه شپش کش است. شانه ضد شپش با طراحی کارآمد و کاربردی از جنس استیل ضد زنگ می باشد. دندانه های آن بسیار نزدیک به هم ساخته شده است و دارای شیارهای حلقوی در مقیاس میکرون برروی دندانه ها می باشدکه شپش ها و تخم های شپش که محکم به سطح مو چسبیده را به تله انداخته و بیرون می کشد و موجب حذف تخم شپش از روی سطح مو می گردد که باعث درمان قطعی شپش سر می شود.

 • برداشتن خود شپش

الف) خیس کردن مو

اگر چه خیس بودن موها هنگام استعمال داروی ضدشپش، احتمال مقاومت در برابر دارو را افزایش می دهد ولی از طرف دیگر خیس کردن موها و سپس شانه کردن آن با برس مخصوص هر ۳ تا ۴ روز یکبار به مدت ۲ هفته سبب افتادن راحت تر شپش ها در ۳۸ درصد موارد نیز می شود زیرا با این طریق شپش موقتا بی حرکت می شود. ولی این روش در اکثریت مواقع کارساز نیست. ضمنا شانه Robi comb نیز که با باتری کار می کند می تواند شپش ها را بکشد.

ب) ژل وازلین

می توان شب ها مقدار ۳۰ تا ۴۰ گرم وازلین استاندارد را بر تمام سطح موها و پوست سر، مالیده و کلاه پلاستیکی بر سرگذاشته و فردا صبح شست وشو کرد. البته در چنین مواردی حدود ۱۰ روز شامپوزدن پشت سر هم لازم است تا وازلین کاملا برطرف شود. این دارو تونل های تنفسی شپش بالغ را مسدود کرده، تنفس را مختل کرده و حتی منافذ درپوش تخم شپش سر را نیز مسدود می کند. ضمنا تنفس نوزادهای جوان شپش را نیز مختل می کند.

ج) مواد روغنی دیگر

در قدیم از روغن مایونز، روغن نباتی، روغن های معدنی، روغن زیتون و پمادهای مو نیز برای درمان استفاده می کردند. این مواد نیز با خفه کردن موقت یا ممانعت از تحرک آنتن ها و پاها، حرکت شپش را کندتر کرده و موجب می شوند با شانه زدن دور ریخته شوند ولی هیچ کدام کشنده شپش نیستند. ضمنا در چنین مواردی با شست وشوی سر و از بین رفتن چربی، مجددا شپش شروع به حرکت می کند.

۷) درمان های دارویی

داروی ایده آل آن است که ارزان، در دسترس، غیرسمی برای انسان، بدون آلودگی محیط زیست و دارای قدرت ایجاد مقاومت کمتری باشد. داروها به اشکال لوسیون، شامپو و کرم وجود دارند ولی دو شکل شامپو و کرم اگر چه از جهت زیبایی ظاهری مناسب ترند ولی کارایی کمتری به علت زمان تماس کمتر دارند.

با توجه به اینکه تمام داروهای ضدشپش سمی است و با مصرف بیش از حد یا مصرف نامتعارف آنها عوارضی چون تشنج ممکن است ایجاد شود بنابراین حتما باید توسط متخصص پوست تجویز شود. البته با توجه به اینکه تمام داروهای موجود، سمیت عصبی ایجاد کرده و قادرند فقط خود شپش و تخم های زنده را بکشند، بر تخم های جوان تر اثری ندارد زیرا سیستم عصبی تخم های جوان تر بعد از گذشت

۷ تا ۱۰ روز تکامل پیدا می کند بنابراین برای کشتن این عده، بهتر است کلیه درمان های تجویزشده را بار دوم و بعد از ۷ تا ۱۰ روز تکرارکرد. ضمنا بعد از هر نوبت درمان، بیمار باید از لباس جدید و تمیز استفاده کند. بعد از استفاده از داروها باید لباس ها را تعویض کرده و لباس های قبلی، حوله، ملحفه، روبالشی، کلاه، روسری و شال گردن را شست وشو و اتو کرد. شانه ها و برس ها را نیز یک لایه شپش کش مالیده و ۱۵ دقیقه بعد شست وشو کرد یا اینکه در آب داغ جوشانید. اسباب و اثاثیه منزل و کف اتاق ها را جاروبرقی کشید.

شپش سر ، شپش در لای موها ، عکس شپش سر

نکات مهم در مورد دارو درمانی در شپش سر

نکته اول و مهمترین نکته این است که این داروها شدیدا سمی است . این داروها به هیچ عنوان خوراکی نیست . دارو را در حمام مصرف کنید و بعد از آلوده شدن دست به دارو هرگز دست را به دهن نگذارید و با دست آلوده چیزی نخورید.

شامپوهای ضد شپش بسیار مؤثر هستند.شامپوی Lindane(GBH) که در بزرگسالان بکار می رود برای اطفال و خانمهای حامله توصیه نمی شود.شامپوی Permethrin ۱% مناسب است .شامپو باید به تمام موها مالیده و ده دقیقه باقی بماند.سپس شسته و یک هفته بعد تکرار شود.این شامپو تخمها را از بین نمیبرد .

لذا بعد از آن باید با محلول حاوی نسبت مساوی از سرکه و آب و با شانه ریز موها پاک شوند. شامپوی Hegor Antipoux تخمها را نیز از بین میبرد.تمام افراد خانواده باید با هم درمان شوند. هر چه که با سر بیمار در تماس بوده(شانه، ملحفه و کلاه)باید با آب گرم ۵۵ درجه شسته شوند.وسایلی که در اثر حرارت خراب می شوند باید به مدت ۲ هفته در کیسه دربسته باقی بمانند.

پرمترين‌


اين‌ دارو به‌ عنوان‌ داروي‌ انتخابي‌درمان‌ شپش‌ توصيه‌ شده‌ است‌ و به‌صورت‌ شامپو، محلول‌ سرشوي‌،پودر، لوسيون‌ و كرم‌ موجود است‌.

نحوه‌ استفاده‌ شامپو


ابتدا موها را مرطوب‌ نموده‌ سپس‌ باشامپو يا سرشوي‌ ۱ درصد موها راآغشته‌ نماييد. لازم‌ است‌ ماده‌ مورد نظركاملا به‌ كف‌ سر و ساقه‌ مو ماليده‌ وماساژ داده‌ شود و آن‌ گاه‌ پس‌ از ۱۰دقيقه‌ شسته‌ شود. اين‌ مشتقات‌ باعث‌مسموميت‌ نمي‌شوند و اثر ابقايي‌ برموهاي‌ سر دارد و تا ۱ هفته‌ در مو باقي‌مي‌ماند و روي‌ رشك‌ نيز اثر كشندگي‌دارند. گاهي‌ اوقات‌ ضروري‌ است‌ كه‌درمان‌ تكرار شود. در اين‌ مورد نيزلازم‌ است‌ پس‌ از خشك‌ كردن‌ كامل‌موها و با استفاده‌ از روش‌ خيساندن‌ مودر سركه‌ و شانه‌ كردن‌، رشكها را از موجدا كنيد.

ساير فعاليتهای درمانی

 • درمان‌ علامتي‌ خارش‌ پديدآمده‌ در هر سه‌ نوع‌ شپش‌ سر، تن‌ وعانه‌ عبارت‌ است‌ از تجويز آنتي ‌هيستامينها ، مانند هيدروكسي‌زين‌، توسط پزشك‌ معالج‌
 • در صورت‌ وجود عفونت‌ ثانويه‌باكتريال‌ بايد هر چه‌ سريعتر درمان‌آنتي‌بيوتيك‌ را براي‌ حداقل‌ ۱۰ روزشروع‌ كرد.
 • وسايل‌ شخصي‌ و پوششي‌نظير كلاه‌، روسري‌ و امثال‌ اينهابايستي‌ به‌ مدت‌ ۳۰ دقيقه‌ با آب‌جوشانده‌ شوند تا هم‌ شپش‌ و هم‌رشك‌ از بين‌ بروند و سپس‌ خشك‌شوند.
 • استفاده‌ مرتب‌ از شانه‌ دندانه‌ريز در تشخيص‌، پيشگيري‌ و درمان‌شپش‌ سر توصيه‌ مي‌شود و به‌ عنوان‌يكي‌ از راههاي‌ تقويت‌ بهداشت‌فردي‌ مورد استفاده‌ مي‌باشد. فاصله‌دندانه‌هاي‌ اين‌ شانه‌ بايد به‌ اندازه‌اي‌باشد كه‌ عملا رشك‌ را از موهاي‌ سرجدا نمايد.

درمان شپش سر با استفاده از سرکه

راه ديگرى نيز براى مبازه با شپش‌هاى سر وجود دارد. دو قاشق غذا خورى سركه را در يك ليتر آب حل كنيد، سپس تمام سر و موها را با اين محلول خيس كنيد. بعد از چند دقيقه با يك شانه دندانه ريز موها را خوب شانه كنيد. محلول آب و سركه كپسول تخم‌ها را سست مي‌كند و شانه دندانه ريز به جدا كردن آنها از موها كمك مي‌كند.

همه لباسها و ملافه‌هايى كه با فرد شپش‌زده در ارتباط بوده‌اند بايد تا حد ممكن با آب داغ شسته شوند. درجه حرارت بالاتر از ۵۱ درجه شپش‌ها را از بين مي‌برد. وسايلى كه قابل شستشو نيستند را مي‌توان به جاى دور انداختن در يك پلاستيك در بسته به مدت دو هفته در يخچال قرار داد.

اگر فرد يا فرزندان وي دچار اين مشكل شده‌است حتما دوستان و اطرافيان را از مشكل خود آگاه كنيد. دليلى براى ترس يا خجالت وجود ندارد. جلوگيرى از گسترش بيمارى از بازگشت آن به سوى فرد هم جلوگيرى مي‌كند.

اما بهترين راه بيشگيرى از شپش‌زدگى، استفاده از وسايل شخصى است. وسايلتان را به كسى قرض ندهيد از كسى هم قرض نگيريد.

در درمان شپش سر دو نکته مهم را باید همواره به خاطر داشت

۱- دو بار درمان به فاصله ۷ تا ۱۰ روز لازمست ، چرا که اگر چه با درمان نخست ، شپش های سر و اکثر تخم های آن از بین می روند ، اما از آنجایی که امکان سر برون آوردن آنها تا ۷ روز بعد از تخم ها وجود دارد ، لذا بهتر است به فاصله ۷ تا ۱۰ روز ، درمان مجدد انجام شود تا پیش از آنکه این شپش های جدید بالغ شده و توانایی حرکت پیدا کنند ، از بین بروند.

۲- تمام موارد تماس احتمالی باید درمان شوند، در غیر اینصورت همیشه احتمال ابتلای مجدد وجود خواهد داشت.

البته آنچه در کشور ایران برای این درمان این بیماری استفاده میشود عمدتا شامپو لیندین ۱ درصد و شامپو پرمترین ۱ درصد است . این فراورده ها برای بیش از ۴۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرند و غالبا غیر از عوارض نادر گذرا ، عارضه دیگری ندارند، اما مهم این است که درست مطابق آنچه توصیه شده است استفاده شده و بیش از حد مصرف نشوند، علاوه براین می بایست تمام موها بخوبی با آنها مرطوب شوند چرا که شپش سر کشته نمی شود مگر آنکه در تماس مستقیم با دارو قرار گیرد.

ضمنا مثل استفاده از هر فرآورده دارویی دیگری لازمست که در مورد مصرف در زنان باردار ، مادران شیرده و نوزادان با پزشک مشورت انجام شود.


درمان شپش سر به روش گیاهی

چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

داروی شپش سر,گیاهان دارویی برای شپش سر

روغن درخت چای ضد باکتری و ضد قارچ است و در درمان شپش بسیار مفید است

روغن درخت چای


روغن درخت چای اسانس های طبیعی است که به طور موثر در درمان آلودگی شپش سر استفاده می شود. این روغن ضد ویروس، ضد باکتری، ضد قارچ و در درمان شپش بسیار سودمند است. روغن درخت چای بسیار قوی است، بنابراین با یک قطره روغن زیتون رقیق کنید. با توپ پنبه ای به سرتاسر پوست سر بمالید. 12 ساعت بعد بشویید ابتدا سه بار در هفته این کار را انجام دهید و سپس یک بار در هفته تا از شر آن خلاص شوید.

از بین بردن شپش به وسیله روغن زیتون


1- به همه جای موهای سر خود روغن زیتون بمالید.

2- موهای خود را در قسمت بالای سر خود جمع کنید و با کلاه حمام یا حوله آنها را بپوشانید. ممکن است موها چسبناک و روغنی و ناراحت کننده باشند. بنابراین می توانید حوله ای را دور گردن خود ببندازید تا این مواد را جذب کند.

3- 3 تا 8 ساعت موهای خود را در این حالت نگه دارید. کمتر از 3 ساعت نباشد، زیرا تحقیقات نشان داده که شپش ها می توانند تا 2 ساعت در مایعاتی مانند روغن زیتون زنده بمانند. هر چه مدت زمان به 8 ساعت نزدیک تر شود، میزان از بین رفتن شپش ها و موثر بودن این روش بیشتر خواهد بود.

4- ظرفی پر از آب داغ و صابون آماده کنید و حوله را داخل آن قرار دهید. خود را برای دیدن شپش های مرده و تخم های آن که در آب شناور می شوند ، آماده کنید.

از بین بردن شپش سر,شپش سر در کودکان

برای درمان شپش از روغن زیتون استفاده کنید


5- حوله سر خود را بردارید. موهای خود را به 4 قسمت تقسیم کنید. می توانید از سنجاق سر برای این کار استفاده کنید.

6- از شانه فلزی برای شانه زدن هر قسمت از موی خود استفاده کنید. بعد از شانه زدن تمام موهای خود، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند.

7- شانه زدن را تا جایی ادامه دهید که موهایتان عاری از شپش به نظر آید.

8- می توانید از مواد پاک کننده برای پاک کردن روغن زیتون موهای خود استفاده کنید. سپس می توانید از شامپو برای پاک کردن کامل آن استفاده کنید.

9- موهای خود را با سشوار خشک کنید. گرمای ناشی از سشوار می تواند شپش های باقی مانده احتمالی را از بین ببرد.

10- به دقت موهای خود را بررسی کنید تا شپش های باقی مانده را پیدا کنید.

11- این کار را هر سه روز یکبار، به مدت دو هفته اجرا کنید تا تمام شپش ها کشته شوند. طول دوره زندگی هر شپش حدودا 12 روز است. اگر این کار تکرار نشود، امکان تخم گذاری و رشد مجدد شپش ها وجود دارد.

داروی شپش سر،گیاهان دارویی برای شپش سر

روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد عفونی کننده است و برای درمان شپش مفید است

روغن اکالیپتوس مناسب برای درمان شپش


روغن اوکالیپتوس از برگ های تازه درخت اکالیپتوس استخراج شده است. روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری موثر است. شامل ترکیباتی که به از بین بردن حشرات کمک میکند. استفاده از آن را به طور منظم به منظور خلاص شدن از شر شپش است . می توانید چند قطره از اسانس اکالیپتوس در شامپو مخلوط کنید و پوست سر خود را به خوبی با آن بشویید. این یک راه آسان برای از بین بردن شپش است. اضافه کردن چند قطره از این روغن به آب حمام و شستشوی آن با موی سر شیوه دیگری برای دفع شپش است.

داروی شپش،گیاهان دارویی برای شپش سر

اسانس شمعدانی به عنوان محبوب ترین از بین برنده شپش است

اسانس روغن شمعدانی برای درمان شپش


اسانس شمعدانی مورد استفاده برای کشتن شپش است اسانس شمعدانی به عنوان محبوب ترین از بین برنده شپش است . ماساژ آن به مو و پوست سر در هنگام خواب و شستن آن در صبح ضروری است یا چند قطره از اسانس شمعدانی به شامپو اضافه کنید تا شپش بطور کامل از بین برود.

از بین بردن شپش سر,شپش سر در کودکان

روغن بادام برای درمان شپش سر بسیار مفید است

درمان شپش به وسیله بادام تلخ

به مقدار نياز (50سي سي روغن بادام تلخ و10سي سي آب)را مخلوط و بخوبي تكان مي دهيم سپس مخلوط اماده شده را به نواحي سر وساقه مو ماليده وماساژ مي دهيم تاتمام سطح پوست سر را بپوشاند . بهتر است محلول را شب استفاده وصبح ضمن شتشو وشانه كردن رشك ها را از موها جدا كنيم. براي اطمينان بيشتر درمان را ميتوان به فاصله 7تا 10 روز بعد تكرار كرد.

از بین بردن شپش سر,شپش سر در کودکان

روغن چریش دارای خواص دارویی است و برای درمان شپش مفید است

درمان شپش سر با روغن چریش


روغن چریش شامل ترکیبات مختلف است که دارای خواص دارویی است چند قطره از روغن چریش را با روغن زیتون ترکیب کنید و با توپ پنبه ای به پوست سر بزنید حداقل دو بار در هفته به مدت یک ماه تکرار کنید تا بطور کامل شپش درمان شود.

از بین بردن شپش سر,شپش سر در کودکان

مخلوط سرکه و روغن معدنی شپش سر را درمان میکند

درمان شپش با سرکه


1- سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید.

2- روغن معدنی را با سرکه مخلوط کنید و آن را روی موهای خود بمالید تا شپش هایی که به سختی به موها چسبیده اند جدا شوند. می توانید روغن معدنی را از داروخانه تهیه کنید. این مخلوط شوره سر را هم برطرف می کند.

مخلوط های بالا را هر شب روی سر خود قرار دهید تا شپش ها به طور کامل برطرف شوند. حتی بعد از برطرف شدن کامل شپش، 3 تا 5 روز بعد هم، از این مخلوط برای موهای خود استفاده کنید. به این دلیل که کاملا مطمئن شوید شپش ها دیگر برنمی گردند.

ویدئو مربوط به شپش سر

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(317 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


۷۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
Khazan | ۱ ماه پیش
من همه راه هارو امتحان کردم موثر نبود غیر از اینایی ک میگم جواب داد حتما امتحان کنید ۱۰۰ درصد مطمعن باشید از بین میره
روزی ک فهمیدین شپش دارین اول موهاتونو با یه شونه دندانه ریز قشنگ شونه کنید بعد نفت بزنید موهاتونو قشنگ بمالین بعد یه کلاه رنگ مو یا پلاستیک فریز دورش رو کش بزارید رو سرتون حدود نیم ساعت بعد از اون نبم ساعت حس خارش و حرکت چیزی رو سرتون حس میکنین اینا همون شپش هان ک دارن کم کم خفه میشن بعد کلاه رو بردارید اگ چیزی رو دیدین بین موهاتون بردارین بکشیشون بعد برید حموم شامپوی پرمترین بزنین از حموم ک اومدین یکم خشک شد دوباره شونه کنید فردا و پس فردا شب هم شامپوی لیندان استفاده کنید ک رشک هارو از بین میبره ولی اگ لباس ها و ملحفه و تخت هارو تمیز نکنید دوباره شپش ها وارد سرتون میشه
۱
۰
 
 
ir
بهرامی | ۱ ماه پیش
سلام الان حدوده۵ماهه دخترم شپش گرفته هرراهی که گفتنداستفاده کردم ولی خلاصی نداره خسته شدم چیکارکنم
۱
۰
 
 
ro
بی نام | ۱ ماه پیش
سلام یکی از دوستان من سرش شپش گرفته بود موهاشو دکلره و رنگ مو زد همشون از بین رفتن و الان چند ماهه ک اثری ازشون نیست
۰
۰
 
 
رومینا فردوسی | ۱ ماه پیش
سلام من ۴ ماه هست که شپش گرفتم هر کاری رو هم که بگید انجام دادم حتی به پزشک مراجعه کردم و داروی پرمترین رو هم استفاده کردم و باز هم نرفت حالا به نظر شما من چیکار کنم که این شپش ها بره؟
علاوه بر این من هنوز از داروی پرمترین استفاده میکنم و پس از اینکه از حمام میام و موهام رو خشک میکنم تعداد بسیار زیادی چیز های سفید روی سرم میبینم که حرکت می‌کنه با توجه به اینکه قبلاً این چیز ها سفید رنگ روی موهام نبود حالا به نظر شما این ها رشک شپش یا شپش مرده؟
۲
۱
 
 
ro
diana | ۲ ماه پیش
من نزدیک به یه ماهه شپش دارم ولی میدونم زیاد حاد نیست,ولی خواهر زادم که باعث شد شپش بگیرم واقعا اوضاش بده,من از بهداشت دارو گرفتم خوب نشد,سرکه زدم خوب نشد,اسپند زدم خوب نشد, حس میکنم همه راحل هایی که بالا نوشته هم به سرم اثر نکنه,چند وقت دیگه جشن نامزدی برادرمه و واقعا نمیدونم چطور با این سر برم آرایشگاه..میگن سس مایونز خوبه حالا واقعا خوب هست؟ لطفااااا یه مواد خوب رو بهم بگین تا بزنم به این سرم.
۰
۳
 
 
ir
غزل | ۲ ماه پیش
من چند وقتی‌بود که از دختر خالم گرفته بودم همه راه کارارو امتحان کردم ولی فقط یه راه داره واسه ریشه کن شدن اونم واجبی هست واجبی و با اب زیاد مخلوط کنید شل شل بشه بریزید کف سرتون ۲ دیقه بیشتر نشه سریع با اب و شامپو بشورید سریع ریشه کن میشه درسته یه ذره موها کرک میشه ولی با روغن زیتون سریع درست میشه حتما امتحان کنید
۰
۱
 
 
gb
مبینا | ۳ ماه پیش
تورو خدا کمک کنید مامانم شپش گرفته حالا به منم داده هر روشی بگی استفاده کردیم نرفته این تخم شپشا هنوز تو سر ماست . به خدا موهامو پسرونه پسرونه زدم ولی نرفته ???????????????
? موهامو زدم شدیم مثل خانواده میمون ها من شپش مامانمو میگیرم مامانم شپش منو . دیگه دارم دیونه میشم آب اسپند زدم ، ملافه ، پتو ، لباسامو شستم اکسیدان زدم . داروی گیاهی زدم ، داروی صنعتی لیندان زدم و حتی سرکه هم زدم بازم نرفته خواهش میکنم کمک کنید
۰
۰
 
 
ir
مليسا | ۳ ماه پیش
من چند سال پيش دچار اين بيماري شدم و محبور شدم موهامو كوتاه كنم كه دو ماه پيش دوباره اين بيماري به سراغم اومد سس مايونز،سركه،پيا
ز،شامپو مخصوص،...امتحان كردم با اينكه شايد تعدادشون كم بشه ولي كلي از بين نرفت كه هممون ميدونيم حتي يه شپش هم باقي بمونه سرمون دوباره امكان پر شدنش هست.من هرروز با دستم تخم هاشو جدا ميكردم روزي حدود ٥٠تا ١٠٠تا كه اين خيلي موثره چون هركدومشون قراره يه شپش بشن و...امروز كه با شانه مخصوص شپش هارو جدا ميكردم و روي ورقه اي ميريختم عصرمو روشون امتحان كردم كه بعد از چند ثانيه مرد.خودم عطر خيلي ارزون رو روش امتحان كردم و اسمش نانسي بود
۱
۰
 
 
بیتا | ۳ ماه پیش
من از خواهرم شپش گرفتم اولش سرم خیلی میخارید مامانم واسم شامپوی شپش زد خارشش کمتر شد ولی بازم یکم میخاره مامانم ک سرم رو نگاه میکنه شپش نمیبینه ولی تخمش رو میبینه .تخم هایی ک از سرم در میاره بیشترشون مردن اما بعد سا بار ک شامپو زدم چند تا زنده هم پیدا میشه چیکار کنم؟؟؟؟؟لطفا یکی جواب بده تو رو خدا دیگه کلافه شدم تازه ایام مدرسه هم هست همش میترسم ک مدرسه سرم رو نگاه کنه
۱
۱
 
 
ir
فاطمه | ۴ ماه پیش
سلام،من تمام این کارایی رو که میگم به طور مرتب اجام دادم و موهام و سرم کاملا تمیز شد
اول اینکه هرشب موهامو با روغن بادام تلخ به طور غلیظی آغشته میکردم و روشو با کلاه حمام یا روسری میپوشوندم صبح میرفتم حموم موهامو تمیز میشستم بعد نمشو میگرفتم و سرکه میزدم و مالش میدادم تقریبا تا ده دقیقه
بعد که از حموم میومدم نم موهامو میگرفتم تمام موهامو مامانم ذره ذره نگاه میکرد و رشک ها رو میگرفت بعد اسپند رو برام میجوشندش و اسپری میکرد به موهام تا حداقل چهار ساعت باز بعدش موهامو میشستم دوباره شپشا رو میگرفتم دوباره روغن میزدم
روزی سه مرتبه مامانم شپشا رو میگرفت مرتب روغن میزدم و روزی یه بار اسپند میزاشتم رو موهام،الان موهام تمیز شده
۰
۲
 
 
ir
زهرا | ۴ ماه پیش
سلام یه راه ۳ روزه پیشنهاد میکنم از شرش خلاص میشید و دعام میکنید واقعا نترسید خییییلی زود خوب میشید . من شپش گرفتم فکر میکردم چند ماه طول میکشه تا خوب شم هر زوز و هرشب فقط کارم گریه بود توی این ۳ شب انقدر گریه میکردم که شوهرم میکفت انگار عزیزتو از دست دادی کل سرمو سس مایونز زدم بعد با شامپو نلا شستم و تو حموم کلی شونه کردم بعد ۲ روز بعد دوباره ۴ ساعت سس روی سرم گزاشتم و با شامپو پرمنترین شستم و دوستم اون تار مو که رشک بهش بود رو قیچی کرد باز فرداشم موهامو نگاه کرد رشکایی که جا مونده بودو باز تار مویی که رشک بود رو قیچی کرد و به کل موهام سرکه سفید زدم بعد ۲ ساعت رفتم حموم و سرمو با شامپو معمولی شستم.کل خونه رو جاروبرقی کشیدم و اسپری ضد شپش به فرش.لباس.رختخوا
ب.مبل زدم بعد لباسارو اول با لباسشویی با دمای ۶۰ درجه شستم و بهشون اسپری ضد شپش زدم به همه چی زیاد باید اسپری بزنی بعد دکتر رفتم دکتر سرمو دید هیچی نبود خوب شدم راستی بعد از یک هفته از خوب شدن باز یک مرتبه شامپو ضد شپش زدم برای اطمینان.اگه میخواید هیچوقت شپش نگیرید توی شامپوتون اندازه ۲ تا قاشق غذاخوری سرکه سیب یا سرکه سفید بریزید.
۰
۰
 
 
gb
saa | ۶ ماه پیش
حنا واسه از بین بردن شپش مناسبه؟
۰
۰
 
 
gb
saa | ۶ ماه پیش
ایا حنا واسه از بین بردن شپش مناسب است؟
۱
۱
 
 
de
سحر | ۶ ماه پیش
خواهرم حدود چن ماه پیش از مدرسه شپش گرفت متاسفانه منو مادر و برادرمم بعد یه مدت گرفتیم تمام روشهارو امتحان کردیم چندین شامپو هگور و لیندان و لنا مصرف کردیم تا الان .خواهرم موهاشو کاملن کوتاه کرد .کل وسایل خونه رو تمیز کردیم و همه چیو با آب جوش شستیم حتی فرشامونو همه جارو هم سم پاشی کردیم.دیگه داریم دیوونه میشیم واقعا باید چ کار دیگه ای انجام بدیم ک از شرشون راحت بشیم .
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  مریم | ۵ ماه پیش
  سلام. فقط اکسیدان از بین میبره.
  ۱
  ۰
 
 
ir
ارام | ۶ ماه پیش
سلام من تمام کارای از بین بردن شپش رو استفاده کردم ولی هنوز تخمش تو سرم هست لطفا بگید باید چی کار کنم
۰
۰
 
 
de
شهلا | ۷ ماه پیش
دوستان من 23 سالمه و دو تا خواهر 20 و 17 ساله هم دارم که سه تامونم دو سال به شپش گرفتاریم تا الان هم مؤثرترین راه فقط حنا بوده ولی چون خواهرام به اندازه من مراقبت و نظافت ندارن دوباره میگیرم????
۰
۰
 
 
ir
ایمان | ۷ ماه پیش
واقعا ی مریضی هرچی روشه امتحان کردیم نمیشه بعد چند هفته بازم پیدا میشن
۰
۰
 
 
ir
مهسا | ۷ ماه پیش
از شامپو دای لیس استفاده کنید
۰
۰
 
 
ir
♡☆♡☆♡ | ۷ ماه پیش
سلام دوستان من خیلی وقت بود که فهمیده بودم شپش دارم ولی هر کاری میکردم از بین نمیرفتن . یه روز رفتم پیش دکتر بهم شامپوی دای لیس رو معرفی کرد و همچنین یه راهی که بتونم کلا از دستشون خلاص شم و موفق شدم . این درمان طی دو هفته صورت میگیره:
روز ۱: دای لیس را برای ۸ ساعت رو سر خود نگه دارید
روز۲: از سس مایوتز استفاده کنید و بگذارید ۸ ساعت بماند
روز۷،۶،۵،۴،۳:سرکه به مدت ۱ ساعت بماند
و هفته ی دوم هم همینطوری.
درضمن همه ی لباس ها ،روبالشتی ها و... با اب ۶۰ درجه شسته بشه یا همه ی اینهارو توی مُشَما بزارید و محکم گره بدید تا اکسیژن بهشون نرسه و خفه بشن.
.
.
.
امیدوارم موفق باشید
۰
۰
پاسخ ها:
  ro
  diana | ۲ ماه پیش
  این شامپو رو تو دارو خونه ها دارن؟
  ۰
  ۰
 
 
ir
*** | ۷ ماه پیش
سلام دوستان بهترین راه درمان شپش سر استفاده از شامپو دای لیس هستش
۰
۰
 
 
ir
حدیثه | ۷ ماه پیش
من امروز متوجه شدم که شپش دارم وازدوستم گرفتم کدام راه مناسب تره باید چیکار کنم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  مبینا | ۶ ماه پیش
  سرکه برای از بین بردن عالیه
  ۰
  ۰
 
 
ir
بهار | ۷ ماه پیش
من از جوشانده اسپند استفاده کردم ولی فایده نداشت. روزی چندین ساعت هم روی موهای دخترم کار میکنم و تخمها رو جدا میکنم. باز فرداش چند تای دیگه میبینم.
۰
۰
 
 
ir
معصومه هستم | ۷ ماه پیش
سلام دو دخترام مبتلا به تخمه شپش شدن خیلی می ترسم رنگشم قویی هست حشره کش زدم حناگذاشتم
۰
۰
 
 
ir
Maral | ۸ ماه پیش
سلام
چند روزی هست که متوجه شدم که برادرم و مادرم و ………… با انگلی به نام شپش مواجه شدیم
انواع شامپو و روغن برای شپش استفاده کردم اما فایده نداشت
کم کم دارم نا امید میشم احساس خوبی ندارم حس میکنم…
چیکار کنم:(
۰
۰
 
 
ir
پری | ۸ ماه پیش
چیکار کنم مغزمو خوردن؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ro
  h.a | ۸ ماه پیش
  هیچ درمانی موثرنبوده نه ماهه بیچاره شدیم از اول مدارس
  ی چیزی پیشنهاد کنید ب درد بخوره
  ۰
  ۰
 
 
ir
پری | ۹ ماه پیش
سلام حدود یک ماهه که دخترم سه سالشه توموهاش شپش داره از شامپو هگور وروغن بادام تلخ استفاده کردیم فایده نداشته خواهش میکنم راهنمایی کنید
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  مریم | ۵ ماه پیش
  سلام. من هم دوسال پیش مبتلا شدم متاسفانه بهداشت محیط زیاد مناسب نیست اما بهترین راه از بین بردن رنگ کردن مو هست اما کمی به مو آسیب میزنه که بنظر من ارزشش رو داره چون شپش کلافه کننده ست.
  ۰
  ۰
 
 
de
..... | ۱۰ ماه پیش
سلام منم یه چند ماهی میشه مبتلاشدم الیته خانوادمم شدن و اصلا کوتاهی مو روش های دیگه کارساز نبوده حالا چی کار کنم
۰
۱
پاسخ ها:
  us
  زینب | ۶ ماه پیش
  من عروسیمه شپش گرفتم روم نمیشه برم شامپوی شپش کش بگیرم خجالت میکشم????????
  ۱
  ۰
 
 
ir
Faeze | ۱۱ ماه پیش
سلام من با ترکیب اسپند و آویشن وکمی حناو سرکه خمیر درست کردم و ب سرم زدم تا ۴ ساعت واقعا جواب داد و خوب شدم فقط قبلش که این خمیر رو بزنید باید به سرتون وازلین بزنید و از شب تا صبح تو سرتون باشه بعدش ک صبح رفتید حموم باشانه دندانه ریز شونه کنید و بعد با شامپو بشویید و بعد موهارو با سشوار خشک کنید و دراخر اون خمیر که گفتم ب سرتون بزنید
۰
۰
 
 
de
پریا | ۱۱ ماه پیش
تو رو خدااااا راستش بهم بگید .من از باشگاه شپش گرفتم حدود 3 ماه پیش. همه شامپوها رو زدم هگور و.. حتی نفت هم زدم اخرشم رفتم سرمو تراشیدم از ته . ولی حس میکنم چیزی رو سرم راه میره؟؟چیکار کنم ؟؟یعنی شپشه ؟؟؟؟؟یکی جواااب بده
۰
۰
پاسخ کارشناس:
سلام. برای درمان شپش سر باید اول مطمئن بشید منبعی که شما را آلوده به شپش کرده از بین رفته , یعنی اون جای که شپش یا تخم هاش به مو شما منتقل شده باید از بین رفته باشه چون زمانی که شما شپش را از سر خود ریشه کن کنید ولی همچنان در معرض آلودگی باشین ( محل کار - زندگی - مدرسه - باشگاه ) شپش ها بازهم به مو شما منتقل می شوند, حتی خود شما یکی از عوامل پخش در نقاط دیگه خواهید بود و باعث پخش تخم های شپش در بالشت و پتو و محل زندگی خود خواهید شد.
 
 
ir
مری | ۱ سال پیش
سلام.من دو دختر 7 و 4 ساله دارم. الان هم 7ماهه باردارم.20 روزه سه تایی مون شپش گرفتیم. همه درمان ها رو انجام دادم. سمپاشی منزل هم کردم.خوب شدیم ولی باز تو سر بچه ها تک وتوک رشک میبینم.دوباره لباسها و ملحفه ها رو ضد عفونی کردم.ولی بازم میبینم.خودمم چون باردارم دکترم گفت از نرم کننده استفاده کن. هر کس سرمو میبینه میگه چیزی نیس.اما خودم شک دارم.یعنی منشا اون از کجاست؟خیلی حال بدی دارم هر شب کاووس میبینم. میترسم شپش ها بمونه تا تولد نوزادم.در ضمن موهای هر سه مون کوتاه کوتاهه.لطفا راهنماییم کنید.ممنوم.
۱
۰
پاسخ ها:
  de
  setareh | ۱۰ ماه پیش
  ب خدا من تمام اين روشها ( اسفند،حنا،پرمترين،روغن زيتون،مايع و...)همهرا امتحان کردم انقدر شستشو کردم تمام رختخابامون نخ نما شدند ديگه مرد ب خدا
  ۰
  ۰
 
 
ir
ستار | ۱ سال پیش
سلام
صددرصدتمام حشرات سرتان میمیرن.
دوشب پشت سرهم سرتان را حنابکیرید
وبا یک کیسه فریزرتاصبح روی سرتان بگذاریدوصبح بشورید و بمدت5دقیقه
شانه بزنید برای همیشه راحت میشوید.
۰
۰
 
 
eu
هاشمی | ۱ سال پیش
با سلام و عرض ادب

مطلب شما در ارتباط با شپش موی سر را مطالعه کردم بسیار آموزنده و تاثیر گذار است. در این ارتباط بنده شانه های از بین برنده موی سر از جنس استیل و تاثیر گذار مطابق با استاندارد تولید و عرضه کرده ام.
همچنین شانه های برقی Nitview محصول کشور انگلستان دارای استاندارد اتحادیه اروپا (CE) را که دارای قابلیت نور یو وی است شپش، و تخم شپش تحت نور UV درخشش می یابند و باعث می شود آنها را بسیار آسان در بین موها پیدا کنید و سپس با شانه نیت ویو آن ها را حذف کرد را نیز وارد کرده ام.
در صورت صلاحدید برای فتح باب همکاری در خدمت هستم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  باران جون | ۱ سال پیش
  سلام چطور میتونم این شونه هارو تهیه کنم
  ۰
  ۰
  ir
  ط.ف | ۶ ماه پیش
  شانه برقی رو چطور باید تهیه کرد، بخدا مردم از دست این جونورها، البته دفعه اول خوب از بین بردم با تایت دستی موها رو حسابی بشورید بعد شامپو لیندان بزنید میرن، من چون یک ناراحتی دارم نمیتونم از تایت استفاده کنم
  ۰
  ۰
  ro
  پ.ع | ۶ ماه پیش
  سلام.من از این شانه ها لازم دارم.چطور میتونم تهیه کنم؟لطف کنید جواب بدید.
  ۰
  ۰
 
 
ir
احسان | ۱ سال پیش
سلام من خودم رو سرم نفت ریختم ضمنا انواعی از سموم که خر رو از پا در میاره رو سرم ریختم خدا شاهده چنان به جانشون افتادم که از صفحه ی نیستی حذفشون کردم پیشنهاد میکنم از پیف پاف یا همون حشره کش هم استفاده کنید هه هه هه
۰
۰
پاسخ ها:
  de
  گربه ی سیاه | ۳ ماه پیش
  هه هه هه برو خودت رو مسخره کن اگه کسی اسپری حشره کش بزنه میمیره احمق.
  ببینید شپش چند دوره داره اگه زود متوجه شدید و اولشه نترسید اگه موهاتون شوره مید با شاپو ضد شوره بشورید که با رشگ اشتباه نگیرید بعد از نرم کننده هم استفاده کنید و شونه کنید بعدش که موهاتون رو خشک کردید با صاف کننده مو لایه لایه به موهتاون بکشید اگه خیلی درازه کوتاهش کنید.
  ۰
  ۰
  de
  ???????????? | ۲ ماه پیش
  خیلی مسخره ای .
  ۰
  ۰
 
 
ir
سعیده | ۱ سال پیش
سلام خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون من موهای دخترم رو کاملا تمیز کرده بودم از اول مهر که مدرسه ها باز شدن و رفته مدرسه دوباره تو موهاش شپش پیدا شده هر چقدر هم تمیز میکنم اصلا فایده نمیکنه الان هم از مدرسه تماس گرفتن میگن موهاش کلا پر تخم شپش هستش دیگه موندم چیکار کنم از یه طرف تمیز میکنم از طرف دیگه بازم موهاش شپشی میشه همه راه حل هارو هم امتحان کردم سرکه زدم روغن نباتی زدم اتو مو کشیدم بادستم دونه دونه تخم هارو تمیز کردم کل ملافه و روبالشی هارو عوض کردم تو رو خدا یه راه حلی نشونم بدبد
۰
۰
 
 
ir
سیمین | ۱ سال پیش
سلام من دود یک ماه هست که مبتلا شدم و از هر روشی هم که رفتم جواب نداد و من هم خیلی اتاقم رو نمیتونم همه چیزش را ضد عفونی کنم تورو خدا یه روش غیر از کوتاه کردن مو بگید چون من رو موهام خیلی حساسم و یه بار هم کوتاه کردم دیگه نمی خوام کوتاه کنم لطفا یه روش خوب بهم بگید
۰
۲
 
 
ir
مهتاب | ۱ سال پیش
سلام من یه 3 یا 2 ماهی میشه مبتلا ام اول از شامپو استفاده کردم اثری نداشت بعد دارو های گیاهی بعد سرکه و... من میتونم موهامو کوتاه کنم اما دکتر گفته که اصلا تعثیری نداره . همه جا هم شپشیه سمپاشی خونه ام که خیلی سخته . مردم هم که فضولن . لطفا کمکم کنید من نمیخوام دیگه شپش داشته باشم .واقعا برام سخته خواهرم هم از من شپش گرفته که 3 سالشه . من نظافتمو زیاد رعایت نمیکردم و مطمئنم که ربط به نظافت داره و البته در مدرسه 3 تا افغانی پیشم میشستن 2 تا عقب یکی ام پیشم . میخوام بدونم که از نظافتمه یا از اون سه تا افغانیا کدوم احتمالش بیشتره ؟ . لطفا کمکم کنید .ممنون میشم . هیچ راهی کمکم نکرده مدرسه ها ام که نزدیکن . و بد بختم
۰
۰
پاسخ ها:
  iq
  شیڤان | ۱ سال پیش
  نفت بر سر کشیدن بهترین راه برای از بین بردن شپش و تخم ها است 100٪
  ۰
  ۰
  ir
  مجید | ۱ سال پیش
  من احتمال میدم اون 3 تا افغانی از شما مبتلا شده باشند تا شما از آنها
  ۱
  ۰
 
 
ir
مونا | ۱ سال پیش
سلام
یکی از راههای ارزان خوشحال کننده و مطمئن استفاده از نرم کننده سر هستش که در حمام به مقدار زیاد به کل موها زده و تمام سر را ماساژ داده و بعد از پنج الی ده دقیقه با شانه دندان ریز موهارو کاملا شونه کرده و بعد با دقت سر رو شستشو داد دیگر اثری از اون موجودات ریز خونخوار نیست موهای زیبای شما کاملا تمیز و عاری از آلودگی میشه مرحله بعدی رهایی از این موجودات یه خونه تکونی اساسی و بزرگ از وسایل و البسه در ارتباط با سر و بدن می باشد.دمای خیلی سرد و خیلی گرم و داغ و تابش مستقیم آفتاب این موجودات رو میکشه.
همیشه لبتون خندون و سرتون بی خارش
۱
۰
 
 
ir
فرشته | ۱ سال پیش
سلام منم حودیک هفته است متوجه شدم سرم شپش داره بلافاصله بعدازاینکه فهمیدم اول موهاموکوتاه کردم چون بااینکه موهام خیلی بلندبودوهمه میگفتن چه موهای قشنگی داره ولی اصلابه این چیزابرام مهم نبودچون موهام بازدوباره بلندمیشن بعدهم ازشامپولیندان یک نوبت استفاده کردم وبافاصله سه روزازترکیب سرکه وآب به نسبت مساوی استفاده کردم هرروزهم سه نوبت موهاموشونه میکنم ومامانم وخواهرم موهامونگاه میکنن درضمن تمام لباساوملافه وپتووخلاصه هرچیزقابل شستشوراباآب جوش شستم وسه روزتوی آفتاب پهن کردم خوشبختانه جواب داده ودیگه اثری ازشون نیست نه خودشپش ونه تخمش ولی هنوزم برای اطمینان بیشترتایکی دوماه دیگررعایت میکنم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  h | ۱ سال پیش
  خوش به حالت:(
  ۰
  ۰
 
 
ir
parisan | ۱ سال پیش
فک کنم بهترین راهش کچل کردن باشه :/
۰
۰
 
 
ir
ناشناس | ۱ سال پیش
مرسی
۰
۰
 
 
ir
ناشناس | ۱ سال پیش
سلام ببخشی من حدود 1 روز دچار شپش شدم و اصلا دوست ندارم که موها مو کوتاه کنم و از شامپو هم استفاده کردم اما اصری نداشت همچنین از سرکه سیب و روغن زیتون استفاده کردم اما باز اصری نداشت خواهشا به من بگید که چه کار کنم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  مهدیه | ۱۱ ماه پیش
  سلام باعرض خسته نباشید خدمت همه کسانی باشپش میجنگند میخواستم بگویم من یک ماه شپش گرفته بودم .برای اینکه شپش ها ازبین برن برین حموم شامپو لیندان یک درصد بزنید شانه کنید بعدش یک سس مایونز سفید بزرگ راکلا بمالید سرتون 4دقیقه صبرکنید بعدباشونه ریز شانه کنید حتما خوب میشید من باهمین روش خوب شدم چندبار انجام بدید حتماخوب میشید
  ۰
  ۰
 
 
ir
حسن | ۱ سال پیش
ممنون سپاسگزاریم
۰
۰
 
 
ir
ندا | ۱ سال پیش
با عرض سلام وخسته نباشی خواستم بدونم آیاافرادبزرگسال هم به شپش دچارمیشن .اگه فقط با سرکه سیب وآب بشوریم پاک میشن یا نه ؟ ممنون میشم از راهنمایتون
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  یه خانوم | ۹ ماه پیش
  سلام البته که مبتلا میشن تو خود متن اینجا هم نوشته اما برای خانوم ها درصدش کمتره چون موها رنگ میشه و همین باعث از بین رفتن شپشه
  کسانی که مبتلا شدن باید بگم سرتون رو رنگ کنید شپش ها میمیرن
  یاعلی
  ۱
  ۰
 
 
ir
ریحان | ۲ سال پیش
مرسی از مجله ی خوبتون
۰
۰
 
 
ir
حسین | ۲ سال پیش
سلام شپش ربطی به نظافت داره؟
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  فاطمه | ۲ سال پیش
  خیر نداره.افرادی که الوده به شپش هستن اگه سرشون تماس به سر شما داشته باشه بازم احتمال بالایی هست که شما هم شپش بگیرید.معمولا شامپو و روغن های گیاهی که برای درمان شپش توصیه میشه دارای بوی تند هستن.از جوشانده ی اسیاب شده اسپند هم برای درمان شپش استفاده میشه و نیاز به استفاده دوباره نیست
  ۰
  ۰
  gb
  نوح | ۱ سال پیش
  کانال تلگرامی آموزشی ویژه مبتلایان به شپش سر - زیرنظر کارشناس ارشد بهداشت :
  Nolice@
  ۲
  ۱
  ir
  فاطمه | ۱ سال پیش
  نه اصلن نداره حسین جان
  ۰
  ۰
 
 
ir
دل آرام | ۲ سال پیش
ممنون از مجله ی خوب دلگرم
۰
۰
 
 
ir
گوگوش | ۲ سال پیش
خسته نباشید خیلی خوب بود ممنون.
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  علی | ۱ سال پیش
  با سلام و تشکر واقعا تعسیر داش راه حل هاشون
  ۰
  ۰
  ir
  پری | ۹ ماه پیش
  چکار کنیم واقعا شپش موجود کثیفیه
  ۰
  ۰
 
 
ir
محرم | ۲ سال پیش
سلام ممنون از مطلب خوبتون.اگر موهای سر را بزنیم کاملا شپش از بین میرود؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  فاطمه | ۱ سال پیش
  اگر کاملا بزنی کچل کنی اره ولی اگهارمانی خامه ای از اینا بزنیکمی ازانگلا باگیمیمونن
  ۰
  ۰
  ca
  مهرشاد | ۶ ماه پیش
  سلام دو روزه متوجه شدم سر دخترم شپش زده از هر مواد یا شامپویی که گفتن استفاده کردم هیچ فایده ای نداست تا اینکه از یک خانم باتجربه گفت که واجبی رو مثل دوغ آب یعنی آبکی درست کنمو بریزم تو سرش تا ۳ دقیقه اینکارو انجام دادم الان هیچ اثری ازشپش تو سرش نیست دونه دونه ای رشک مونده که اونام همه از بین رفتن
  ۰
  ۱
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter