alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۲ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
آقایان برای عید نوروز چه نوع کفشی بخرند ؟
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
کفش های مردانه انواع مختلفی دارند که بسته به سلیقه و ویژگی های هر فرد انتخاب می شود. در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را برای خرید کفش مردانه مناسب عید نوروز راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

کفش مردانه مناسب

خرید کفش مردانه درست مانند خرید یک خودرو است؛ از این جهت که هر گاه وارد فروشگاه می‌ شوید تا یک جفت کفش خریداری کنید باید دقیقاً بدانید که چه چیزی می‌ خواهید. باید کفشی خریداری کنید که مطمئن باشید تا حداقل 2 تا 3 سال با آن راحت خواهید بود.

شاید در نگاه اول خرید یک جفت کفش مردانه مسئله چندان پیچیده ای نباشد اما بدون شک دانستن یک سری نکات در هنگام خرید می‌تواند تا حدود زیادی به شما در انتخاب و خرید مناسب و معقول کمک زیادی کند.

خرید کفش مردانه/انواع کفش مردانه

ویژگی های کفش مردانه خوب

1. کفش‌ مردانه باید راحت باشد

انتخاب و خرید یک کفش مردانه با سایز مناسب پاهای شما مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتور برای خرید است. اما با این حال بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند طراحی و زیبایی ممکن است به سراغ کفش‌هایی بروند که چندان از نظر اندازه مناسب آن‌ها نیست.

این تصور که سایز کفش بعد از مدتی پوشیدن تغییر می‌کند نباید در هنگام خرید در ذهن شما باشد. کفش باید درست در همان هنگام خرید، مناسب پای شما باشد و در آن راحت باشید.

در غیر این صورت باید ریسک مواردی همچون ایجاد پینه، میخچه و یا حتی استخوان اضافه در پا را نیز قبول کنید.

2. سایزبندی مناسب هر کفش

در مورد خرید کفش و کتانی مردانه چیزی به نام "اندازه وسایل ثابت" وجود ندارد. بنابر این بهتر است قبل از هربار خرید یک جفت کفش جدید اندازه پای خود را داشته باشید.

برندهای مختلف کفش‌های خود را با اندازه‌های مختلف به فروش می‌ رسانند. اگر کتانی شما سایز 42 است دلیلی ندارد که کفش چرمی مردانه سایز 42 نیز برای پای شما مناسب باشد.

علاوه بر این موارد پای انسان در طول روز به دلیل تحمل فشار وزن و راه رفتن کمی ورم می‌کند و بزرگ‌ تر از اندازه واقعی خود می‌شود. بنابر این بهتر است ساعات پایانی روز را برای خرید کفش انتخاب کنید تا مطمئن شوید کفش مورد نظر شما همیشه اندازه و مناسب پای شما باشد.

جورابی که هنگام خرید کفش جدید به پا دارید نیز حائز اهمیت است. مطمئن شوید که جورابی که هنگام خرید به پا دارید ضخامت معمول و استانداردی داشته باشد.

برای مثال با یک جفت جوراب ضخیم زمستانی به سراغ خرید کفشی که قرار است در طول تابستان با جوراب‌های نازک خود بپوشید، نروید. این مسئله در مورد خرید کتانی ها و کفش‌های ورزشی بیشتر اهمیت خود را نشان می‌دهد.

در همگام خرید تنها یک لنگه از کفش را امتحان نکنید. به طور معمول هر دوپای انسان دقیقاً به یک اندازه نیستند. بنابر این حتماً در انتخاب خود هر دو لنگه کفش را به پا کنید و در محیط فروشگاه قدم بزنید تا مطمئن شوید که در کفش‌های جدید خود (از همان ابتدا) احساس راحتی می‌ کنید.

3. عرض مناسب کفش مردانه

در هنگام خرید کفش جدید همه افراد می‌ دانند که برای مثال سایز 43 از سایز 40 بزرگ‌ تر است اما کمتر کسی می‌داند که عرض کفش ها نیز سایز بندی دارد. برای مثال یک کفش با سایز 2E پهن تر از یک کفش با سایز D است.

سایز بندی عرض و پهنای کفش بدین صورت است:

 • 6E: خیلی خیلی پهن
 • 4E: خیلی پهن
 • 2E: پهن
 • D: عرض استاندارد
 • B: باریک
 • 2A: خیلی باریک

4. راحت بودن پاشنه، پنجه و انگشتان پا

یکی از فاکتورهایی که می‌ توان به کمک آن انتخاب یک کفش مردانه مناسب را راحت تر کرد، توجه به راحتی پنجه و پاشنه پا در داخل کفش است. برای اینکه مطمئن شوید پاشنه شما به راحتی در داخل کفش قرار گرفته یا خیر، از انگشت اشاره خود استفاده کنید.

اگر توانستید انگشت اشاره خود را با کمی فشار بین پاشنه خود و پاشنه کفشتان قرار دهید، کفش مورد نظر شما در قسمت پاشنه راحت و مناسب است. اما اگر انگشتتان به راحتی در پشت پاشنه قرار گرفت و یا اینکه اصلاً امکان قرار دادن انگشت وجود نداشت باید یک کفش دیگر را امتحان کنید.

در قسمت پنجه نیز انگشتان شما باید فضای کافی برای یک حرکت جزئی و کوچک را در داخل کفش داشته باشند. نوک انگشتان پا نیز نباید کاملاً به نوک قسمت داخلی کفش چسبیده باشد. فاصله ای به انداره عرض یک انگشت دست در قسمت جلوی انگشتان پا تقریباً استاندارد است.

5. ساپورت قوس کف پا

همانطور که قبلاً اشاره شد معمولاً ابعاد و اندازه‌های هر دو پا یکسان نیستند. این مسئله در مورد قوس کف پا نیز صدق می‌کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که قوس کف پای بزرگی دارند بهتر است به سراغ کفشی بروند که کفی نرم و انعطاف پذیری داشته باشد. همچنین قوس کف کفش نیز باید بتواند قوس کف پای شما را ساپورت کند.

کسانی که کف پایشان قوس کمی دارد و یا حتی تخت است نیز باید به سراغ کفش‌ هایی بروند که کفی تختی دارند در غیر این صورت ممکن است حفظ تعادل برای آن‌ها کمی مشکل باشد.

علاوه بر تمام این وارد می‌توانید از کفی‌های طبی با سایز قوس‌های مختلف برای کفش مورد نظر خود استفاده کنید. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که قرار دادنیک کفی جدید در داخل کفش ممکن است فضای بیشتری را اشغال کند و کفش در نهایت راحتی قبل را نداشته باشد.

بنابر این اگر احساس می‌کنید که استفاده از کفی‌ های طبی برای شما ضروری است حتماً آن‌ ها را هنگام خرید کفش‌ های جدید به همراه داشته باشید تا مطمئن شوید با استفاده از آن‌ ها راحت هستید.

در آخر نیز برای بار دیگر به این موضوع اشاره می‌کنیم که فاکتور راحتی پا باید اولین اولویت شما قبل از طراحی، زیبایی، رنگ و... در انتخاب و خرید یک جفت کفش جدید باشد.

انواع کفش مردانه برای عید نوروز

1. کفش آکسفورد مناسب برای عید نوروز

یکی از کفش های بی نظیر و انتخابی مناسب برای آقایان کفش های آکسفورد می باشد. این کفش ها را برای موقعیت های رسمی و غیر رسمی می توانید بپوشید.

کفش آکسفورد که نام آن برگرفته از دانشگاه آکسفورد است یک نسخه جدید و به روز کفش های اکسونیست بود که دانشجویان دانشگاه آکسفورد آن را می پوشیدند. این کفش به سرعت جایگزین کفش ها شد و با استقبال دانشجویان مواجه شد.

مدل کفش مردانه

2. کفش دربی مناسب برای مهمانی های نوروز

کفش های دربی شباهت بسیار زیادی به آکسفورد دارند که شاید حتی در نگاه اول تفاوت آن ها مشخص نباشد. این کفش راحت تر از آکسفورد بوده و شاید به خاطر حفظ کردن ویژگی ورزشی آن است احتمالا به همین دلیل هم هست که دربی نمونه رسمی آکسفورد شناخته می شود.

کفش مردانه خوب برای عید نوروز

3. کفش مانک برای عید نوروز

کفش مانک هم برگرفته از طراحی کفش آکسفورد می باشد. این کفش از اواسط سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه و تا بحال نیز طرفداران بسیار زیادی داشته است. اگر به دنبال یک طرح خاص برای خرید کفش مردانه می گردید و از سادگی کفش های آکسفورد خسته شدید می توانید از این گزینه ایده آل استفاده کنید.

این کفش یا دارای بند های سگک دار است که قابلیت تنظیم سایز را به شما می دهد. در خرید این کفش به این نکته توجه کنید که حتما چرمی دو لایه داشته باشد و نوع چرم به کار رفته در آن مرغوب باشد.

کفش مردانه شیک

4. کفش لوفر انتخابی شیک برای عید نوروز

این کفش بدون بند در واقع بزرگ ترین ویژگی آن است که آن را از دیگر کفش ها جدا کرده است. این کفش ها بیشتر برای موارد کژوال و روزمره استفاده می شوند و به علت راحتی و هزینه مناسب میان مردان بسیار محبوب است.

این کفش ها ابتدا به عنوان دمپایی در دربار سلطنتی انگلیس استفاده می شد اما پس از مدتی با استفاده بازرگانان و وکلا این کفش در میان مردم به محبوبیت رسید. اگر به دنبال راحتی و ساخت استایل مینیمال و کژوال خود هستید کفش لوفر بهترین گزینه است.

چه کفشی برای عید بخریم/مدل کفش مردانه برای عید 99

مدل کفش مردانه نوروزی جدید و شیک

مدل های مختلفی از کفش مردانه

کفش مناسب انواع رنگ کت و شلوار مخصوص آقایان شیک پوشاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • mashreghnews.ir
 • tip-tik.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits