دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
لمینت ناخن چیست و برای چه افرادی مناسب است ؟
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
لمینت یا کاور کردن ناخن نوعی دیزاین ناخن است. این روش موجب زیبایی و استحکام هرچه بیشتر ناخن ها می شود. تا انتها با ما همراه باشید تا شما را با این روش دیزاین ناخن آشنا نماییم.

لمینت یا کاور کردن ناخن چیست ؟

لمینت یا کاور کردن ناخن موضوع مورد بحث ماست. تکنیک لمینت ناخن به معنای کاور کردن می باشد و به معنای پوشش یک سطح با موادی دیگر است که در لمینت ناخن، ناخن های طبیعی فرد با سطحی به اندازه دو یا چند لایه از مواد مخصوص پوشانده می شود.

در واقع به فرم دادن و رفع عیوب و پوشاندن سطح ناخن طبیعی فرد با مواد مخصوص، لمینت یا همان کاور کردن گفته می شود. مراحل لمینت ناخن همانند کاشت ناخن انجام می شود با این تفاوت که از تیپ ناخن برای انجام کار استفاده نمی شود بلکه مواد به طور مستقیم بر روی سطح ناخن طبیعی فرد به صورت یک لایه نازک قرار داده می شود.

در نتیجه لمینت ناخن مستلزم داشتن ناخن های نسبتا بلند می باشد که با ظاهری زیبا و ضخامتی طبیعی استحکامی فوق العاده به ناخن های شکننده می بخشد.

تفاوت لمینت ناخن با کاشت ناخن

در کاشت ناخن، ناخن ها بعد از سوهان کشی مفصل و نازک کردن بستر ناخن، با استفاده از تیپ قد ناخن ها بلند می شود و سپس مواد کاشت با ضخامت زیاد روی ناخن کار میشود.

که باعث می شود تا ناخن ها کمی ضخیم تر و قوس دار تر از حالت طبیعی دیده شوند و ممکن است برخی از افراد این طور تصور کنند که کاشت ناخن ظاهری طبیعی ندارد.

اما در لمینت و کاور ناخن، مواد به صورت لایه ای نازک روی خود ناخن کار می شود تا هم از ناخن طبیعی محافظت شود و هم یک قوس طبیعی و زیبایی برای ناخن ها ایجاد می کند. این روش نسبت به کاشت ناخن خیلی طبیعی تر بوده و برای کسانی که ضخامت کاشت ناخن را دوست ندارند یا راحت نیستند، خیلی مناسب است.

لمینت ناخن مناسب چه افرادی است ؟

ناخن ها از لایه های پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده اند که از ناحیه پایه ناخن زیر کوتیکول، رشد می کنند. ناخن های سالم، صاف و یکدست با شیارهای طبیعی هستند.

همچنین رنگ آن ها یکنواخت و بدون نقطه و تغییر رنگ است. گاهی اوقات در ناخن ها به دلیل آسیب یا ضربه ترک، ناهمواری و یا خطوط و نقاطی ایجاد می شود. اگر شما هم صدف ناخن هایتان دارای پستی و بلندی بوده و حالت زیبایی ندارد، برای بر طرف کردن این مشکل، می توانید کاور ناخن را امتحان کنید.

همینطور اگر از عوارض کاشت ناخن خسته شده اید یا به مواد لیکویید که در موقع کاشت استفاده می شود حساسیت دارید می توانید از کاور ناخن برای تقویت ناخن هایتان استفاده کنید.

آموزش کامل کاور ناخن یا لمینت ناخن

مواد مورد نیاز برای لمینت ناخن

 • پودر مخصوص کاشت: در سه رنگ مختلف سفید، صورتی، سفید صورتی در بازار موجود می باشد و می توانید به دلخواه تهیه کنید.
 • لیکویید: ماده ای حلال که به عنوان حلال پودر به کار می رود که در بازار در سایز های مختلف موجود می باشد.
 • پرایمر: چسبی است که در زیر ممواد به کار می رود و کارش چسباندن مواد به سطح ناخن است.
 • لاک بیس کت و تاپ کت: برای ایجاد لایه های مختلف ژلی در لمینت ناخن به کار می رود.
 • ضدقارچ: یک آنتی باکتریال است که برای جلوگیری از بیماری های احتمالی در لمینت (کاور کردن ناخن) استفاده می شود.
 • بافر و سوهان: برای فرم دهی و سوهان کشی سطح ناخن به کار می رود.
 • کیت ابزار مانیکور: شامل عقب زن، گوشه گیر، ناخن گیر و سوهان، این ابزار برای آماده کردن ناخن در مانیکور به کار می روند.
 • دستگاه یو وی: دستگاهی که برای خشک کردن لاک ژل از آن استفاده می شود.

مراحل انجام لمینت ناخن

مرحله اول لمینت ناخن: آماده سازی ناخن

در ابتدای کار باید دستانتان را از هر گونه آلودگی و جرمی پاک کنید. برای این کار دستان خود را شسته و با پد ناخن، ناخن های خود را تمیز کنید. سپس باید ناخن را آماده کنید. برای این کار ابتدا به وسیله عقب زن در ست مانیکور پوسته های اضافی را از روی ناخن به آرامی به عقب رانده و اگر امکان دارد آن ها را بلند کنید.

سپس با گوشه گیر پوسته های بلند شده را جدا کنید و سعی کنید پوست انتهایی را با ناخن هم سطح کنید. این کار باعث می شود صدف ناخن بزرگتر و منظم تر نشان دهد.

سپس با سوهان لبه های ناخن را به شکل مربع، گرد یا بادامی فرم دهید. این کار با درنظر گرفتن سلیقه شخصی انجام می گیرد. در نهایت سطح ناخن را سوهان بکشید و خراش های ریزی بر روی آن ایجاد کنید تا براقیت ناخن از بین برود.

این کار برای جذب بهتر مواد بر روی ناخن انجام می شود. دقت کنید که سوهان کشی لبه های ناخن را به صورت افقی انجام دهید. سپس پودرهای حاصل از سوهان کشی را از سطح ناخن با قلم مو پاک کنید. این کار را با دست انجام ندهید زیرا چربی حاصل از دست بر روی ناخن نشسته و جذب مواد را مختل می کند.

مرحله دوم لمینت ناخن: زیرسازی

بار دیگر ناخن هایتان را برای اطمینان با پد پاک کنید تا چربی سطح ناخن ها از بین برود. سپس سطح ناخن را ضد قارچ بزنید. بعد از خشک شدن ضدقارچ از پرایمر غیر اسیدی استفاده کنید که نقش یک چسب را برای چسبیدن مواد لمینت بر روی ناخن استفاده می کند. دقت کنید که هر دست را جدا پرایمر بزنید چون بسیار سیال و روان است.

مرحله سوم لمینت ناخن: موادگذاری

حال باید مواد مورد نظر را بر روی ناخن قرار دهید. اگر می خواهید از روش ژلیش استفاده کنید باید ابتدا بیس کت را با ظرافت و دقت به صورت یک لایه روی یکی از ناخن ها بکشید بطوری که به انتهای گوشت ناخن برخورد نکند.

در استفاده از بیس کت باید دستتان را کمی فشار دهید تا به خوبی در منافذ ناخن نفوذ پیدا کند. این لاک به صورت معمولی خشک نمی شود و حتما باید از دستگاه یو وی استفاده شود.

پس برای هر ناخن باید به مدت سی ثانیه دستتان را در دستگاه یو وی قرار دهید. حال از لاک لمینت استفاده کنید. لاک لمینت را مانند بیس کت به صورت لایه نازک روی ناخن بزنید و سپس در دستگاه یو وی قرار دهید تا خشک شود.

این کار را سه بار انجام دهید تا سه لایه نازک ضخامت مناسب را ایجاد کند. در نهایت باید ژل لزج روی ناخن را با پد پاک کنید.

توجه داسته باشید که اگر می خواهید از روش پودر استفاده کنید باید پودر مخصوص و لیکوئید را میکس کنید. برای اینکار ابتدا قلم مو را در لیکوئید آغشته کنید و سپس در پودر فرو ببرید.

این ماده حاصل را به سرعت بر روی ناخن بزنید تا یک لایه نازک ایجاد کنید. بعد از اینکه مواد خشک شد باید سطح ناخن را سوهان کشی کنید تا یکنواخت شود‌.

مرحله آخر لمینت ناخن: لاک زدن

در نهایت می توانید لاک رنگ دلخواهتان را حتی با لاک های معمولی بر روی ناخن بزنید و از انواع وسایل تزیینی استفاده کنید و ناخن خود را طراحی کنید. سپس تاپ کت بزنید تا هم درخششی زیبا به ناخن ها بدهید و هم از از لایه های لمینت محافظت کند. البته این مرحله اختیاری است.

ریمو کردن لمینت ناخن

اگر به هر دلیلی از لمینت ناخن خسته شدید و تمایل داشتید این لمینت ها را ریمو کنید و از روی ناخن هایتان بردارید، بهتر است باز هم به سالن زیبایی و ناخن کاری که این کار را برایتان انجام داده مراجعه کنید.

ریمو کردن لمینت ناخن هم درست مانند ریمو کردن لاک ژل هست. در این روش ابتدا بر روی تمام ناخن ها استون زده میشود و بعد یک لایه پد پنبه ای و یک لایه فویل دور ناخن پیچیده می شود.

این استون و فویل باید 20 تا 30 دقیقه روی ناخن ها بماند و بعد فویل ها را از روی ناخن ها جدا کرده و لاک ژل یا لمینت ناخن از روی ناخن ها پاک خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

آموزش کامل کاشت ناخن با ژل و نکاتی درمورد این روش

آموزش کامل کاشت ناخن با تیپ

آموزش مرحله به مرحله کاشت ناخن طبیعی

آموزش کامل کاشت ناخن میکس با روشی آسان در منزل

آموزش کامل کاشت ناخن گریم با روشی آسان

کاشت ناخن مدل سه بعدی برای خانم های با سلیقه

کاشت ناخن با تکنیک طراحی ماربل یا خیس در خیس


 • منبع
 • saednews.com
 • nailkimi.com
 • zibamoon.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.delgarm.com

تست عشق

Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

hits
statcounter