جدا کردن ناخن های مصنوعی از روی ناخن

۱,۴۱۰
۱
۰
سه شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴
گاهی اوقات ممکن است به این خاطر که از مدل ناخن های خود راضی نیستید یا به این خاطر که کلا از کاشت ناخن پشیمان شده اید، تصمیم بگیرید که ناخن های مصنوعی خود را جدا کنید ولی راه چاره ای ندارید. در ادامه روش های اصولی را برای شما شرح داده ایم.
جدا کردن ناخن های مصنوعی از روی ناخن

جدا کردن ناخن های مصنوعی از روی ناخن

ناخن های مصنوعی مانند اکریلیک ها یا ناخن های ژلی می توانند فورا ناخن های طبیعی شما را از حالت خسته کننده به یک شکل فوق العاده زیبا تبدیل کنند.

با این حال، وقتی که قصد دارید مجددا شروع به استفاده از ناخن مصنوعی کنید، ممکن است دوست داشته باشید خودتان این کار را در خانه انجام دهید.

در این صورت پولی هم بابت آن پرداخت نخواهید کرد. خوشبختانه می توانید ناخن های مصنوعی را در خانه تان با استفاده از تکنیک هایی مشابه با روند کار تکنیسین های ناخن، از ناخن خود جدا کنید، و ناخن های خود را برای یک ظاهر زیبا آماده کنید.

روش های جدا کردن ناخن های مصنوعی در خانه

روش اول: استفاده از پنبه آغشته به استون و ورقه نازک (فویل) قلعی

1. ناخن های آکریلیک را کوتاه کرده و از سطح ناخن هایتان کم کنید

اگر ناخن مصنوعی شما از جنس آکریلیک است، کوتاه کردن ناخن، میزان سطحی که استون باید به آن نفوذ کند را کاهش می دهد.

این کار باعث می شود تا استون راحت تر بتواند ناخن های مصنوعی شما را برای جدا کردن شل کند. ناخن های آکریلیک را تا سطح ناخن طبیعی خود کوتاه کنید.

کندن ناخن مصنوعی

ناخن طبیعی خود را تا زمانی که کار شما با ناخن آکریلیک به اتمام نرسیده، کوتاه نکنید.

2. از یک سوهان ناخن زبر برای نازک کردن آکریلیک یا برداشتن روکش ژلی روی ناخن استفاده کنید

سوهان ناخن خود را بر روی ناخن های آکریلیک خود تا قسمتی که ناخن های طبیعی شما با ناخن های آکریلیک (در نزدیکی محل کوتیکول) تماس پیدا کرده و یا کل سطح ژل ناخن، به سمت عقب و جلو حرکت دهید.

سوهان کشیدن را تا زمانی که چسب زیر آکریلیک ها نمایان شده یا روکش های براق ناخن های ژلی از بین برود، ادامه دهید.

 طرز کندن ناخن مصنوعی

این کار را با عجله انجام ندهید. صرف زمان برای سوهان کشیدن، کار را برای نفوذ استون به ناخن و شل کردن سریع تر ناخن، ساده تر خواهد کرد.
بیش از حد سوهان نکشید! ممکن است در نهایت بخشی از ناخن های طبیعی خود را سوهان بکشید و این کار منجر به خطر عفونت ناخن خواهد شد.

3. 10 عدد فویل مستطیلی را بریده و دور نوک انگشتان خود بپیچید

از یک قیچی برای بریدن فویل ها استفاده کنید. هر ورق فویل باید در حدود 4 در 2 اینچ (10.2 در 5.1 سانتی متر) باشد.

قبل از این که بقیه فویل ها را ببرید، اولین فویل بریده شده را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که فویل به اندازه کافی بزرگ باشد تا کل ناخن شما، توپ پنبه ای و گاز استریل(پارچه توری) را بپوشاند. نیاز است که برای درست پیش رفتن کار انتهای فویل ها را ببندید.

چگونه چسب ناخن مصنوعی را پاک کنیم؟

4. یک توپ پنبه ای یا گاز استریل را در داخل استون مرطوب کرده و بر روی ناخن خود قرار دهید

استون را به اندازه کافی به توپ پنبه ای یا گاز استریل اضافه کرده تا کاملا مرطوب شود، اما نباید به گونه ای باشد که از آن چکه کند. سپس، مستقیما توپ پنبه ای را بر روی ناخن خود قرار دهید.

کندن ناخن کاشته شده

در مورد ناخن های آکریلیک، اطمینان حاصل کنید که توپ پنبه ای در قسمت مرکز ناخن قرار گرفته تا ناحیه ای که چسب اعمال شده را کاملا بپوشاند.
در مورد ناخن های ژلی، اطمینان حاصل کنید که پنبه آغشته به استون، کل ناخن را پوشانده است.
برای این کار می توانید از لاک پاک کن های غیر استونی نیز استفاده کنید، اما نسبت به استون خالص نیاز به زمان طولانی تری دارد.

5. فویل را در اطراف ناخن خود بپیچید تا با این کار پنبه مرطوب شده با استون را در این ناحیه نگه دارید

نوک انگشتان خود را در مرکز ورقه فویل قرار دهید. سپس، نوک ورقه فویل را بر روی نوک ناخن خود ببندید و کناره های آن را بر روی ناخن خود بیاورید به طوری که کاملا ناخن تان را بپوشاند. انتهای فویل را چند بار فشار دهید و ببندید تا فویل در اطراف ناخن محکم شود.

برداشتن ناخن مصنوعی از روی ناخن

نگران نباشید اگر کار شما به آن تمیزی که در سالن های زیبایی انجام می دهند نشده است. بگذارید که ناخن هایتان مدتی در این حالت بماند تا پنبه آغشته به استون بتواند کار خود را انجام دهد.

6. این کار را برای تمام ناخن های خود تکرار کنید

قرار دادن توپ های پنبه ای آغشته به استون و پوشاندن نوک انگشتان تان با فویل را تا زمانی که کل ناخن های شما پوشانده شود، ادامه دهید. پیچاندن آخرین ورقه های فویل ممکن است کمی دشوار باشد، زیرا سایر انگشتان شما با فویل پیچیده شده است.

برداشتن ناخن مصنوعی در منزل

در صورت امکان از یک دوست یا اعضای خانواده تان بخواهید تا در پوشاندن آخرین ورقه های فویل بر روی انگشتان تان به شما کمک کنند.
راه حل دیگر، انجام دادن این کار بر روی چند ناخن به صورت هم زمان است.

7. برای جدا کردن ورقه های فویل از روی انگشتان تان به مدت 20 دقیقه صبر کنید

در زمانی که ورقه فویل دور انگشتان شما پیچیده شده، کار زیادی نمی توانید انجام دهید. شما می توانید یک فیلم تماشا کنید، به یک موسیقی گوش دهید، یا به یک صندلی تکیه داده و استراحت کنید.

روش برداشتن ناخن مصنوعی

به علت وجود فویل، احتمالا نمی توانید صفحه های لمسی گوشی را به مدت 20 دقیقه لمس کنید، پس اکنون زمان خوبی است که موبایل خود را شارژ کنید!

8. از عقب راننده کوتیکول (پوشر) برای جدا کردن چسب یا لاک باقی مانده استفاده کنید

بعد از این که 20 دقیقه به اتمام رسید، اولین فویل را از روی انگشتان خود باز کنید. سعی کنید که با وارد کردن فشار کمی بین ناخن آکریلیک و ناخن طبیعی خود، با استفاده از عقب راننده کوتیکول، آن را از روی ناخن خود جدا کنید.

در مورد ناخن های ژلی، سعی کنید که مقداری از ناخن مصنوعی را با استفاده از عقب راننده کوتیکول، خراش دهید.

اگر ناخن های آکریلیک و ژله ای به راحتی جدا شدند، به نوبت ورقه های فویل باقی مانده را باز کنید و از عقب راننده کوتیکول برای جدا کردن چسب یا لاک ناخن از روی هر انگشت خود استفاده کنید.

 برداشتن ناخن مصنوعی در خانه

اگر ناخن آکریلیک یا ژله ای به راحتی از ناخن طبیعی شما جدا نمی شوند، مجددا فویلی که تازه از روی ناخن جدا کرده اید را بر روی آن قرار دهید. تمام فویل ها را به مدت 5 دقیقه دیگر بر روی ناخن های خود نگه دارید و سپس مجددا این کار را امتحان کنید.
به خاطر داشته باشید که هر بار فقط یک فویل را از روی انگشتان خود جدا کنید و بلافاصله سعی کنید که چسب یا ژل ناخن را از آن جدا کنید.

9. هر لکه یا تکه باقی مانده را با استفاده از سوهان فومی از روی ناخن خود جدا کنید

بعد از این که تمام ناخن های آکریلیک یا ژل ها را از روی ناخن خود جدا کردید، از یک سوهان فومی برای جدا کردن هر گونه تکه چسبنده یا لاک ناخن استفاده کنید. سوهان را بر روی هر کدام از ناخن های خود با فشار ملایم و حرکاتی به سمت عقب و جلو حرکت دهید.

راه ها و روش های برداشتن ناخن مصنوعی

ممکن است نیاز باشد که برای پاک کردن برخی از لکه های چسب یا لاک فشار بیش تری اعمال کنید تا بتوانید آن ها را از روی ناخن خود پاک کنید.

نکته: استون ممکن است باعث خشک شدن پوست اطراف ناخن های شما شود. بعد از اتمام برداشتن ناخن های مصنوعی، از یک لوسیون غلیظ بر روی دست ها و ناخن های خود استفاده کنید.

طرز کندن ناخن مصنوعی

روش دوم: ناخن های خود را در استون خیس کنید

1. ناخن های مصنوعی خود را کوتاه کنید تا به کوتاه ترین میزان ممکن خود برسند.

اگر ناخن های مصنوعی شما آکریلیک است، این کار سطح تماس استون را کاهش داده و کار استون برای شل کردن این ناخن ها را ساده تر می کند. ناخن های آکریلیک را تا اندازه ناخن های طبیعی خود کوتاه کنید.

 طرز راحت برداشتن ناخن مصنوعی

ناخن های طبیعی خود را کوتاه نکنید! تا بعد از برداشتن ناخن های مصنوعی تان صبر کنید و سپس آن ها را مرتب کنید.

2. سطح ناخن آکریلیک یا ژلی را با یک سوهان ناخن زبر، سوهان بکشید.

یک سوهان ناخن کاغذی یا فلزی را تهیه کرده و آن را روی هر کدام از ناخن های خود به سمت عقب و جلو حرکت دهید.

برای ناخن های آکریلیک، ناحیه ای که ناخن اکریلیک به ناخن های طبیعی شما می رسد (نزدیک محل فوتیکول)، را سوهان بکشید تا زمانی که چسب جدا شود.برای ناخن های ژله ای، کل سطح ناخن را سوهان بکشید تا زمانی که دیگر براق نباشد.

 چگونگی برداشتن ناخن مصنوعی

ناخن های آکریلیک بر روی ناخن های طبیعی شما قرار می گیرند، بنابراین نفوذ استون در آن دشوار خواهد بود، مگر این که ابتدا آن ها را سوهان بکشید.

ناخن های ژله ای نیز دارای روکش کاملی هستند که از ناخن محافظت می کند. قبل از خیس کردن ناخن با استون، کل لایه ناخن اکریلیک یا ژله ای را سوهان بکشید که به سریع و آسان تر شدن این روند کمک کند.

3. یک ظرف کوچک را با استون خالص پر کنید.

برای این کار از یک ظرف شیشه ای شفاف که به اندازه کافی بزرگ باشد استفاده کنید تا تمام انگشتان تان به طور هم زمان در آن جای بگیرد. اندازه ظرف باید در حدود 2 پیمانه (480 میلی لیتر) باشد. نصف ظرف را با استون خالص پر کنید.

برداشتن ناخن مصنوعی با استون

می توانید استون خالص را از قسمت لوازم ناخن یک داروخانه یا فروشگاه مواد غذایی خریداری کنید.
در صورتی که ترجیح می دهید، می توانید از یک پاک کننده لاک ناخن فاقد استون استفاده کنید. اما استفاده از آن نسبت به استون به مدت زمان طولانی تری نیاز دارد.

4. کاسه را در یک ظرف بزرگ تر پر شده با آب داغ قرار دهید.

گرم کردن استون کمک می کند تا استون سریع تر عمل کرده و بهتر بتواند ناخن مصنوعی را از روی انگشتان شما پاک کند. ظرفی را آماده کنید که دو برابر اندازه کاسه استون باشد و آن را تا یک چهارم با آب داغ پر کنید. سپس ظرف پر شده از استون را در داخل آن قرار دهید.

نحوه کندن ناخن های مصنوعی آکریلیک

اطمینان حاصل کنید که آب داغ در داخل کاسه استون سرریز نکند! به آرامی کاسه استون را در داخل ظرف آب قرار دهید. اگر به نظر می رسد که آب سرریز می کند، پس کمی از آب آن را بیرون ریخته و مجددا این کار را انجام دهید.

نکته: استون زبر است ممکن است باعث خشکی پوست شما شود. در صورت تمایل، چند قطره روغن کودک را در داخل ظرف استون بریزید تا اثر خشک کنندگی استون را خنثی کند.

5. ناخن های خود را به مدت 10 دقیقه در استون خیس کنید.

ناخن های خود را تا بالای قسمت کوتیکول در داخل استون قرار دهید و برای 10 دقیقه در این حالت نگه دارید. در این صورت، استون چسبی که ناخن های اکریلیک را نگه داشته، شل می کند و یا در صورت وجود ناخن های ژله ای، ناخن ژله ای را حل می کند.

نحوه برداشتن ناخن های مصنوعی ژلی

برای کاهش تماس استون با پوست، به انگشتان خود زاویه دهید تا تنها ناخن ها در داخل استون قرار بگیرند.

6. ناخن های خود را از استون خارج کرده و بررسی کنید که آیا ناخن ها شل شده اند یا خیر

زمانی که 10 دقیقه به اتمام رسید، انگشتان خود را از استون خارج کرده و ناخن های خود را بررسی کنید. نوک یک پوشر (عقب راننده کوتیکول) از جنس چوب را بین ناخن های طبیعی و ناخن های آکریلیک قرار دهید و ببینید که آیا ناخن مصنوعی به راحتی جدا می شود یا خیر. از نوک پوشر استفاده کنید تا به آرامی هر گونه ژل باقی مانده را خراش دهید و از بین ببرید. این کار را برای تمام ناخن های خود انجام دهید. اگر آکریلیک برای جدا شدن از ناخن طبیعی شما هنوز هم سفت است و یا ناخن ژلی خراشیده نمی شود، انگشتان خود را برای چند دقیقه دیگر در داخل استون قرار دهید.

روش های ساده کندن ناخن مصنوعی

7. هر گونه چسب یا ژل ناخن باقی مانده را با پوشر(عقب راننده کوتیکول) از روی ناخن خود جدا کنید.

بعد از این که خیس کردن ناخن ها در استون به اتمام رسید و شما توانستید اکریلیک یا ناخن مصنوعی را به راحتی با عقب راننده کوتیکول از ناخن خود جدا کنید، به جدا کردن آن ها ادامه دهید.

همه اکریلیک ها را جدا کرده یا تمام لاک ژلی خود را خراش دهید. در صورتی که ناخن مصنوعی شما اکریلیک است، پس نیاز است که تمامی چسب های باقی مانده را با پوشر خراش دهید و ازبین ببرید.

روش های خانگی جدا کردن ناخن مصنوعی

برداشتن ناخن مصنوعی

روش سوم: برداشتن ناخن مصنوعی اکریلیک با گیره نخ دندان

1. اطلاع داشته باشید که استفاده از این روش ممکن است به ناخن های طبیعی شما آسیب برساند.

این روش (جدا کردن ناخن های آکریلیک از ناخن های طبیعی با استفاده از گیره نخ دندان)، توسط متخصصان توصیه نمی شود. استفاده از نخ دندان برای جدا کردن ناخن های مصنوعی، می تواند بخشی از ناخن طبیعی شما را جدا کند. هم چنین ممکن است این امر دردناک باشد و یا حتی منجر به عفونت شود.

چگونه می توانیم ناخن های مصنوعی خود را برداریم؟

2. یک نخ دندان گیره دار را خریداری کنید.

آن ها به طور گسترده در بارار موجود هستند و برای برداشتن ناخن مصنوعی یک روش فوق العاده هستند.

اگر نخ دندان گیره دار ندارید یا نمی خواهید آن را خریداری کنید، می توانید از نخ دندان های معمولی هم برای این کار استفاده کنید. با این وجود، ممکن است برای این کار به کمک یک نفر نیاز داشته باشید، زیرا قادر نخواهید بود که نخ دندان را تنها با یک دست خود نگه دارید

.

طریقه برداشتن ناخن های آکریلیک

3. برای شل کردن ناخن مصنوعی، از قسمت خلال دندان گیره نخ دندان استفاده کنید.

انتهای گیره باید تیز باشد. نوک آن را در زیر ناخن اکریلیک قرار دهید تا فاصله ای بین ناخن مصنوعی و ناخن طبیعی ایجاد کنید.

اما مراقب باشید که با انجام این کار بیش از حد آن را بر روی ناخن طبیعی خود را نکشید. فقط کافی است قسمت انتهای ناخن اکریلیک را که به ناخن طبیعی شما می رسد، جدا کنید.

چونه می توان ناخن های مصنوعی آکریلیک را جدا کرد؟

طریقه برداشتن ناخن های آکریلیک

نکته: یک پوشر نیز می تواند به جدا کردن آکریلیک کمک کند.

4. نخ دندان را در زیر ناخن مصنوعی و برای جدا کردن از ناخن طبیعی خود بکشید.

نخ دندان را در محلی بین ناخن مصنوعی و ناخن طبیعی خود قرار دهید و سپس به آرامی فشار دهید و نخ دندان را در زیر ناخن مصنوعی حرکت دهید.

ناخن های مصنوعی چگونه جدا می شوند؟

اگر در هنگام استفاده از نخ دندان کسی به شما کمک می کند، از او بخواهید که نخ دندان را محکم نگه داشته و در جهت عکس ناخن طبیعی شما بکشد.

5. نخ دندان را به سمت جلو و عقب حرکت دهید تا در زیر ناخن مصنوعی شما اثر کند.

نخ دندان را به سمت عقب و جلو حرکت دهید مانند زمانی که برای دندان های خود از نخ دندان استفاده می کنید.

در حین انجام این کار، با یک انگشت خود ناخن اکریلیک را بر روی ناخن طبیعی خود نگه دارید. این کار را تا زمانی که به انتهای ناخن اکریلیک برسید با نخ دندان ادامه دهید تا در نهایت ناخن مصنوعی از روی ناخن طبیعی شما جدا شود.

روش های ساده جدا کردن ناخن مصنوعی از ناخن طبیعی

این کار باید به صورت کاملا آهسته انجام شود. اگر این کار را بیش از حد سریع انجام دهید، ممکن است قسمتی از ناخن طبیعی خود را نیز جدا کنید.

6. این کار را تکرار کنید تا تمام ناخن های آکریلیک خود را جدا کنید.

هر بار این کار را برای یکی از ناخن های خود تکرار کنید تا تمام ناخن های مصنوعی را جدا کنید. بعد از اتمام این کار، ناخن ها را تمیز کرده، سوهان بکشید و لکه های باقی مانده و تمیز کنید. سپس، ناخن ها را مطابق میل خود درست کنید!

انواع روش های کندن ناخن مصنوعی

بیشتر بخوانید :

سفید کردن ناخن،چگونه ناخن خود را سفید کنیم؟

آیا کاشت ناخن نماز و غسل دارد؟

علت قوس ناخن

۱۲ روغن طبیعی برای درمان قارچ ناخن پا

دلیل علمی ناخن نگرفتن در شب چیست؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits