alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۰۳ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
کاشت ناخن بیبی بومر چیست و چگونه انجام می شود ؟
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بیبی بومر یکی از روش های کاشت ناخن است که طرفداران زیادی دارد. از این رو در این مطلب قصد داریم این روش را معرفی نموده و به طور کامل آن را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

کاشت ناخن بیبی بومر چیست ؟

کاشت بیبی بومر از جمله کاشت های ساده و زیبا می باشد که در آن پودرها در هم محو می شوند. تنالیته رنگی که طرفدار بیشتری دارد و بیشتر کار می شود پودر سفید گچی و هلویی می باشد ولی در کل می توان با پودرهای رنگی نیز این کار را انجام داد برای زیبایی هرچه بیشتر این کاشت می توان از نگین اتریشی استفاده کرد.

معمولا در کاشت پودری از این طراحی استفاده می گردد اما استفاده از ژل و یا رنگ آکریلیک با استفاده از اسفنج نیز امکان پذیر است.

بیبی بومر یکی از روش های نوین کاشت ناخن می باشد که ویژگی اصلی و تمایز آن حالت رنگ آمیزی آن می باشد. در کاشت بیبی بومر، هر ناخن ترکیبی از رنگ صورتی و سفید می باشد؛ بدین ترتیب که معمولا ۷۰% هر ناخن به رنگ صورتی و یا رنگ های مشابه آن مانند هلویی و یا کاراملی کرم مزین می شود،

قسمت های دیگر ناخن نیز که عموما تاج آن می باشد با شیب ملایم به سمت رنگ سفید می رود. ماحصل این روش در نگاه اول بسیار شبیه فرنچ مانیکور (French Manicure) می باشد، یعنی وجود تاج سفید و خود نمایی آن روی رنگ طبیعی ناخن.

اما در نگاهی موشکافانه درمی یابیم که در آموزش کاشت ناخن بیبی بومر، قسمت های میانی نیز برخلاف فرنچ مانیکور رنگ گرفته و به جای مرزی مشخص میان دو رنگ موجود، این دو رنگ در یکدیگر محو شده و خط لبخند (smile line) بین آن ها وجود ندارد.

فرق کاشت بیبی بومر ناخن با سایر روش ها در چیست ؟

کاشت ناخن بیبی بومر از جدیدترین متدهای کاشت ناخن است که ترکیب رنگی زیبای بکار رفته در ساختار آن، این روش را متمایز از سایر روش ها می کند. در کاشت بیبی بومر ناخن ترکیب رنگ ناخن ها سفید و صورتی است که غالب آن را رنگ صورتی فرا گرفته و از پایین ناخن شروع شده و هر چه به سمت بالا می رود روشن و سفید می شود.

یکی از مهم ترین مهارت هایی که باید در آموزش کاشت بیبی بومر ناخن داشته باشید سرعت عمل بالاست و دلیل آن هم این است که باید این دو رنگ با هم ترکیب شوند و اگر سریع این کار انجام نشود مواد قبلی خشک شده و با رنگ دیگر که می خواهید ترکیب کنید مخلوط نمی شود.

نکته ی بعدی که حائز اهمیت است غلظت مواد است که که اگر سفت تر باشد با مواد جدید ترکیب نمی شود.

آموزش کاشت بیبی بومر ناخن


1. سوهان کشی اولیه و آماده سازی ناخن برای کاشت بیبی بومر

مراحل زیر سازی کاشت بیبی بومر مانند دیگر روش های کاشت ناخن است: ابتدا سوهان کشی برای از بین بردن براقیت سطح ناخن،

سپس دورگیری برای از بین بردن پوست ها و لایه های اضافی دور ناخن، انتخاب تیپ مناسب برای هر انگشت، چسباندن روی ناخن و کوتاه کردن آن به اندازه دلخواه مشتری (اگر ناخن مشتری بلند باشد میتوان بدون استفاده از تیپ هم ادامه مراحل کاشت را انجام داد)

سوهان کشی برای از بین بردن خط بین تیپ و صدف ناخن (دقت کنید سوهان کشی به اندازه ای نباشد که به صدف ناخن آسیب برسد)

2. شروع مرحله مواد گذاری و استفاده از ضد قارچ و پرایمر در کاشت بیبی بومر

پس از انجام مراحل بالا به ناخن ها ضد قارچ زده و روی آن پرایمر می کشیم. در کاشت بیبی بومر همانطور که قبلا هم گفته شد دو رنگ مختلف از مواد را بدون اینکه خط مرزی بین آن ها مشهود باشد روی ناخن با یکدیگر ترکیب می کنیم.

پس از استفاده از ضد قارچ و پرایمر مقداری از مواد سفید رنگ را برداشته و در قسمت نوک ناخن در لبه آزاد قرار داده و با قلم آن را به سمت کوتیکول می کشیم به نحوی که به حالت سایه روشن و ترکیبی با رنگ زمینه در آید. باقیمانده مواد سفید رنگ را هم با ساقه قلم روی ناخن می خوابانیم.

تا نیمه های ناخن از پودر سفید و نیم دیگر را پودر هلویی قرار می دهیم. اینکه مواد سفید رنگ در لبه باشد یا سمت ریشه ی ناخن، سلیقه ای است. در مورد گوشه های نافرم ناخن هم نگران نباشید در مرحله سوهان کشی نهایی کاملا از بین خواهند رفت.

بعد از اینکه هر دو رنگ را روی ناخن قرار دادیم یک لایه پودر کلییر روی کل ناخن می کشیم و یک مکث کوچک می کنیم تا مواد خشک شوند و سپس کار سوهان کشی را شروع می کنیم.

برای سوهان کشی کناره های ناخن، سوهان را عمود به ناخن قرار داده و به کناره ها و لبه ناخن فرم می دهیم و روی سطح ناخن را هم بصورت افقی سوهان می کشیم تا جایی که دیگر روی ناخن هیچ پستی و بلندی وجود نداشته باشد.

3. شروع دورگیری ناخن با مته دورگیری در کاشت ناخن بیبی بومر

حالا به وسیله مته دورگیری دور ناخن ها را از سمت ریشه دورگیری می کنیم که اگر مواد اضافی به پوست چسبیده باشد از بین برود. سپس با استفاده از بافر و پولیش روی ناخن را سوهان می کشیم تا براق شود و در نهایت یک لایه ژل تاپ شاین روی کل ناخن ها می کشیم.

فقط دقت داشته باشید که ژل را با فاصله 1 میل از ریشه روی آن بزنید تا وقتی که دست را برای خشک شدن ژل داخل دستگاه گذاشتیم با حرکت ژل روی ناخن به کوتیکول اسیب نرسد.

سر ناخن را هم حتما با براش ژل میزنیم که بعد از گذشت چند روز مواد کاشتمان ترک نخورد. در اتمام مراحل با استفاده از روغن کوتیکول اطراف ناخن را ماساژ می دهیم.

در کاشت بیبی بومر باید یکی از رنگ های مواد خیس و کاملا آغشته به لیکویید باشد و رنگ دیگر خشک و قلم خالی از لیکویید باشد تا مواد بهتر در یکدیگر محو شوند. قابل ذکر است که برای جلوه بیشتر کاشت بیبی بومر بهتر است از تاپ شاین در انتهای کار استفاده شود.

نکته پایانی اینکه در صورت استفاده از پودر هلویی، تناژ پر رنگ هلویی را استفاده کنید زیرا با هلویی کمرنگ، کاشت نمای چندانی ندارد و فید شدن دو پودر در یکدیگر خیلی به چشم نمی آید.

بیشتر بخوانید:

آموزش مرحله به مرحله کاشت ناخن طبیعی

آموزش کامل کاشت ناخن با ژل و نکاتی درمورد این روش

کاشت ناخن هلویی چیست

آموزش کامل طراحی و دیزاین ناخن با پودر اکلیل

انواع کاشت ناخن فرنچ + آموزش کامل کاشت ناخن فرنچ - دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • matikia.com
  • nailcrystall.com
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits