مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مارس ۲۰۲۳ میلادی
کاشت ناخن با قالب چیست و چگونه انجام می شود ؟
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
یکی از انواع روش های کاشت ناخن، کاشت ناخن قالبی است. همان طور که از نام این روش مشخص است، با استفاده از قالب انجام می شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

کاشت ناخن قالبی یا دوئال چیست ؟

کاشت ناخن قالبی یک روش برای کاشت ناخن است که هم برای کاشت پودری مورد استفاده است هم کاشت با پلی ژل.

از مزایای کاشت ناخن قالبی می توان به سرعت عمل انجام این نوع کاشت ناخن اشاره کرد. به همین دلیل خیلی از ناخن کارهای حرفه ای برای صرفه جویی در زمان در ایام آخر سال از این روش استفاده می کنند.

برای همه ناخن ها نمی توان از یک روش کاشت ناخن استفاده کرد و انتخاب روش مناسب کاشت برای ناخن مشتری نیازمند آموزش صحیح می باشد. برای مثال طبق تجربه کاشت ناخن قالبی برای افرادی که شغلی دارند که خیلی تایپ می کنند یا افرادی که خیلی استخر می روند مناسب نمی باشد.

زیرا بر اثر ضربه یا رطوبت فروان احتمال هوا گرفتن مواد بالا می رود و همین امر باعث ایجاد بستر مناسبی برای رشد قارچ ناخن می شود. همچنین بهتر است با روش کاشت ناخن قالبی و بدون تیپ گذاری ناخن های خیلی بلند نکاریم.

مراحل کاشت ناخن قالبی با پلی ژل هم تقریبا مانند مراحل کاشت قالبی با پودر می باشد. کاشت ناخن قالبی ظاهری براق و مرتب و زیبا دارد. همین امر باعث می شود که پس از اتمام کار نیازی به سوهان کشی نباشد و این یکی از دلایل سرعت بالای این کاشت است.

اما اگر می خواهید از لاک ژل استفاده کنید حتما باید با بافر و یا سوهان دستی روی سطح ناخن را خراش بدهیم تا لاک ژل دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

کاشت ناخن قالبی مزایای زیادی دارد. اما همان طور که گفته شد اگر درست انجام نشود معایب زیادی از جمله هوا گرفتن کاشت دارد که ممکن است باعث ایجاد قارچ ناخن شود.

پس بهتر این است که تا کاملا به این نوع کاشت مسلط نشدیم از انجام آن خودداری کنیم. از نکات مهم دیگر انتخاب قالب با سایز مناسب می باشد. زیرا قالب بزرگ تر یا کوچک تر می تواند باعث ایجاد ظاهر ناخوشایند و مشکل در مراحل انجام کار شود.

همچنین جدا کردن قالب ها از ناخن باید با دقت بالا انجام شود.

کاشت ناخن با قالب/کاشت ناخن با قالب تصویری/کاشت ناخن با قالب و پودر/کاشت ناخن با قالب فیلم/کاشت ناخن با قالب و ژل/آموزش کاشت ناخن با قالب/کاشت ناخن با قالب شیشه ای/روش کاشت ناخن با قالب/آموزش کاشت ناخن با قالب به زبان فارسی/کاشت ناخن با قالب چیست/کاشت ناخن قالبی/کاشت ناخن قالبی یا دوئال/کاشت ناخن قالبی چیست/ترمیم کاشت ناخن قالبی/فیلم کاشت ناخن قالبی/آموزش کاشت ناخن قالبی

آموزش کاشت قالبی ناخن

قسمت اول آموزش کاشت قالبی ناخن:


قسمت دوم کاشت قالبی ناخن:آموزش کاشت ناخن قالبی با سوهان کشی

سوهان کشی اولیه را انجام می دهیم و صدف ناخن را برای انجام کاشت آماده می کنیم. محلول ضد قارچ را روی تمامی سطح صدف ناخن می زنیم.

معمولا در این مدل کاشت ناخن نیازی به تیپ گذاری نیست.اما در صورت تمایل مشتری به داشتن ناخن های بلند تیپ گذاری را طبق اصول انجام می دهیم. تیپ ها را به وسیله کاتر ناخن به قد دلخواه کوتاه می کنیم. با استفاده از سوهان برقی خط تیپ را کاملا محو کرده و هم سطح ناخن می کنیم.

در این مرحله سطح ناخن را آغشته به پرایمر ناخن می کنیم. انتخاب قالب با سایز مناسب برای هر ناخن بسیار مهم می باشد. پس از انتخاب قالب شروع به مواد گذاری از قسمت پایین قالب می کنیم. برای جلوگیری از خشک شدن مواد باید سرعت عمل بالایی داشته باشیم.

قالب را از قسمت پایین ناخن بر روی ناخن قرار می دهیم و به مدت ۵ دقیقه محکم نگه می داریم. کلیه مراحل کاشت ناخن قالبی را برای همه ناخن ها تکرار می کنیم و پس از پایان کار شروع به جدا کردن قالب ها می کنیم.

با سوهان دستی فرم دلخواه را به ناخن ها می دهیم. در صورت نیاز به دورگیری این کار را با سوهان برقی انجام می دهیم.

آموزش کاشت ناخن قالبی بدون سوهان کشی

در اولین مرحله ناخن ها را ضدقارچ زده و سپس تیپ گذاری را به ترتیب مراحل زیر شروع می کنیم. قد تیپ ها را با وسیله ای به نام کاتر به اندازه دلخواه مشتری کوتاه می کنیم.

به وسیله سوهان برقی خط تیپ ها را کاملا محو می کنیم به طوری که سطح ناخن ها یک دست باشند. ناخن ها را با استفاده از پرایمر روغن زده و در حالتی که پرایمر خیس می باشد.

با استفاده از قالب مناسب با هر انگشت مواد گذاری را شروع می کنیم. داخل قالب از پایین مواد می گذاریم، به این صورت که قلم را داخل لیکویید زده و بعد داخل پودر به مقدار زیاد زده و حالا این مواد را داخل قالب می گذاریم، همین کار را برای سمت چپ و راست قالب انجام می دهیم.

نکته: شما باید مراحل مواد گذاری را در کاشت قالب به سرعت انجام دهید تا موادتان خشک نشود.

قالب را از ریشه روی ناخن ها به مدت ۵ دقیقه نگه میداریم و بعد از این که تمامی این مراحل رو برای همه ناخن ها انجام دادیم کار تمام است، قالب ها را از ناخن جدا می کنیم.

کاشت ناخن با قالب/کاشت ناخن با قالب تصویری/کاشت ناخن با قالب و پودر/کاشت ناخن با قالب فیلم/کاشت ناخن با قالب و ژل/آموزش کاشت ناخن با قالب/کاشت ناخن با قالب شیشه ای/روش کاشت ناخن با قالب/آموزش کاشت ناخن با قالب به زبان فارسی/کاشت ناخن با قالب چیست/کاشت ناخن قالبی/کاشت ناخن قالبی یا دوئال/کاشت ناخن قالبی چیست/ترمیم کاشت ناخن قالبی/فیلم کاشت ناخن قالبی/آموزش کاشت ناخن قالبی

بیشتر بخوانید:

آموزش کامل کاشت ناخن با تیپ

آیا کاشت ناخن در بارداری ضرر دارد ؟ پاسخ به تمامی ابهامات در این مورد

آموزش مرحله به مرحله کاشت ناخن طبیعی

آموزش کامل کاشت ناخن با ژل و نکاتی درمورد این روش

کاشت ناخن هلویی چیست


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است