دلگرم
امروز: شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۳ اوت ۲۰۲۲ میلادی
تاثیر استفاده از رنگ نارنجی در لباس

تاثیر استفاده از رنگ نارنجی در لباس

تاثیر استفاده از رنگ نارنجی در لباس
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تاثیر استفاده از رنگ نارنجی در لباس مد و مد گرايي روش ست كردن لباس لباس هاي نارنجي چگونه لباس بپوشيم يافتن لباس مناسب رنگ هاي مناسب لباس

تاثیر استفاده از رنگ نارنجی در لباس

رنگها جادو مي كنند و بايد براي بسياري از مسائل زندگي و تصميم گيري ها از جادوي رنگ ها با خبر باشيم.

جادويي كه تاثير بسزايي در روحيه و زيبايي ما دارند.

اين بار به تاثيرات درنگ نارنجي در پوشش اشاره مي كنيم و اميدواريم كه مورد توجه شما قرار بگيره

نارنجی رنگی گرم و زنده است که پوشیدن آن حسی از جوانی و نشاط را القا می‌کند.
رنگ نارنجی، ترکیب زرد و قرمز است و به عنوان یک رنگ انرژی‌زا شناخته می‌شود. رنگ نارنجی، احساس هیجان، گرما و شور و شوق را به ذهن می‌آورد و معمولاً برای جلب توجه بیننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. نارنجی خالص نشان دهنده خلاقیت و عاطفه است و اغلب شجاعت و شادی را نشان می‌دهد، همچنین نارنجی کدر می‌تواند نشانه تکبر و غرور باشد.
رنگ نارنجی سمبل نشاط و شادی و نیز نشانه دانش و آگاهی است . این رنگ احساس اجتماعی بودن را در فرد تقویت کرده و فعالیت اجتماعی را قدرت می بخشد. این رنگ موجب رفع خستگی می‍‌شود و چون محرک اشتها است برای استفاده در غذاخوری‌ها بسیار مناسب است.
موثرترین بخش بدن انسان سیستم عضلانی و ماهیچه‌ای است که به سرعت از این رنگ تاثیر می‌پذیرد. اعضای مختلف بدن مانند طحال، پانکراس، معده، روده‌ها و کلیه‌ها از این رنگ تاثیر می‌پذیرند و اگر ناراحتی در این اعضا به وجود آید رنگ نارنجی می‌تواند برای درمان آن مفید باشد.
افسردگی‌های شدید و ناراحتی‌های گذرا در سیستم گوارش نیز به‌ وسیله رنگ نارنجی مورد درمان قرار می‌گیرند. اما باید توجه داشت که استفاده افراطی از رنگ نارنجی می‌تواند باعث بی‌تعادلی در سیستم عصبی افراد شود، به‌همین دلیل توصیه می‌شود این رنگ همراه با رنگ سبز یا آبی مورد استفاده قرار گیرد.
استفاده از رنگ نارنجی در لباس
نارنجی رنگی گرم و زنده است که پوشیدن آن حسی از جوانی و نشاط را القا می‌کند. پوشیدن لباسی به رنگ نارنجی خالص به دلیل درخشش زیاد آن جسارت زیادی می‌خواهد، اما رنگ‌های دیگر خانواده نارنجی مانند هلویی، گلبهی، آجری و تنالیته‌های مختلف رنگ‌های خاکی راحت‌تر از نارنجی خالص مورد استفاده قرار می‌گیرند.
استفاده از رنگ نارنجی برای پوشش سراسری، کار جالبی نیست و استفاده از رنگ‌های دیگر در کنار آن ضروری به نظر می‌رسد. رنگ‌ متضاد نارنجی، رنگ سبز است و استفاده از این ترکیب رنگ، لباس‌ها را پررنگ‌تر به نظر رسانده و قدرت رنگ‌ لباس‌ها را بیشتر نشان می‌دهد. اما اگر بخواهید ترکیبی بهتری به دست آورید میتوانید از رنگ سبز یشمی در کنار نارنجی استفاده کنید و رنگ روسری و مانتو و یا بلوز و دامن‌ خود را از این دو رنگ متضاد انتخاب کنید.
رنگ‌های مکمل نارنجی و آبی هم به خوبی در کنار هم قرار می‌گیرند و سردی رنگ آبی از درخشندگی و خیرگی رنگ نارنجی کم کرده و ترکیبی معقول به وجود می‌آورد.
استفاده از رنگ‌های گرمی مانند نارنجی در لباس توجه برانگیز و خودنما است، بنابراین اگر بخواهید ترکیب سنگین‌تری به دست آورید، استفاده از رنگ‌های خنثی مانند کرم و خاکستری نتیجه مطلوبی به وجود می‌آورد.

گردآوري:مجله اينترنتي دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
  • منبع
  • delgarm.com
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است