مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند این ۱۵ نکته را حتما رعایت کنید!
22
زمان مطالعه: 11 دقیقه
پوشیدن کفش پاشنه بلند همواره چالش های زیادی برای خانم ها داشته. اگر هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند احساس درد و خستگی میکنید حتما این مقاله را بخوانید چراکه به شما 15 روش شگفت انگیز جهت راحت تر پوشیدن کفش پاشنه بلند را به شما می گوییم

مجله دلگرم | کفش پاشنه بلند بدون شک یک انتخاب مناسب برای داشتن استایل زیبا و رسمی‌تر است و از زمانی که پای خود را در عرصه مد و فشن وارد کرد، طرفداران بسیاری را به سمت خود کشانده است. ولی به نظر می‌رسد با آمدن انواع کفش‌های راحتی و تخت، پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم‌ها سخت‌تر شده و به شکل یک چالش جدی در آمده است. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و سعی می‌کنید از پوشیدن کفش پاشنه بلند فرار کنید، بدانید که قرار است با خواندن این مقاله این مسئله را برای همیشه حل کنید. برخی از ترفندهای ساده، به راحتی و دوام بیشتر پا در کفش پاشنه بلند کمک می‌کند.

کفش پاشنه بلند باعث می‌شود تا پاهای شما کشیده‌تر به نظر برسند و فرم زیباتری داشته باشند و مهم‌تر اینکه قدتان را بلندتر می‌کند. این تغییرات اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد و برای یک مهمانی و مراسم مهم، ظاهری برازنده و ظریف‌تری به شما می‌بخشد. در بسیاری از منابع گفته شده پوشیدن کفش پاشنه بلند به دلیل اینکه پنجه و قسمت‌های دیگر پا را تحت فشار قرار می‌دهد، مضر است. این نکته صحیح است؛ نباید کفش‌های پاشنه بلند را برای مدت طولانی به پا کرد و همچنین به سراغ پاشنه‌های بسیار بلند رفت. پس اگر هنگام پوشیدن و راه رفتن احساس درد و ناراحتی داشتید، آن را به چشم یک هشدار ببینید. بی‌توجهی به این هشدار، آسیب کفش پاشنه بلند را بیشتر می‌کند. ما برای جلوگیری از آسیب و درد پا 15 راه حل کاربردی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آموزش پوشیدن کفش پاشنه بلند

راهنمای پوشیدن کفش پاشنه بلند

1. شب به خرید کفش بروید

شاید به این فکر کنید چرا باید شب برای کفش خریدن اقدام کنید؟ خرید کردن در آخر روز، وقتی که شما کل روز را طی کرده اید و به اندازه کافی خسته شده اید، باعث می شود کفشی که می خواهید بخرید را هنگامی که پایتان خسته و یا ورم کرده است امتحان کنید. در این صورت می دانید در یک میهمانی طولانی پایتان در کفش چه احساسی خواهد داشت و می توانید کفشی را که پای خسته تان در آن راحت تر است را انتخاب کنید.

2. متفاوت راه بروید

معمولا راه رفتن با کفش های تخت با راه رفتن با کفش های پاشنه بلند متفاوت است. این اصلا گیج کننده نیست فقط باید این را بدانید که کفش پاشنه بلند، اسنیکرز نیست که بخواهید با آن بدوید و هر طور که خواستید راه بروید. باید هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند قدم های متفاوت تری بردارید. سعی کنید هنگامی که کفش پاشنه بلند به پا دارید صاف بایستید و از ماهیچه های اصلی پایتان برای اینکار کمک بگیرید. برای اینکه خودتان را به جلو حرکت دهید از باسن و پاهایتان کمک بگیرید و بالاتنه تان را به جلو حرکت ندهید. این کار را در خانه تمرین کنید تا کاملا با اینگونه راه رفتن آشنا شوید و ببینید با رعایت این نکته چقدر راه رفتن با کفش پاشنه بلند آسان می شود.

3. از کیسه آب یخ کمک بگیرید

اگر احساس می کنید کفش هایتان برای پایتان تنگ است می توانید از این کلک استفاده کنید. در یک کیسه آب بریزید و در حالیکه در آن به خوبی بسته شده است آن را داخل کفش قرار دهید. کفش را همراه با این کیسه در فریزر قرار داده و بگذارید یک شب در آنجا بماند. این کار باعث می شود کفش کمی بازتر شده و دیگر تنگ نباشد.

4. کفش را در خانه بپوشید

وقتی کفش تازه ای می خرید معمولا طول می کشد تا پایتان به آن عادت کند. بنابراین اگر برای مثال هفته آینده باید این کفش را در یک میهمانی بپوشید، سعی کنید بارها آن را در خانه امتحان کرده و با کفش جدیدتان قدم بزنید. با این کار هم کفش جای بیشتری باز می کند هم پای شما به آن عادت می کند.

5. از کفش های بند دار استفاده کنید

بند ها و قفل ها باعث می شوند کفش به خوبی به پایتان بچسبد، بنابراین هنگام راه رفتن نگران خارج شدن کفش از پایتان نخواهید بود و با اعتماد به نفس بیشتری می توانید قدم بردارید.

کفش پاشنه بلند

6. با پاشنه های کوتاه شروع کنید.

شما نمی توانید بدون اینکه تا به حال کفش پاشنه بلندی پوشیده باشید به سراغ کفش هایی با پاشنه های 10 سانتی بروید. کفشهایی با پاشنه های متفاوت در انواع کوتاه، ضخیم ودر اشکال مختلف وجود دارند. تمرین پاها به شما اجازه می دهد که مقاومت و قدرت قوزک پا را برای راه پیمایی ایمن و دلپذیر فراهم کند.

راه رفتن را با کفشهایی شروع کنید که پاشنه کوتاه و پهن دارند و اطراف پاهای شمارا محکم در خود نگه می دارند.
در مرحله بعد کفشهایی انتخاب کنید که پاشنه کوتاه اما باریک دارند.

سپس برای مدتی چکمه هایی با پاشنه های بلند اما پهن بپوشید. پهنی این پاشنه ها و حمایت پاها توسط چکمه به شما کمک می کند که از پاشنه های کوتاه تر به پاشنه های بلندتر بروید.

حال می توانید کفشهایی با پاشنه ی بلند انتخاب کنید که پاشنه ی آنها دقیقا به صورت یکپارچه از پاشنه پا شروع می شود و تا کف انگشتان پا ادامه دارد. این کفشها هرچند که اطراف قوزک پا را نگرفته اند و علیرغم بلندی پاشنه، به دلیل یک تکه بودن پاشنه با کف کفش، این راحتی را به شما می دهند که با اعتماد بنفس گام بردارید.

در آخر می توانید کفشهای پاشنه بلند با پاشنه های باریک و بلند را به راحتی و اعتماد به نفس کامل بپوشید چراکه ماهیچه های پاهای شما قویتر شده اند و این اجازه را به شما می دهند که تعادل خود را هنگام راه رفتن حفظ کنید.

7. گامهای کوتاه بردارید.

راه رفتن با کفش های پاشنه بلند با آنچه که هنگام راه رفتن در کودکی آموخته اید فرق دارد بنابر این کمی نا آشنا به نظر می رسد. به نکات زیر توجه کنید:

گامهای کوتاه و آرام بردارید. مطمئن شوید که زانوها را به اندازه ی راه رفتن معمولی خم نمی کنید. هرچه پاشنه بلند تر باشد گام های کوتاه تری می توانید بردارید.

ابتدا پاشنه پا را روی زمین بگذارید و بعد پنجه ی پا. (هر دو را باهم روی زمین نگذارید) به محض اینکه وزن شما روی پنجه قرار گرفت وزن خود را به جلو منتقل کنید. هنگامی که پاشنه را روی زمین گذاشته اید وزن خود را به پاشنه وارد نکنید که احتمال شکستن پاشنه در این حالت زیاد است.

پاها را نزدیک به هم نگه دارید. پا ها را هنگام راه رفتن مانند catwalk از روی هم عبور ندهید. این کار نیاز به تمرین زیاد دارد.
هنگام ایستادن پاشنه ی یکی از پاها را به وسط پای دیگر نزدیک کنید و هنگامی که خسته شدید پاها را عوض کنید.

اگر هنگام راه رفتن در قسمت هایی از پا در کفش احساس فشار و ناراحتی می کنید از کفی کفش استفاده کنید.

برای راحتی بیشتر می توانید از کفی های طبی استفاده کنید. استفاده از کفی در بعضی کفشها پاشنه بلند تابستانه ممکن نیست، بنابراین از راحتی اینگونه کفش ها اطمینان پیدا کنید.

8. اگر خسته شدید، کفش‌ها را از پا در نیاورید

شاید باورتان نشود ولی زمانی که برای استراحت چند دقیقه‌ای، کفش‌های خود را در می‌آورید، درد پا تشدید می‌شود و التهاب و ورم پا شرایط بدتری پیدا می‌کند. در آوردن کفش پاشنه بلند به این دلیل است که تصور می‌شود پا برای مدت کوتاهی استراحت می‌کند و دوباره به شرایط قبلی باز می‌گردد. ولی وقتی آن را مجدد به پا می‌کنید چون به راحتی دفعه اول درون کفش نمی‌رود، درد و فشار بیشتری احساس می‌کنید.

9. چند روز با کفش پاشنه بلند راه بروید

اگر عادت ندارید کفش پاشنه بلند بپوشید، بهتر است چند روز قبل از مراسم و مهمانی شروع به تمرین کنید. کفش خود را بپوشید و چند دقیقه یا حتی بیشتر درون خانه راه بروید. سعی کنید روز بعد مدت زمان را بیشتر کنید تا پاهایتان کم کم به شرایط جدید عادت کنند. حتی اگر همیشه از کفش پاشنه بلند استفاده می‌کنید، برای کفش‌های نو این ترفند را انجام دهید.

10. مطمئن شوید سایز درست را انتخاب کرده‌اید

کمی غیر قابل باور است ولی بسیاری از افراد کفش‌هایی با سایز اشتباه می‌خرند. این مشکل دو حالت دارد، یا کفشی که پسندیده‌اید تنها یک سایز دارد یا اصلاً به درستی سایز پای خود را نمی‌دانید. این نکته بسیار مهم است که سایز صحیح پای خود را به یاد داشته باشید تا از برخی ناراحتی‌ها در هنگام پوشیدن کفش پیشگیری کنید. وقتی قصد خرید کفش پاشنه بلند دارید، آن را بپوشید و کمی با آن در مغازه راه بروید. دقت کنید پاشنه پا درون کفش نباید رو به جلو لیز بخورد و قسمت جلوی کفش در ناحیه شست و انگشتان هم نباید تنگ باشد.

کفش پاشنه بلند

11. پاشنه‌های پهن‌تر را انتخاب کنید

هر چه پاشنه کفش نازک‌تر باشد، راه رفتن با آن سخت‌تر است و فشار بیشتری به پا وارد می‌شود. برای اینکه راحتی بیشتری داشته باشید، می‌توانید کفش‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه ضخیم‌تری دارند. با این مدل کفش‌ها تعادل هم در حین راه رفتن راحت‌تر حفظ می‌شود.

12. کفش‌ها را در فریزر نگهداری کنید

بعد از آنکه کفش مورد نظر خود را انتخاب کردید، آن را درون کیسه پلاستیک تمیز قرار دهید و کیسه را درون فریزر بگذارید. اگر زمان بیشتری تا شروع مراسم دارید، دو کیسه کوچک پلاستیکی را پر از آب کنید و آنها را داخل کفش‌ها درون فریزر قرار دهید و تا زمانی صبر کنید که این آب، یخ بزند. با انجام این راهکار، کفش‌ها کمی منبسط و بزرگ‌تر می‌شوند. بنابراین وقتی آنها را بپوشید احساس راحتی بیشتری می‌کنید. کفش‌ها در این شرایط نرم‌تر می‌شوند و پاها را کمتر اذیت می‌کنند.

13. از روزنامه استفاده کنید

جنس بعضی از کفش‌ها به نوعی است که پوشیدنشان به سختی انجام می‌شود. برای اینکه انعطاف و نرمی کفش پاشنه بلند خود را بیشتر کنید، چند تکه روزنامه بردارید و آنها را مچاله کنید. روی روزنامه‌ها آب بپاشید و آنها را درون کفش قرار دهید. کفش‌ها را برای چند روز به همین شکل و در گوشه‌ای از کمد رها کنید. با این روش کفش‌ها نرم‌تر و راحت‌تر می‌شوند. بهتر است این ترفند را یک هفته قبل از روز موعود انجام دهید.

14. دو انگشت پای خود را به هم ببندید

این یک راز بر ملا شده است ولی اگر انگشت سوم و چهارم خود را به هم ببندید، درون کفش پاشنه بلند احساس راحتی بیشتری می‌کنید و برای مدت طولانی‌تری دوام می‌آورید. از یک چسب زخم استفاده کنید و این دو انگشت پا را به بچسبانید. این روش باعث می‌شود فشار کمتری به این قسمت از پا وارد شود.

15. از پودر تالک یا پودر بچه غافل نشوید

مانی که کفش‌ها نو و جدید هستند، باید در حین راه رفتن احتیاط بیشتری داشته باشید. به دلیل اینکه کف کفش تازه و صیقلی است، حالت لغزندگی بیشتری دارد و ممکن است باعث زمین افتادن یا لیز خوردن شما شود. پس چه کار می‌توان انجام داد؟ یک ورق سمباده بردارید و کف کفش را کمی سمباده بکشید تا ناهموارتر شود. همچنین می‌توانید با استفاده از چاقو یا قیچی روی کف کفش چند خط و زخم به وجود آورید. روش دیگری هم برای ناصاف کردن کف کفش وجود دارد. کمی آب گازدار روی کف کفش بریزید و مقداری آب لیمو و شکر به آن اضافه کنید. این ترکیب باعث خدشه‌دار شدن سطح می‌شود و لغزندگی آن را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید:

کفش پاشنه بلند یا اسپرت بپوشیم؟

چرا کفش پاشنه بلند خطرناک است؟!

گالری جذاب ترین مدل کفش عروس پاشنه بلند ۲۰۱۸

گالری کفش پاشنه بلند مجلسی زنانه مدل ۲۰۱۷

۲۵ مدل کفش طلایی پاشنه بلند مجلسی دخترانه و زنانه جدید ۹۷ – ۲۰۱۸

روش راحت پوشیدن کفش پاشنه بلند


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (22 رای)  
قرآن آنلاین
۱ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

لیان استور | ۳ سال پیش
مطالب مفیدی دارید تیم لیان استور تبرک میگه
0
0