دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۰۲ اوت ۲۰۲۱ میلادی
۷ نکته مفید برای پرورش خلاقیت در شما

چگونه می توان نوآوری را تقویت کرد ؟

۷ نکته مفید برای پرورش خلاقیت در شما
13
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این پست ۷ نکته مفید برای پرورش خلاقیت و تقویت نوآوری در شما، خواهیم آورد .

چگونه خلاقـیت خود را تقویت کنیم؟

حتی اگر نابغه نباشید، می توانید از استراتژی های کسانی مثل ارسطو و انیشتین، برای تقویت قدرت خلاقیت و نوآوری در اداره ی بهتر زندگیتان استفاده کنید.

در این پست ۷ نکته مفید برای پرورش خلاقیت و تقویت نوآوری در شما، خواهیم آورد . امید است که مورد استفاده قرار گیرد. تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید .

۱. اهداف مالی را کنار بگذارید

تحقیقات نشان می دهد اهداف مالی و انجام یک کار به امید جایزه گرفتن ذهن شما را کانالیزه خواهد کرد و خلاقیت شمار را خواهد گرفت.

داشتن اهداف مالی مثل این است که سر خود را داخل یک کانال کنید که در طرف دیگر آن کیسه های طلا قرار دارد و سعی کنید از طریق کانال به کیسه ها برسید. سر خود را از کانال بیرون بیاورید راه حل را جایی بیرون کانال جستجو کنید.

۲. بی توجهی به باور عمومی

آنچه افکار عمومی به شما می گوید ممکن است خیر خواهانه باشد اما خلاقیتی در آن نیست آن ها هیچ گاه راه حل جدید ارائه نمی دهند و مدام بر این باور اند که راه حل هایی قبلی باید اصلاح شود.

بی توجهی به آن ها شما را از انجام یک رفتار سنتی و تکراری دور خواهد کرد و شما راه حل جدید را پیدا خواهید کرد.

۳. به دغدغه های خودتان بپردازید

آن چه مشکل و دغدغه حتی مسخره و ناچیز شماست اگر حل شود آغاز یک انقلاب بزرگ خواهد بود. شما متخصص اصلی حل مشکلاتی هستی که مدت هاست با آن های سرو کار دارید.

۴. خلاقیت یک اثر ذاتی ست

خلاقیت را نمی شود جستجو کرد، در سرچ گوگل یا در روش زندگی دوستان در خارج کشور ایده مد نظر شما وجود ندارد. برای شروع یک ایده به خودتان رجوع کنید، این ایده خلاقانه در گوشه ای از وجود هر فردی قرار دارد. خودتان باشید.

۵.هوشمند بود بی معناست باید خلاق بود

اگر به شما گفته شده که معدل کمی دارید یا توانایی و تخصص انجام کارهای سخت و طاقت فرسا را ندارید یا نمی توانید مسئله ای را که به شما دیکته شد حل کنید همه این ها به معنی ست که شما در انجام کارهای سخت توانمند نیستید مردم کسی را که کار سختی را انجام می دهد هوشمند می دانند در حالی که آینده در دست افرادی است که ساده، لذت بخش و خلاقانه پیش خواهند رفت.

۶. زندگی کنید انگار که فردایی نیست

فرض کنید که فرصت های زیادی برای انجام کارهای مختلف دارید و می توانید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید، انگار در بهترین کشور دنیا با بهترین امکانات زندگی می کنید و هیچ مشکلی سر راه شما نیست، توجه به مشکلات محیطی و تطبیق ایده هایتان با آن ها شما را فرسوده خواهد کرد و ذهن جوان و خلاقتان پیر و ترسو خواهد شد.

۷. وسواس را کنار بگذارید

تنها راه برای فهمیدن مزه یک نوشیدنی نوشیدن آن است، تجربه کنید و سعی نکنید محیط اطراف و اطرافیانتان را کنترل کنید.

به فکر پیش بینی مشکلات آینده نباشید آینده اتفاق خواهد افتاد و شما صد درصد را حل مناسب برای شرایط مختلف را پیدا خواهید کرد. برای آن چه که اتفاق نیافتاده برنامه ریزی نکنید.

تاثیرات نوآوری در زندگی شما کدامند؟  انواع روش های افزایش خلاقیت  نوآوری در چه مشاغلی وجود دارد  مشاهده ی نوآوری در طبیعت

همچنین بخوانید :

چگونه می توان نخبه شد | ۸ گام طلایی برای نخبه شدناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (13 رای)  
  • منبع
  • khoshfekri.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits