دلگرم
امروز: شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
۵ گام موثر و کاربردی در یادگیری گرامر زبان انگلیسی
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این پست بهترین و موثرترین روش یادگیری گرامر انگلیسی را آموزش می دهیم .

بهترین روش یادگیری گرامر (دستور زبان) انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی بخش جدایی ناپذیر زبان انگلیسی است که زبان‌آموزان واکنش های مختلفی نسبت به آن دارند.

بهترین روش یادگیری گرامر انگلیسی ممکن است برای همه افراد یکسان نباشد اما بعضی ها دوست دارند تا قوانین گرامر را یاد بگیرند و تمرینات زیادی در مورد آن انجام دهند.

عده‌ای دیگر از دستور زبان نفرت دارند و فکر می‌کنند، خسته‌کننده‌ترین بخش آموزش زبان است. شما جزء کدام دسته اید؟

روش راحت یادگیری گرامر انگلیسی

اگر می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید نمی‌توانید از یادگیری گرامر زبان انگلیسی فرار کنید، زیرا در هر جمله‌ای که می‌خوانید یا می‌نویسید، صحبت می‌کنید یا می‌شنوید، وجود دارد.

گرامر در واقع مجموعه قوانینی است که مردم با استفاده از آنها می‌توانند به زبان مورد نظر صحبت کنند. گرامر دقیقا مثل فوندانسیون یک ساختمان می باشد .

اگر می توانید خانه ای بدون پی و فوندانسیون بسازید پس حتما می توانید زبان انگلیسی را هم بدون یادگیری گرامر بیاموزید اما توجه داشته باشید که هر ساختمانی نقشه و سازه مخصوص به خودش را دارد در تمامی زبان های زنده دنیا نیز چنین قاعده ای وجود دارد

به همین دلیل ناگزیریم از این قوانین پیروی کنیم اما سوال مهمی که در اینجا وجود دارد این است که: بهترین روش یادگیری گرامر انگلیسی چیست؟

می‌توانید قوانین یک بازی را با بازی کردن به سادگی یاد بگیرید. مطمئنا ایراداتی هم خواهید داشت حتی ممکن است حین بازی کردن آسیب ببینید.

اما نهایتا بازی کردن را یاد خواهید گرفت. (مثل یادگرفتن حفظ تعادل هنگام دوچرخه سواری) البته قوانین یک زبان به مراتب پیچیده‌تر از قوانین بازی است اما حقیقتاً یادگیری آن دقیقا مثل یادگیری زبان خودتان است.

در ابتدا کسی قوانین زبان مادری‌تان را به شما یاد نداده اما شما هرگز موقع صحبت کردن زبان خودتان مرتکب خطای گرامری نمی‌شوید. (البته در سال های اخیر این اشتباهات گرامری بسیار شده است که موجب طنز پردازی هم می گردد مثل به سفر قطر کرد )

اگر به اندازه‌ی کافی وقت داشته باشید و در جای خوبی قرار بگیرید، می‌توانید یک زبان جدید را به روش طبیعی (مثل کودکان) یاد بگیرید.

برای مثال اگر شما اگر یک ژاپنی باشید و در سن ۸ سالگی به کانادا بروید و به یک مدرسه‌ی کانادایی بروید، هر روز با دوستان کانادایی انگلیسی زبان خود بازی کنید به احتمال زیاد تا سن ۱۵ سالگی هر آنچه که مربوط به زبان انگلیسی باشد را یاد می‌گیرید بدون آنکه حتی یک درس گرامر یا یک کتاب گرامر خوانده باشید.

اکثر افرادی که یک زبان جدید مثل انگلیسی را می‌آموزند وقت کافی در اختیار ندارند و در محیط ایده‌آلی هم قرار نمی‌گیرند، پس بهترین روش برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی چیست؟

متاسفانه نمی‌توان به این سوال به راحتی پاسخ داد. در مورد آموزش گرامر، درست مثل یادگیری آن نظرات مختلفی وجود دارد.

آیا گرامر در یادگیری زبان انگلیسی مهم است ؟

بسیاری از اساتید زبان معتقدند گرامر اهمیت زیادی دارد و باید جلساتی از درس به آموزش گرامر اختصاص یابد و تمرین‌های زیادی برای یادگیری گرامر انگلیسی انجام داد، گروهی دیگر از اساتید زبان می‌گویند یادگیری گرامر باید به طور غیر مستقیم و آموزش آن از طریق انجام دادن تمرین‌های دیگر زبان، بدون تمرکز بر قوانین باید یادگرفته شود.

هر نظری که درباره‌ی یادگیری گرامر دارید و یا به هر شیوه‌ای که آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنید، ما در اینجا توصیه‌هایی برایتان داریم که کمک می‌کند تا گرامر را بهتر و موثرتر یاد بگیرید.

بهترین و موثرترین روش یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین و موثرترین روش یادگیری گرامر انگلیسی

گام اول در یادگیری گرامر انگلیسی : اولین کاری که برای انجام بهترین روش یادگیری گرامر انگلیسی باید بکنید این است که ابتدا به سراغ دستور زبان خودتان بروید و با دستور زبان مادری تان کمی آشنا شوید تا بتوانید نسبت به گرامر انگلیسی آگاهی کسب کنید.

در مورد گرامر انگلیسی فکر کنید و جنبه‌هایی از گرامر انگلیسی که به دستورات زبان خودتان شباهت دارد را پیدا کنید. (برای مثال در زبان آلمانی نحوه‌ی استفاده از حروف اضافه مانند زبان انگلیسی است.)

همچنین تفاوت چگونگی بیان یک جمله در زبان انگلیسی را با زبان خودتان در نظر بگیرید. برای مثال در انگلیسی برای روایت اتفاقی که در گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه دارد از زمان حال کامل استفاده می‌شود (برای مثال من ۱۰ سال است که این کتاب را داشته‌ام).

بسیاری از زبان‌های دیگر از زمان حال برای بیان چنین وضعیتی استفاده می‌کنند؛ (برای مثال فارسی: من این کتاب را ۱۰ سال است که دارم.) اگر شباهت‌ها و تفاوت‌های گرامر انگلیسی را با زبان خودتان بدانید، قوانین آن را سریع‌تر یاد خواهید گرفت.

گام دوم در یادگیری گرامر انگلیسی : کتاب‌های انگلیسی زیادی بخوانید. احتمالا عجیب به نظر می رسد اما در طول زمانی که انگلیسی می‌خوانید یا به آن گوش می‌دهید، در واقع دارید مدل صحیح گرامر انگلیسی را نیز یاد می‌گیرید که به شما در نوشتن و صحبت کردن انگلیسی کمک می‌کند.

همچنین وقتی می‌خواهید نظرات خود را بیان کنید یا کارهای خود را بررسی کنید این کار به شما کمک موثری خواهد کرد.

البته اگر موقع خواندن متن به نکات گرامری آن توجه کنید، نتیجه به مراتب بهتر خواهد بود. یعنی اینکه با خودتان قوانین گرامری را هنگام مطالعه مرور کنید.

گام سوم در یادگیری گرامر انگلیسی : قسمت هایی از گرامر انگلیسی که به نظرتان سخت تر است، تمرکز کنید. (اگر نمی‌دانید که در کدام قسمت گرامر انگلیسی مشکل دارید،‌ از معلم‌تان بپرسید!) مخصوصا موقع نوشتن و ویرایش تکالیف تان بر این جنبه‌ها تمرکز و توجه خاصی داشته باشید.

البته موقع صحبت کردن این کار کمی دشوار تر است اما می‌توانید زمان بیشتری روی این قسمت از یادگیری زبان انگلیسی بگذارید تا شکل صحیح گرامر انگلیسی را در آن قسمت یاد بگیرید.

برای مثال اگر در حال گفتن یک داستان در زمان حال هستید به یاد بیاورید که برای بیان افعال سوم شخص مفرد باید از حرف -s در انتها استفاده کنید.

اگر مایل نیستید تمرین‌های گرامر را انجام دهید یا آموزش ببینید، عمل به توصیه‌ی بالا برای شما اهمیت یبشتری پیدا می‌کند. سعی کنید خودتان روی الگوها و قوانین زبان انگلیسی کار کنید.

اگر دوست دارید که تمرینات گرامر انگلیسی را انجام دهید،‌ این کارها که گفته شد را انجام دهید، اما خوب بودن در انجام تمرین‌های گرامر به این معنا نیست که شما دیگر مرتکب اشتباه نخواهید شد.

در این صورت شما همانند فردی هستید که می خواهد با خواندن یک کتاب بوکس را یاد بگیرد اما زمانی که این شخص در رینگ بوکس قرار می‌گیرد حتی نمی‌تواند درست مشت بزند.

اگر قصد دارید که تمرین‌های گرامر را انجام دهید تنها به پر کردن جاهای خالی و پاسخ دادن به پرسش‌های چند گزینه‌ای اکتفا نکنید.

گام چهارم در یادگیری گرامر انگلیسی : خودتان چند جمله با استفاده از قوانینی که آموخته‌اید بنویسید و یا سعی کنید با استفاده از قوانین گرامر زبان انگلیسی جمله بسازید .

گام پنجم در یادگیری گرامر انگلیسی : افعال بی‌قاعده‌ی پرکاربرد را یاد بگیرید. اگر این افعال را یاد بگیرید، زمان بیشتری برای فکر کردن به آنچه می‌خواهید بیان کنید، خواهید داشت. اگر آنها را دائما پیش خود تکرار کنید، این افعال به سادگی قابل یادگیری هستند.

separator line

معرفی ۹ اپلیکیشن و وبسایت برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

۱۰ روش طلایی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکاناین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


    دیدگاه ها
    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !