دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۶ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
معرفی 10 دانشگاه برتر جهان به همراه هزینه های تحصیلی
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مقاله به بررسی 10 دانشگاه برتر جهان و شرایط تحصیل در آنهاخواهیم پرداخت که از این طریق نیز می توان اقامت آن کشورها را نیز اخذ کرد.

هر ساله با افزایش سطح علمی، دانشگاه ها نیز تا حدود زیادی تغییر می کنند و شرایطی را فراهم می کنند تا بتوانند نوابغ مختلفی را در جامعه پرورش دهند، از این رو هر روزه رقابت بر سر افزایش کیفیت خدمات آموزشی و رفاهی در بین دانشگاه های سراسر دنیا، افزایش پیدا میکند و این عامل سبب ایجاد دانشگاه های بسیار بزرگی در جهان می شود که در این مقاله به بررسی 10 دانشگاه برتر جهان خواهیم پرداخت.

1. دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد تاکنون بیشتر از 27 نخست وزیر انگلیسی، 30 رهبر بین المللی و غیر را به چشم خود دیده است، به عنوان بزرگترین و بهترین دانشگاه دنیا شناخته می شود که با داشتن بیش از 50 جایزه نوبل تاکنون توانسته گوی سبقت را از رقیبان خود بگیرد. این دانشگاه دارای نمره کلی 94.3 می باشد که از نظر تحقیق و تفحص رتبه بسیار خوبی دارد. هزینه های تحصیل در این دانشگاه و کلا در دانشگاه های انگلیس و اتحادیه اروپا هستند، در سال در حدود 12132 دلار (9.250 پوند) می باشد. در این دانشگاه برای تحصیل می توان از طریق بورسیه و یا از طریق کسب نمرات مورد نیاز تحصیل نمود.

حتما بخوانید: شرایط و هزینه های تحصیل در کانادا

معرفی 10 دانشگاه برتر جهان به همراه هزینه های تحصیلی

2. دانشگاه کمبریج

کمبریج که اکنون به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های دنیا شناخته می شود و رقیب همیشگی، دانشگاه آکسفورد می باشد، دارای نمره کلی 93.2 می باشد. این دانشگاه که بیشتر افراد ثروتمند در آن تحصیل می کنند، سهم بسیاری در کسب جوایز نوبل دارد، این دانشگاه البته فقط محدود به بخش آموزشی نمی باشد و شرکت های وابسته ای را نیز در اختیار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه نیز مانند دانشگاه آکسفورد که به عنوان بهترین دانشگاه ها در بین 10 دانشگاه برتر جهان می باشند، نیاز به هزینه سالیانه 12132 می باشد و دریافت بورسیه و همچنین جواز تحصیل در آن نیز براساس آزمون های بسیار سختی که وضع شده است صورت می گیرد.

3. انستیتوی فناوری کالیفرنیا

اگر به علوم مهندسی علاقه دارید، قطعا سومین گزینه از 10 دانشگاه برتر جهان می تواند شما را راضی کند. این دانشگاه تا کنون جوایز بسیار زیادی را در دنیا تصاحب کرده است که شامل 35 جایزه نوبل، یک مدال فیلدز، شش جایزه تورینگ و 71 مدال می باشد و بسیاری از جوایز دیگر می باشد، می تواند به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی کمک بسیاری نماید. همچنین جالبی این دانشگاه در تعداد کم دانشجویان آن می باشد که در حدود 2209 نفر می باشد که به ازای هر 6 دانشجو یک کارمند دارد و به نمره ها و امتیازات دانشجویان خود بسیار حساس است. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید 72084 هزار دلار به صورت سالیانه هزینه کنید که شامل شهریه و هزینه های زندگی نیز می باشد.

4. دانشگاه استنفورد

اگر به دنبال نوآوری و یا خلق ایده های خود هستید، دانشگاه استنفورد بسیار محبوب است. این دانشگاه امروزه توانسته با دستاورد های جالب خود، توجه بسیاری را در دنیا به خود جلب کند، به عنوان چهارمین دانشگاه از مجموعه 10 دانشگاه برتر جهان شناخته میشود. از افراد سرشناس در این دانشگاه می توان به لری پیج که مدیرعامل گوگل می باشد، نام برد. این دانشگاه در اصل به صورت یک دانشگاه درجه سوم در دره سلیکون قرار دارد، اما بسیار محبوب است و دارای رتبه 93 می باشد. برای تحصیل در این دانشگاه حتما باید بومی کشور آمریکا باشید و برای هر سال چیزی در حدود 62363 دلار هزینه کنید.

بیشتر بدانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

5. انستیتوی فناوری ماساچوست

یکی از بهترین دانشگاه های جهان که مهندسان بسیار بزرگی را در خود پرورش داده است، دانشگاه ماساچوست یا همان MIT می باشد. کسب نمره 92.5 که دلیل آن هم تحقیق های بسیار مثبت این دانشگاه در زمینه علوم فناوری می باشد، باعث شده است که این دانشگاه همانند یک رویا برای افراد فنی شناخته شود. این دانشگاه مدعی برنده شدن بیش از 85 جایزه نوبل و 58 مدال ملی ریاضی می باشد. شهریه این دانشگاه نیز چیزی در حدود 49892 دلار در سال می باشد که این هزینه مخصوص دوره ارشد است.

6. دانشگاه هاروارد ایالت ماساچوست

این دانشگاه که در سال 1636 ایجاد شد، جزء قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا می باشد و جزء 10 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود. این دانشگاه دارای نمره 91.8 می باشد و کار خود را در ابتدا با 6 دانشجو آغاز کرد و اکنون دارای 20326 داوطلب برای ورود می باشد. این دانشگاه ویژگی های بسیار خاصی دارد، به عنوان مثال دانشجویان موفق بسیاری از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند و یا دانشجویان موفقی که در این دانشگاه در حال تحصیل بوده اند و ترک تحصیل کرده اند نیز بازهم توانسته به درجات عالی برسند که نمونه های آن را می توانید در زاکربرگ مدیر فیس بوک و بیل گیتس مدیر مایکروسافت ببینید. هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 62.580 هزار دلار به صورت سالانه می باشد.

7. دانشگاه پرینستون

این دانشگاه که تاکنون فارغ التحصیلان موفق بسیاری خود دیده است، دارای نمره 91.1 می باشد و همچنین دارای 41 دانشجو که دریافت کننده جایزه نوبل هستند و همچنین دو رئیس جمهور ایالات آمریکا باعث شده است که این دانشگاه نیز از صفحه افتخارات چیزی کم نیاورد. این دانشگاه دارای دو کمک کننده مالی می باشد که رئیس آمازون و رئیس اجرایی گوگل هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند در این دانشگاه بهترین افراد ثبت نام و بورسیه کنند. در این دانشگاه اگر اهل علم و دانش باشید، بورسیه شدن راحت است و شما کافیست فقط دانش خود را در زمینه تحصیلی خود ثابت کنید. از طرفی هزینه های تحصیل در این دانشگاه در جدول 70010 هزار دلار به صورت سالانه می باشد. این دانشگاه که در بین 10 دانشگاه برتر جهان رتبه 7ام را به خود اختصاص داده است، هر ساله دانشجویان بسیاری را در خود جای داده است.

بیشتر بخوانیم: آسان ترین راه برای اخذ اقامت پرتغال کدام است؟

8. دانشگاه امپریال – کالج امپریال

این دانشگاه لندنی بسیار مشهور که در حوزه های علم مهندسی، تجارت و پزشکی، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دنیا می باشد. این دانشگاه تا کنون دارای بیش از 158557 دانشجو بوده است و همچنین هزینه تحصیل در این دانشگاه چیزی در حدود 12132 دلار می باشد. البته این هزینه ها برای افرادی که از خارج از کشور می آیند کمی متفاوت و بیشتر است.

معرفی 10 دانشگاه برتر جهان به همراه هزینه های تحصیلی

9. دانشگاه شیکاگو

رابطه های علمی خاص مثل پیوند بین سرطان و ژنتیک در این دانشگاه کشف شد و همین باعث شده است که این دانشگاه در مجموعه دانشگاه برتر جهان جای گیرد. این دانشگاه که تاکنون توانسته اسم خود را در کنار 90 جایزه نوبل قرار دهد و دارای 30 مدال ملی می باشد، به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ در زمینه پزشکی و ژنتیک شناخته می شود.افراد بسیاری از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل کرده اند که به آدم های موفقی چون Saul Bellow ، Susan Sontag و ستاره شناس مشهور Edvin Hubble اشاره کرد.این دانشگاه دارای رتبه 86.6 را دارد و هزینه های تحصیلی آن چیزی در حدود 78246 دلار می باشد.

10. دانشگاه ETH زوریخ

این دانشگاه که دارای امتیاز کلی 87.7 می باشد به عنوان آخرین عضو از خانواده 10 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های و موسسات آموزشی در جهان مشهور است. در اصل این دانشگاه در زمینه علم و فناوری فعالیت می کند و بیشتر تخصص خود را در این بخش قرار داده است. زمینه های اصلی این شرکت عبارت اند از دارو، داده، پایداری، فن آوری تولید و تفکر انتقادی می باشد. این دانشگاه در کشورهای مختلف توانسته خود را به خوبی معرفی کند و با قرار دادن اسم خود در کنار بیش از 21 جایزه نوبل به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ دنیا شناخته می شود. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید از بورسیه خود استفاده کنید و هزینه تحصیل در آن در حدود 26000 دلار به صورت سالانه می باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید