دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۴ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
تلفن اینترنتی و تلفن ابری مناسب چه کسب و کارهایی هستند؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
نسل تلفن ثابت را تلفن بر بستر شبکه (VOIP) یا مرکز تماس ویپ نیز می‌گویند که از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و به آن شماره تلفن مجازی نیز می‌گویند.

معمولا تلفن اینترنتی را با نام‌های سیپ فون (SIP Phone)، ویپ لاین (VoIP Line)، ویپ فون (VoIP Phone)، سیپ ترانک (SIP Trunk) و سیپ لاین (SIP Line) نیز می‌شناسید. شما با تلفن ابری ثابت نیز دیگر دغدغه سیم کشی و تغییر شماره را نخواهید داشت.

نسل تلفن ثابت را تلفن بر بستر شبکه (VOIP) یا مرکز تماس ویپ نیز می‌گویند که از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و به آن شماره تلفن مجازی نیز می‌گویند. تلفن اینترنتی بیشتر مناسب کسب‌وکارها است و امکان استفاده از مرکز تماس ابری را نیز برای افراد فراهم می‌کند. در ادامه با تلفن ابری، تلفن اینترنتی و مرکز تماس ویپ آشنا خواهید شد.

یکی از دغدغه‌های افراد انتخاب بین مراکز تماس سانترال و مراکز تماس ویپ است؛ مرکز تماس ویپ یک انتخاب مناسب و مدرن است که مزایای بسیار زیادی دارد؛ یکی از مزایای آن این است که مراکز تماس در اثر حجم زیاد تماس‌ها دچار اختلال نمی‌شوند. ما برای شما عزیزان و علاقه‌مندان، با تحقیقات دقیق مطالب را جمع آوری کرده و شما می‌توانید به راحتی جواب سؤال خود را بگیرید؛ در ادامه با ما همراه باشید.

سیستم تلفن اینترنتی چیست و چه تفاوتی با سیستم تلفن معمولی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید سیستم تلفن ثابت بر روی خطوط مخابرات قرار دارد؛ در واقع شما می‌توانید یک شماره تلفن ثابت داشته باشید و همان‌طور که از اسمش پیدا است؛ این تلفن محدود به مکان است و شما باید تمامی کارها را به صورت مراجعه حضوری به مخابرات انجام دهید. این نوع تلفن محدود به مکان است و فقط زمانی که در آن مکان حضور داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما امروزه با توجه به کسب و کارهای آنلاین شما نیاز به یک تلفن پویا دارید؛ اگر می‌‎خواهید به سراغ تلفن ثابت بروید باید حتماً یک مکان تهیه کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

تلفن اینترنتی

امروزه تلفن اینترنتی به کمک کسب و کارها آمده است و این تلفن بر بستر مجازی است؛ بنابراین محدود به مکان نیست و شما نیاز به تهیه جایی ندارید؛ یعنی شما با تهیه یک شماره از مرکز تلفن مجازی و ابری می‌توانید مالک شماره تلفن ثابت شوید و از هرجای دنیا که می‌خواهید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید امکانات بی‌نظیری همچون صندوق صوتی و فکس اینترنتی را بر همین خطوط اینترنتی نیز دریافت می‌کنید.

مرکز تلفن ابری چیست؟

مرکز تلفن ابری (Hosted PBX) در اصل همان مرکز تلفن ویپ محلی است که در صورت پرداخت اشتراک به شما خدماتی ارائه می‌دهد. افراد به جای پرداخت هزینه‌های سنگین در ازای خرید سرورهایی مثل ویپ، مبدل‌های شهری و تلفن‌های ویپ هزینه‌ای را برای خرید اشتراک می‌پردازند.

همان‌طور که در بالا گفته شد مرکز تلفن ابری وابسته به مکان نیست و شما از هرجای جهان می‌توانید به صورت آنلاین از این خدمات استفاده کنید.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کسب و کار شما صد در صد به مرکز تلفن ابری نیاز دارد؛ در صورت استفاده از مرکز تلفن ابری، دیگر شما نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین برای نگهداری، تعمیر تجهیزات، برق، کولینگ و غیره ندارید و با کمترین هزینه می‌توانید تماس‌های خود را مدیریت کنید.

به نظر شما مرکز تلفن مجازی و ابری برای چه کسانی مناسب است؟ به طور کلی تمامی کسب و کارها چه کسب و کارهای کوچک و خانگی و چه کسب و کارهای سازمانی و بزرگ همگی به تلفن مجازی و ابری نیاز دارند و برای استفاده از این تلفن‌ نیاز به سخت افزارها ندارید و به راحتی با نرم افزارها می‌توانید از آن استفاده کنید. گروه‌هایی که به این تلفن اینترنتی نیاز دارند عبارت‌اند از:

افرادی که صاحب کسب و کارهای کوچک و خانگی هستند. افرادی که صاحب کسب و کارهای شرکتی و سازمانی هستند. افرادی که نمی‌توانند دفتر و محل ثابتی را برای کارشان تهیه کنند. استارتاپ‌ها. کسب و کارهایی که به دنبال امنیت در تماس‌های تلفنی خود هستند. افرادی که به دنبال افزایش کیفیت و امکانات همچون ضبط مکالمات، صف انتظار و گزارش‌های تماس هستند.

جوان تل

مرکز تلفن ابری و اینترنتی چطور به کسب و کار شما کمک می‌کنند؟

اولین و مهم ترین مزایای تلفن ابری همان‌طور که گفته شد، این است که محدودیت جغرافیایی ندارد و شما به راحتی می‌توانید از آن هرجایی که هستید؛ استفاده کنید. در صورتی که از خطوط ثابت مخابرات بهره بگیرید، اگر از محل دریافت سیم تلفنتان دور شوید دیگر امکان برقراری ارتباط نخواهید داشت. در صورتی که با تلفن اینترنتی این محدودیت وجود ندارد و کاربران در هر مکانی می‌توانند از آن استفاده کنند.

شاید از خود بپرسید تلفن اینترنتی چه مزایای دیگری نیز دارد. در ادامه با آن‌ها نیز آشنا می‌شوید.

به هرجایی می‌خواهید دفترتان را منتقل کنید!

شما می‌توانید بدون از دست دادن خط تلفن خود به دفتر جدید نقل مکان کنید؛ مرکز تماس ویپ ابری خدمات خود را بر روی اینترنت ارائه می‌دهد؛ این یعنی به هیچ عنوان وابسته به مکان جغرافیایی نیست و با داشتن یک اینترنت پر سرعت و پایدار تماس ورودی و خروجی خود را می‌توانید مدیریت کنید.

فرصت همکاری با هر فرد در هر نقطه از کشور

مرکز تلفن ابری به شما اجازه می‌دهد تا ارتباط خود را به صورت پراکنده در تمامی نقاط کشور اداره کنید. فرض کنید شما صاحب یک کسب و کار کوچک تحصیلی هستید و نمی‌توانید در تمامی نقاط کشور حضور داشته باشید؛ در عوض شما می‌توانید با افراد تماس برقرار کنید و با داشتن تلفن گویا این کار برای شما راحت تر خواهد بود.

پشتیبانی شبانه روزی

پشتیبانی مرکز تماس ویپ هم به صورت کارشناس مستقر در شرکت و هم به صورت پشتیبانی از راه دور برای شما در 24 ساعت شبانه روز مشغول کار هستند و اگر اختلالی اتفاق افتاد و به نیروی انسانی نیازمند شدید، می‌توانید به سرعت باد مشکلات خود را حل کنید و هر سوالی داشتید؛ بپرسید.

کنفرانس صوتی

در کسب و کارهای آنلاین ممکن است؛ امکان برگزاری جلسه حضوری را نداشته باشید. کنفرانس صوتی در مرکز تلفن ویپ به شما کمک می‌کند تا جلسات خود را به صورت صوتی برقرار کنید و فایل ضبط شده را در اختیار افراد دیگر نیز قرار دهید.

کلام آخر

قبل از اینکه به سراغ تلفن اینترنتی یا مرکز تلفن ابری بروید باید در نظر داشته باشید که کیفیت، سرعت و پایداری اینترنت از همه مهم تر است. در ضمن فراموش نشود قبل از سوار شدن بر ابر تکنولوژی مرکز تماس ویپ باید شرکتی مناسب برای ارائه این خدمات را در نظر بگیرید. قبل از خرید می‌توانید با کارشناسان شرکت جوان تل مشورت کنید. تلفن تماس جوان تل 02191301005 می باشداین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید