دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
قصه تصویری کوتاه کودکانه دور دنیا با اژدها
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مطمئنا همگی به دنبال پیدا کردن داستان کودکانه برای فرزندانتان هستید که هم حس خوبی به آنها منتقل کنید و هم خواب آرامی را به کودکانتان هدیه دهید. پس در دلگرم با ما همراه باشید .

داستان کودکانه تصویری دور دنیا با اژدها

بچه‌ها! شما میدونستید که هر کشوری، اژدهای محصوص خودش رو داره؟! اژدهای چینی، انگلیسی، کره‌ای و کلی اژدهای دیگه!! امروز میخوایم با هم دور دنیا بگردیم و اژدهای هر کشور رو با هم بشناسیم!!

بیاید اول به چین سفر کنیم!! توی افسانه‌های چینی اومده که اژدهای چینی خیلی قدرتمند و باهوشه!! تازه اون خوش شانسی هم میاره!! توی چین مردم کلی قصر میسازن تا به اژدهای چینی احترام بذارن!! اژدهای چینی مثل ماره و هیچ بالی نداره! اون چهار تا پا داره توی هر پاش پنج‌تا انگشت داره!! توی بعضی از افسانه‌ها نوشتن که اژدهای چینی یک مروارید جادویی داره و به کمک اون به بهشت پرواز میکنه! چینی‌ها معتقدن که این اژدها، پادشاه بارون، سیل، طوفان و آبشارهاست!

قصه بچگانه

حالا وقتشه که به کره سفر کینم! اژدهای کره‌ای مهربون‌ترین و خوش قلب‌ترین اژدهای دنیاست! اژدهای کره‌ای مثل ماره و بال نداره! تازه اون یک ریش بلند هم داره! اژدهای کره‌ای چهار تا پا داره و توی هر پا چهار تا انگشت داره! توی افسانه‌های کره‌ای نوشته شده که اژدهای کره‌ای، پادشاه آب و کشاورزیه!!

داستان کوتاه

الان نوبت سفر به ژاپنه! اژدهای ژاپنی، خیلی بزرگ و غول پیکره!! اونم مثل ماره و بال نداره!! اژدهای ژاپنی چهار تا پا داره و توی هر پا سه تا انگشت داره! ژاپنی‌ها باور دارن که این اژدها سلطان آب و بارونه! توی داستان‌های ژاپنی نوشته شده که اژدهای ژاپنی، اولین اژدهای دنیاست!! مردم ژاپن حسابی این اژدها رو دوست دارن و از عکسش توی نقاشی‌ها و خونه‌ها خیلی استفاده میکنن!!

قصه تصویری

وقت سفر به هنده!! اژدهای هندی، یک اژدهای بدون باله!! ولییییی…. اژدهای هندی نصفش شبیه ماره و نصفش شبیه انسان!!! اسم اژدهای هندی، ناگاس هستش!! و هندی‌ها میگن که اون توی یک پادشاهی زیرزمینی زندگی میکنه!! بعضی وقت‌ها هم اونا توی دریاچه‌ها زندگی میکنن!! اژدهای هندی خیلی خیلی کار مهمی داره!! اون از گنج‌های با ارزش زیر زمین مراقبت میکنه!

داستان تصویری

اگه خسته نشدید، بیایید تا به فیلیپین سفر کینم. اسم اژدهای فیلیپینی، باکوناوا است!! باکوناوا یعنی کسی که ماه رو میخوره!! توی داستان‌های قدیمی فیلیپین نوشته شده که این اژدها مثل ماره و ریش داره!! اون یک جفت بال داره و زبونش قرمزه!!

باکوناوا، یک دهن به بزرگی یک دریاچه داره! باکوناوا توی دریاچه زندگی میکنه و از توی دریاچه به سمت آسمون پرواز میکنه تا ماه رو بخوره!! برای همین، فیلیپینی‌ها معتقدن که دلیل ماه گرفتگی، اینه که باکوناوا ماه رو خورده!!

قصه کوتاه

بیایید به کشور ولز سفر کنیم!! مردم کشور ولز، اون قدر اژدهاشون رو دوست دارن که عکس اونو روی پرچم کشورشون کشیدن!! مردم ولز معتقدن که این اژدهای قرمز، کشورشون رو از دست یک اژدهای یخی سفید نجات داده اما خودش بعد از جنگ با اژدهای یخی، مرده!! به خاطر همین مردم ولز، عکس اون رو روی پرچمشون کشیدن که به اون احترام بذارن و فداکاری اونو همیشه به یاد داشته باشن!!

داستان بچگانه

موقع سفر به یونان رسیده!! معروف‌ترین اژدهای یونانی اسمش هایدرا هست!! توی کتاب‌های قدیمی یونانی نوشته شده که هرکول، قهرمان یونانی، این اژدها رو میکشه!! هایدرا، شبیه مار بوده و نه تا سر داشته!! تازه نفس و خون اون هم سمی بوده!! اگه یکی از سرهای اون قطع میشده، دو تا سر به جاش در میاورده!! توی افسانه‌ها اومده، هرکول برای این که جلوی بیشتر شدن سرهای هایدرا رو بگیره، گردن اونو میسوزونه!!

قصه کودک

خسته که نشدید؟! اگر نه بیایید که بریم به انگلستان!! توی بیشتر داستان‌های انگلیسی، اژدها یه موجود خبیث و شروره!! اونا توی غارهای تاریک زندگی میکردن و نگهبان گنج‌های با ارزش بودن!! تازه اونا دشمن شوالیه‌های شجاع انگلستان بودن و با اونا میجنگیدن! اژدهای انگلیسی خیلی خیلی قویه و پاهای قدرتمندی داره!! اون بال‌های بزرگی داره و دمش هم خیلی تیزه! اون نیش داره و نفسش هم سمیه!! تازه از دهنش آتش هم بیرون میاد!!

داستان تصویری

دیگه زمان رفتن به روسیه است!! اژدهای روسی، یک اژدهای سه سره!! اگر هر کدوم از سرهاش قطع بشه، یک سر جدید به جاش در میاد! اژدهای روسی سبز رنگه و روی دو تا پای عقبش راه میره!! اون دو تا دست کوچولو هم داره و با دهنش آتش درست میکنه!!

قصه

حسابی مراقب باشید، چون اژدهای بعدی خیلی خطرناکه!! اژدهای اسکاندیناوی!! خبیث‌ترین، اژدها، اژدهای اسکاندیناویه!! اسم اون نیدهاگ هستش!! اون یک اژدهای بزرگ و رنگارنگه که زیر زمین زندگی میکنه! این اژدهای 9 متری که شبیه یک مار خیلی بزرگه، ریشه‌های درخت دنیا رو میخورده!! درختی که زمین رو امن و امان نگه میداشته!! برای همین توی افسانه‌ها اومده که این اژدها، حسابی خبیث و شروره!!

داستان

آخرین جایی که میخوایم با هم سفر کنیم، کشور بوتان هستش!! بوتان یک کشور بین چین و هنده!! اسم اژدهای بوتانی، دراک هستش. این اژدها، نماد ملی کشوره بوتانه! اون سلطان طوفانه! دراک یک اژدهای بزرگه که مثل ماره و بال نداره!! اون روی تموم بدنش پولک داره!! دراک چهارتا پا داره!! مردم بوتان عکس دراک رو روی پرچمشون کشیدن و به کشورشون میگن : سرزمین دراک!!

قصه کتاه

separator line

حتماً بخوانید:
داستان کوتاه تصویری ابی کنجکاو برای کودکان

داستان کوتاه تصویری ابی کنجکاو برای کودکان

دلیل کوتاهی داستان های کودکانه توجه به حوصله کودک، ظرفیت تمرکز و صد البته قدرت درک بالای کودکان بخاطر حذف جزئیات هست .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits