دلگرم
امروز: جمعه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۰ میلادی
سی قسمت اول قصه های هزار و یک شب + دیباچه

دانلود مجموعه قصه های هزار و یک شب شهرزاد (۳۰ قسمت اول)

سی قسمت اول قصه های هزار و یک شب + دیباچه
15
4,426
زمان مطالعه: 6 دقیقه
شهرزاد ، شخصیت اصلی و بانوی روایت‌گرِ داستان‌های هزار و یک شب است. شهرزاد روایت‌کننده قصه‌ها برای شهریار، شاه ایران است. قصه های هزار و یک شب شهرزاد را با ما در مجله اینترنتی دلگرم بشنوید و دانلود کنید.

قصه های زیبا و شنیدنی هزار و یک شب شهرزاد

افسانه سرایان روزگاران کهن چنین برآورده اند که پادشاهی از پادشاهان ایرانی و از خانواده ساسانی در هندوستان و چین فرمانروا بود. وی دو پسر داشت بنام شهریار و شاه زمان که هر کدام بیست سالی می شد که در سرزمین خود فرمانروا و کامروا بودند.

تا اینکه برادر کوچکتر، شاه زمان دلتگ برادرش شد و به شهریار گفت: فردا صبح با گروهی همراه ؛ عازم سمرقند می شود. فردا صبح به قصد دیدن برادر به طرف سمرقند حرکت نمود.

در میانه راه شاه زمان به یاد آورد گوهری را که برای پیشکشی برادر در نظر گرفته بود جای گذاشته است. به قصر برگشت و خیانت همسرش را با وزیر دید. بی سر و صدا قصر را ترک کرد و به سفر ادامه داد. تصمیم گرفت فرمانروایی را رها کند و به گوشه ای بگریزد.

چون نزد برادر رسید و حال و روز خوبی نداشت در قصر بماند و دعوت شهریار را برای شکار رد کرد. و این بار شاهد خیانت زن برادر شد. چون موضوع را به برادر گفت و این خیانت به شهریار ثابت گشت، تصمیم گرفت تمام دختران سرزمین را به تلافی این خیانت گردن زند.

وزیر هر شب دوشیزه جوانی را به نزد شهریار می آورد و شهریار با او ازدواج می کرد و فردا صبح او را می کشت. تا دیگر در شهر دختری نماند و نوبت دختران خود وزیر شد. شهرزاد که دختر بزرگ وزیر بود به پدر پیشنهاد داد او را به نزد شاه ببرد. چون شهرزاد به عقد شهریار در آمد قصه های هزار و یک شب شهرزاد آغاز شد.

باقی ماجرا را می توانید در دلگرم بشنوید و دانلود کنید.

قصه های هزار و یک شب - دیباچه

دانلود رایگان داستان صوتی قصه های هزار و یک شب شهرزاددانلود قسمت اول قصه های هزار و یک شب

شامل 30 فایل صوتی Mp3

دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱ و ۲دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۳ و ۴دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۵ و ۶دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۷ و ۸دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۹ و ۱۰دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۱ و ۱۲دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۳دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۴دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۵دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۶دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۷دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۸دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۱۹دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۰دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۱دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۲دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۳دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۴دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۵دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۶دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۷دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۸دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۲۹دانلود صوتی قصه های هزار و یک شب - قسمت ۳۰


بیشتر بخوانید:

دانلود مجموعه قصه های هزار و یک شب شهرزاد (۳۰ قسمت دوم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits