دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۰۵ اوت ۲۰۲۱ میلادی
4 راهکار بسیار راحت و کاربردی برای حذف خطوط جدول در اکسل
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
همه صفحات اکسل دارای خطوط مشبک هستند، اما ممکن است گاهی بخواهیم این خطوط را حذف کنیم. شما برای حذف خطوط جدول در اکسل چه راهکارهایی دارید ؟

حذف خطوط بین سلول در اکسل

وقتی یک سطر را پاک می کنید، سطرهای بعدی جای آن را می گیرد و به تعداد سطرهای حذف شده به انتهای جدول اضافه می شود.

برای پاک کردن ستون ها نیز می توانید به همان شیوه ذکر شده عمل کنید .

ولین روش برای حذف خطوط جدول در اکسل

معروف ترین و محبوب ترین روش برای حذف خطوط خالی استفاده از منوی اکسل در فهرست زمینه است. برای حذف ردیف ها به این روش ، محدوده سلولهایی را که شامل داده نیستند انتخاب کنید و کلیک راست کنید. در منوی زمینه ای که باز می شود ، به مورد "حذف ..." بروید. شما نمی توانید از منوی زمینه تماس بگیرید ، اما میانبر صفحه کلید "Ctrl + -" را تایپ کنید

حذف خطوط جدول در اکسل

یک پنجره کوچک ظاهر می شود که باید مشخص کنید دقیقاً چه چیزی را می خواهیم حذف کنیم. ما سوئیچ را در موقعیت "خط" قرار می دهیم. بر روی دکمه "OK" کلیک کنید .

حذف خطوط جدول در اکسل

پس از آن ، تمام خطوط از محدوده انتخاب شده حذف می شوند.

به عنوان یک گزینه دیگر ، می توانید سلول ها را در خطوط مربوطه انتخاب کنید ، و در تب "صفحه اصلی" ، بر روی دکمه "حذف" که در نوار ابزار "سلول" در نوار واقع شده است کلیک کنید. پس از آن ، حذف بلافاصله بدون جعبه گفتگوی اضافی رخ می دهد.

حذف خطوط جدول در اکسل

2. مرتب سازی

اگر خطوط خالی در یک مکان قرار داشته باشند ، حذف آنها بسیار آسان خواهد بود. اما ، اگر آنها در سراسر جدول پراکنده هستند ، پس از جستجو و حذف آنها می تواند زمان قابل توجهی به طول انجامد. در این حالت ، مرتب سازی باید کمک کند.

کل جدول را انتخاب کنید. ما با کلیک بر روی دکمه سمت راست ماوس روی آن کلیک می کنیم و مورد "مرتب سازی" را در فهرست زمینه انتخاب می کنیم. پس از آن ، منوی دیگری ظاهر می شود. در آن شما باید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید: "مرتب سازی از A تا Z" ، "از حداقل به حداکثر" یا "از جدید به قدیمی". کدام یک از موارد ذکر شده در منو خواهد بود به نوع داده ای که در سلول های جدول قرار دارد بستگی دارد .

حذف خطوط بین سلول در اکسل

پس از انجام عمل فوق ، تمام سلولهای خالی به قسمت انتهای جدول منتقل می شوند. اکنون می توانیم این سلول ها را به هر روشی که در قسمت اول درس مورد بحث قرار گرفت ، حذف کنیم .

حذف خطوط جدول در اکسل

اگر ترتیب قرار دادن سلول ها در جدول بسیار مهم است ، قبل از مرتب سازی ، ستون دیگری را در وسط جدول قرار دهید .

حذف خطوط جدول در اکسل

تمام سلولهای این ستون به ترتیب شماره می شوند .

حذف خطوط جدول در اکسل

سپس ، هر ستون دیگر را مرتب کنید و سلول های منتقل شده را همانطور که در بالا گفته شد حذف کنید .

3. برنامه فیلتر

گزینه دیگر برای پنهان کردن سلولهای خالی استفاده از فیلتر است.

کل منطقه جدول را انتخاب کنید ، و در قسمت "Home" ، بر روی دکمه "مرتب سازی و فیلتر" ، که در بلوک تنظیمات "ویرایش" قرار دارد ، کلیک کنید. در منوی ظاهر شده ، به مورد "Filter" بروید

حذف خطوط جدول در اکسل

یک نماد مشخص در سلول های هدر جدول ظاهر می شود. در هر ستون مورد نظر خود بر روی این نماد کلیک کنید.

در منوی ظاهر شده ، گزینه "خالی" را بردارید. بر روی دکمه "OK" کلیک کنید.

حذف خطوط جدول در اکسل

همانطور که می بینید ، پس از آن ، تمام خطوط خالی از بین رفت ، زیرا فیلتر شدند .

حذف خطوط جدول در اکسل

4. پاک کردن سلول

برای پاک کردن سلول ها ابتدا آنها را انتخاب کنید و از منوی Home و از قسمت Cells گزینه Delete را انتخاب کنید. با این کار سلول های پایین محدوده، جای خالی را پر خواهد کرد یا به عبارت ساده تر کمبود در راستای عمودی جبران شده است. اما اگر بخواهید کمبود در راستای افقی را با جابجایی اعداد جبران کنید می توانید به جای انتخاب گزینه Delete از مسیر گفته شده روی فلش زیر آن کلیک کرده تا منو برای شما باز شود و گزینه Delete Cells را انتخاب کنید، با انجام این کار کادر Delete برای شما باز خواهد شد.

در کادر باز شده اگر گزینه Shift Cells Left را انتخاب کنید، سلول های سمت راست به چپ منتقل می شوند تا جای خالی سلول های پاک شده را پر کنند و اگر گزینه Shift Cells Up را انتخاب کنید سلول های پایینی به بالا منتقل می شوند و جای خالی سلول های پاک شده را پر می کنند.

گزینه Shift Cells Left برای کاربرگ های چپ به راست و گزینه Shift Cells Right برای کاربرگ های راست به چپ به کار می رود.

انتخاب و حذف سطر ها و ستون ها در اکسل


برای حذف سطر ها و ستون ها در اکسل این نکته را هم به خاطر داشته باشید:
بهتر است به جای پاک کردن محدوده ای از سلول ها، فقط سطرهای کامل یا ستون های کامل را پاک کنید چرا که جابجا نشدن سلول های دیگر در اثر پاک شدن محدوده سلول ها معمولا ترکیب کاربرگ را بر هم می زند و به هر حال نیازمند دقت فراوان است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits