دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
چگونه سئو سازی کنیم ؟

سئو (seo) چیست و چه اهمیتی دارد ؟

چگونه سئو سازی کنیم ؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
سئو چیست ؟ seo چیست ؟ سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای کمک به رویت وب سایت ها در نتایج جستجو با هدف بهینه سازی موتور جستجو ایجاد شده است.

سئو (seo) چیست ؟

آموزش سئو سازی

سئو کلید واژه های دقیق در عنوان استفاده شده است.

زمانی که موتور های جستجو صفحه سایت شما را رتبه بندی میکنند، تگ تایتل مهم ترین قسمت برای قرار دادن کلید واژه های اصلی میباشد.

برای اینکه موتور های جستجو بتوانند دقیق تر و بهتر صفحات سایت شما را پیدا کنند باید از کلمات دقیق و واضح که مرتبط با موضوع آن صفحه است در تایتل صفحه استفاده کنید.

سئو در تایتل

کلمات موجود در تگ تایتل و بخصوص کلمه اول باید دقیقا همان کلید واژه اصلی شما باشد. بهترین فرمت برای نوشتن تگ تایتل بصورت زیر است:

<title> کلید واژه اصلی – کلید واژه ثانویه – برند </title>

بطور مثال:
<title>نرم افزار سئو, ابزار و امکاناتی برای بازاریابی بهتر – موز (نام برند)</title>

رندی فیشکین میگوید اینکه دقیقا کلماتی که کاربر سرچ میکند با کلید واژه های شما یکسان باشد امروزه برای موتور های جستجو اهمیت کمتری دارد.

نحوه قرار دادن کلید واژه در عنوان صفحه (تایتل پیج)

زمانیکه موتور های جستجو در حال ثبت صفحات وبسایت شما هستند، تگ تایتل (<title>) مهم ترین قسمت برای نوشتن کلید واژه اصلی بشمار میرود.

باید در تگ تایتل پیج مهم ترین و اصلی ترین کلید واژه ها استفاده شود چراکه یکی از اصلی ترین قسمت هایی که موتور های جستجو آن را بررسی کرده تا محتوا صفحه شما را تشخیص دهند همین تگ تایتل است.

راهکار چیست ؟

یکی از بهترین روش ها این است که اصلی ترین و مهم ترین کلید واژه رو به عنوان اولین کلمه تگ تایتل در نظر بگیرید. هر چقدر کلمات مهم و کلید واژه ها در ابتدا تگ تایتل باشند از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند بود.

سئو (seo) چیست ؟

کلید واژه ها در توضیحات متا

بطور کلی موتور های جستجو کلید واژه هایی که در تگ متا وجود دارد را به عنوان توضیحات بیشتری در نظر میگیرد که محتوا پیچ شما را توضیح میدهد.

اگر از کلید واژه های مهمی که قصد دارید با آن صفحه شما جستجو شود، در توضیحات متا وجود داشته باشد، هنگامیکه کاربر در حال تماشای نتایج در موتور جستجو است، این کلید واژه ها بصورت بلد شده و پر رنگ نمایش داده میشود و به همین دلیل توجه یوزر بیشتر به صفحه شما جلب خواهد شد.

البته در استفاده از کلید واژه ها در توضیحات متا نباید زیاده روی کرد چراکه در اینصورت هم موتور های جستجو و هم کاربر ممکن است پیج شما را اسپم تشخیص دهد و میزان کلیک شدن را کاهش دهد.

راهکار چیست ؟

کلید واژه اصلی خود را حداقل یکبار و حداکثر 3 بار در تگ توضیحات متا استفاده کنید. توضیحات متا باید بین 50 تا 300 کاراکتر باشد و به نحوی نوشته شود که نشان دهنده محتوا پیج شما باشد.

بطور مثال:
<meta name="description" content="آموزش سئو تگ توضیحات متا و اینکه توضیحات متا باید چقدر باشد و چگونه نوشته شود." />

رندی فیشکین میگوید که استفاده از کلید واژه ها در توضیحات متا به افزایش رنک پیج کمک نمیکند اما با بلد شدن آن ها در نتایج جستجو میتواند توجه کاربران را جلب کرده و احتمال کلیک کردن روی آن را افزایش دهد.

سئو چیست و چه اهمیتی دارد

استفاده صحیح از کلید واژه ها در تگ هدر

اگر استفاده از کلید واژه های اصلی در تگ اچ1 بصورت مستقیم باعث بهبود رنک صفحات شما نمیشود اما بدون تاثیر هم نیست. این تگ ها بهترین ابزار برای این است که به کاربر نشان بدهد محتوا صفحه شما چیست بنابراین استفاده از آن ها توصیه میشود.

البته باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از کلید واژه ها میتواند به عنوان اسپم در نظر گرفته شود و تاثیر منفی رو رنک صفحه شما بگذارد بنابراین تنها یک یا 2 بار از کلید واژه اصلی در تگ اچ1 استفاده کنید.

با توجه کردن به محتوی صفحات گوگل نیوز و بینگ نیوز متوجه میشویم که تیتر هایی که در متن صفحات استفاده میشود نیز اهمیت بسیاری دارد و باید در آن ها از کلید واژه های اصلی استفاده کنیم البته باز هم نباید زیاده روی کرد. از نظر اهمیت، تیتر ها، دست کمی از تگ تایتل ندارند.

راهکار چیست ؟

کلید واژه های اصلی را یکبار یا نهایتا 2 بار در ابتدای تگ اچ1 استفاده کنید.

بطور مثال:
<h1>وبلاگ موز</h1>

سایرس شپرد میگوید خیلی مهم است که زمانیکه بازدید کننده وارد صفحه شما میشود بلافاصله متوجه شود که محتوی شما در چه موردی است و براحتی بتواند اطلاعاتی که میخواهد را پیدا کند.

سئو چیست و چه اهمیتی دارد

استفاده بیش از حد از لینک داخلی

از استفاده بیش از حد از لینک داخلی (اینترنال لینک) پرهیز کنید .

گوگل اعلام کرده است که استفاده بیش از حد از لینک های داخلی در یک صفحه مشمول جریمه ای نخواهد شد اما میتواند باعث کاهش سهولت در پیدا شدن صفحات توسط کراولر های موتور جستجو، افزایش مشکلات هنگام ایندکس شدن و کاهش رنک لینک های استفاده شده در متن گردد.

راهکار چیست ؟

سعی کنید تعداد لینک های داخلی موجود در صفحات را کاهش داده و به کمتر از 100 عدد برسانید.

لینک منو ها و سایر قسمت های صفحات هم باید کمتر از 100 عدد باشد.

رندی فیشکین میگوید: استفاده بیش از 100 لینک در یک صفحه همیشه هم بد نیست اما باعث میشود که موتور جستجو همه آن ها را بررسی و دنبال نکند. همچنین در شرایطی که تعداد لینک ها خیلی زیاد باشد، مسیر یابی در سایت برای یوزر هم سخت تر میشود.

چه تعداد لینک استاندارد است ؟

تعداد 100 لینک هم از مدت ها قبل توسط خود گوگل توصیه شده است.

بیشتر بخوانید :

۱۰ اهمیت برتر تولید محتوا در سئو

کاربرد و تاثیر بولد bold کردن در سئو سایت

کاربرد و تاثیر بولد bold کردن در سئو سایتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید