دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
کاربرد مهم دستگاه پلاسما ژل در کلینیک های تخصصی پوست
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
پلاسماژل یک فیلر کاملا طبیعی است که در درمان های ترمیمی پوستی استفاده می شود.

کاربرد مهم دستگاه پلاسما ژل در کلینیک های تخصصی پوست

پلاسماژل یک فیلر کاملا طبیعی است که در درمان های ترمیمی پوستی استفاده می شود. جالب است بدانید در پلاسماژل هیچ گونه ماده شیمیایی و افزودنی خارجی استفاده نمی شود و تمام آن از خون بیمار طی فرایندهایی در کلینک های تخصصی پوست به دست می آید. تهیه پلاسما ژل با استفاده از دستگاه پلاسما ژل یک فناوری نسبتا جدیدی است که از خون خود بیمار برای تولید غلظت خاصی از پروتئین ها و عوامل تحریک کننده رشد، استفاده می شود. بایوفیلر به طور طبیعی فرایند بازسازی موضعی را تحریک و به حداکثر می رساند.

درمان های ترمیمی پوست با استفاده از خون!

جوانسازی، رفع چین و چروک های پوست، برطرف کردن اسکار و جای زخم ها، از بین بردن خط لبخند، درمان گودی و تیرگی زیر چشم، درمان افتادگی های پوست در صورت، گردن و سینه، برجسته سازی و زاویه سازی در قسمت های مختلف صورت مانند گونه، چانه و فک و ... از جمله عمل های زیبایی و ترمیمی هستند که این روزها در جامعه رواج بسیاری دارند. این گونه عمل های ترمیمی بین هر دو قشر بانوان و آقایان انجام می شوند.

استفاده از خون بیمار، یکی از کارآمدترین، نتیجه بخش ترین و و در عین حال کم عارضه ترین روش ها برای کاربردهایی مانند جلوگیری از علائم پیری پوست و تحریک کلاژن سازی است.

کاربرد مهم دستگاه پلاسما ژل در کلینیک های تخصصی پوست

چگونه از خون برای درمان اسکارهای پوست و جلوگیری از علائم پیری پوست استفاده می شود؟

خون دارای مواد مغذی بی نظیری است که برای احیا و بازسازی بافت پوست است. مواد مغذی و فاکتورهای رشد در پلاسمای خون محلول هستند. در این روش گولبول های قرمز و سفید را از پلاسما جدا می کنند. سپس طی فرایندی پس از فراوری آنچه به دست می آید را به موضوع مورد نظر تزریق می کنند.

تصور کنید غلظت بالایی از مواد مغذی، ترمیم کننده و فاکتورهای رشد که به صورت طبیعی در خون جریان دارند، در یک نقطه تزریق می شوند. وقتی سلول های بافت مورد نظر در معرض مقدار زیادی از این مولکول های مفید قرار می گیرند، فرایندهای ترمیم بافت با سرعت بیشتری انجام می شود.

بنابراین می توان تنها از خون بدون افزودن هیچ ماده شیمیایی دیگری به عنوان بهترین درمان ترمیمی و جوانسازی یاد کرد.

پلاسمای غنی از پلاکت، پلاسمای کم پلاکت و پلاسما ژل یا بایوفیلر همگی از خون بیمار به دست می آیند.

فرایند آماده سازی و تزریق پلاسما ژل

ابتدا پزشک یک آزمایش خون کامل درخواست می کند. نتایج این آزمایش خون نشان می دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای این روش درمانی هستید یا خیر. در اغلب افراد منعی برای تزریق بایوفیلر وجود ندارد؛ مگر بیمارانی با مشکلات مزمن و سرطان ها.

سپس یک جلسه 90 تا 120 دقیقه ای برای ما تنظیم می کنند. در ابتدای ورود دستیار پزشک موضع تزریق را کاملا ضد عفونی می کند. مقداری کرم موضعی بی حس کننده روی قسمت مورد نظر قرار می دهد تا دردهای احتمالی تزریق زیرجلدی کاهش پیدا کند.

در نهایت حدود 35 میلی لیتر از خون بیمار گرفته می شود. خون داخل سانتریفیوز قرار می گرد. پس از سانتریفیوژ PPP به دست می آید. PPP داخل دستگاه پلاسما ژل طی مراحل گرم و سرد شدن به پلاسما ژل یا بایوفیلر تبدیل می شود.

کاربرد مهم دستگاه پلاسما ژل در کلینیک های تخصصی پوست

طی این مدت آماده سازی که حدود 40 دقیقه زمان می برد، بی حسی روی موضع اثر کرده است و پزشک می تواند پلاسما ژل آماده شده را تزریق کند.

دستگاه پلاسما ژل ابزاری مهم در کلینیک ها و بیمارستان های تخصصی پوست

کاربرد دستگاه پلاسما ژل در مطب ها و کلینیک های تخصصی پوست بسیار مهم است. در صورتی این دستگاه در کلینیک ها و بیمارستان ها وجود نداشته باشد، امکان پیاده کردن پروتکل های درمانی مبتنی بر بایوفیلر که بی خطر و دارای عوارض جانبی کمی است و ر سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، وجود ندارد.

یک مرجع قابل اعتماد برای خرید دستگاه پلاسما ژل و سانتیریفیوژ مخصوص در ایران فروشگاه رویان ایران است که در زمینه فروش تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت می کند.

در نهایت، آیا تزریق بایوفیلر مفید است؟

تشخیص نوع درمان با توجه به شرایط و مشکل شما، برعهده پزشک متخصص پوست است. اما براساس گزارشی که در وبسایت تخصصی dermnetnz.org ارائه شده است، تزریق بایوفیلر در از بین بردن اسکارها مانند بخیه های جراحی، چروک های پوست و ... کارکرد خوبی دارد. نتایج این روش درمانی بلافاصله قابل مشاهده است و اثرات آن به دلیل تحریک کلاژن سازی پس از 3 ماه به حداکثر خود می رسد و معمولا تا یک سال باقی می ماند زیرا نمی تواند جلوی روند طبیعی پیری پوست را گرفت و فقط تا حدی می توان این فرایند را به تعویق انداخت یا کندتر کرد.

به دلایلی مانند این که در این روش فقط از خون خود شخص استفاده می شود و هیچ گونه ماده شیمیایی خارجی دخیل نیست، عوارض بسیار کم مانند قرمزی، کبودی و تورم در ناحیه تزریق و بدون حساسیت بودن آن، استفاده از بایوفیلر ترجیح داده می شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits