دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ مه ۲۰۲۴ میلادی
محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت برای ایرانیان کدام‌ها بوده‌اند؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در ادامه این مطلب ما به معرفی برخی از اهداف مهاجرت پرداخته و بیان کریم که به صورت عمومی هر نوع روش مهاجرتی برای چه کشورهایی مناسب است.

مهاجرت به قصد پیشرفت یا زندگی یکی از مسائلی است که سال‌هاست ذهن جوانان ایرانی را درگیر خود کرده است. اما آیا می‌دانید که مهاجرت به کدام کشور برای ایرانی‌ها آسان است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم نمی‌توان یک کشور را به عنوان کشوری راحت برای مهاجرت معرفی کرد؛ چرا که هدف افراد از مهاجرت بسیار متفاوت است. برخی افراد برای کار و برخی دیگر برای تحصیل یا برای موارد دیگری مهاجرت می‌کنند. هدف مهاجرت نقش تاثیر گذاری بر روی مقصد انتخابی شما خواهد داشت. بنابراین در ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. در ادامه این مطلب ما به معرفی برخی از اهداف مهاجرت پرداخته و بیان کریم که به صورت عمومی هر نوع روش مهاجرتی برای چه کشورهایی مناسب است.

کدام کشور برای مهاجرت ایرانیان راحت است؟

همانطور که در ابتدای متن نیز بین کردیم، این شرایط و اهداف شما هستند که کشور هدف شما را مشخص کرده و همچنین شرایط مهاجرت را برای شما آسان می‌کنند. هر کشوری ضوابط، قوانین و مقررات خاصی را برای مهاجرت تعیین کرده است بنا به همین دلیل نمی‌توان بیان کرد که کدام کشور، کشوری راحت برای مهاجرت است. افراد اهداف گوناگونی از مهاجرت دارند که در ادامه به توضیح هر یک از این موارد پرداخته‌ایم.

روش های آسان مهاجرت

۱- مهاجرت کاری:

مهاجرت از نوع کاری یکی از شایع‌ترین گونه مهاجرت است. پیدا کردن شغلی مناسب برای جوانان ایرانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو، برای یافتن شغلی مناسب به کشورهای گوناگونی مهاجرت می‌کنند. این نوع مهاجرت نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها نیز رایج است.

جالب است بدانید نوع مهاجرت شما تاثیر زیادی بر اقتصاد، میزان درآمد و صنعت کشور هدف دارد. از این رو شما باید در انتخاب کشور مد نظر خود دقت کافی داشته باشید. در مهاجرت کاری معیارهایی مانند آشنایی با زبان کشور هدف، مهارتی که نیاز دارند، رزومه کاری، سن افراد و بسیاری از موارد دیگر مهم هستند.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، مهاجرت به ترکیه یکی از گزینه‌های مناسب برای شما خواهد بود. جالب است بدانید که نرخ بیکاری در ترکیه ۱۲ درصد است. اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، حتما باید با زبان این کشور آشنایی داشته باشید.

۲- مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت تحصیلی یکی دیگر از روش‌هایی است که شما می‌توانید در آن به راحتی اقامت یک کشور را دریافت کنید. اخذ اقامت از طریق مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش‌هایی است که شما می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. همانند مهاجرت کاری، کشورها در گزینش افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند به معیارهایی مانند معدل افراد، میزان تحصیلات، سن افراد، رزومه تحصیلی و پژوهشی و برخی از موارد دیگر توجه می‌کنند.

هر کشوری با مدنظر قرار دارد این معیارهای دانشجویان را از سراسر جهان می‌پذیرد. اگر هدف شما از مهاجرت، تحصیل در کشور دیگری است، مهاجرت به ایتالیا یکی از گزینه‌های مناسب است. دانشجویان ایرانی که به دنبال راحت‌ترین کشور برای مهاجرت هستند، می‌توانند مهاجرت به کشور ایتالیا را انتخاب کنند. در ایتالیا هزینه تحصیل بسیار مناسب بوده و روند اعطای اقامت دانشجویی هم بسیار سریع است.

بستن ساک برای مهاجرت

۳- مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری:

این نوع مهاجرت نیز یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها بری مهاجرت است. در این روش شما با سرمایه‌گذاری در کشور مد نظر خود می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. همانند دو نوع قبلی هر کشور برای سرمایه‌گذاری نیز به برخی از موارد توجه می‌کند برای مثال سن شما، نوع سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه و ..

آلمان، کانادا، ترکیه، انگلیس از جمله کشوهایی هستند که شما می‌توانید به راحتی به این کشورها مهاجرت کرده و اقامت دائم دریافت کنید تنها کافیست با شرایط مهاجرت به این کشورها و همچنین قوانین مقررات آن‌ها آشنایی لازم را داشته باشید.

برگرفته شده از وبلاگ طینتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits