دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
چطور از خط پایان ماراتن کنکور بگذریم؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تعداد داوطلبان کنکور کاهش یافته، اما قبولی با کاهش تضمین نمی‌شود. علاقه و هدف خود را دنبال کنید. هیچکس رشته و دانشگاه را دستی تقدیم نمی‌کند. تلاش برای هدف ضروری است، اما نتیجه بخش همیشه نیست.

اگرچه تعداد داوطلبان کنکور در سال 1402 در مقایسه با سال 1401، حدود 25 درصد و در سال 1403 نسبت به 1402، 4 درصد کاهش یافته است اما هیچ کس نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد که با کاهش تعداد داوطلبان، امکان قبولی در کنکور افزایش می‌یابد! باید توجه داشته باشید که اگر به رشته خاصی علاقه دارید یا دانشگاه برتری را زیر نظر گرفته‌اید، هیچ کس قرار نیست رشته و دانشگاه مدنظرتان را دو دستی تقدیمتان کند! شما باید برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید. اما آیا هر تلاشی، نتیجه بخش است؟

ارائه راهکار برای چند چالش‌ مهم کنکوری ها

کسب آمادگی برای شرکت در کنکور یکی از مباحثی است که بیشتر مشاوران تحصیلی آن را مهم‌تر از درس خواندن برای امتحانات می‌دانند. در واقع ریزه‌کاری‌های بسیاری در راستای مطالعه، استفاده از زمان و ابزارهای آموزشی وجود دارد و یک داوطلب حرفه‌ای باید از تمامی این عوامل برای موفقیت در کنکور استفاده کند.

تاریخ برگزاری کنکور را مد نظر قرار دهید

برای شرکت در کنکور ابتدا باید از تاریخ این امتحانات آگاهی داشته باشید. تاریخ برگزاری کنکور رشته‌های مختلف در سال 1403، به شرح زیر است:

گروه آزمایشی

تاریخ برگزاری آزمون

علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی

صبح پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403

هنر

بعد از ظهر پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403

زبان‌های خارجی

بعد از ظهر پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403

علوم تجربی

صبح جمعه 7 اردیبهشت 1403

زمان برگزاری نوبت دوم کنکور 1403 در روزهای پنجشنبه 7 و جمعه 8 تیر ماه است.

برای زمان باقی مانده تا کنکور برنامه بریزید

اگر شما هم در زمره داوطلبانی هستید که تا به حال لای هیچ کتابی را باز نکرده‌اید یا حس می‌کنید هر چه خواندید را فراموش کرده‌اید، لازم است تا از همین حالا مطابق یک برنامه‌ی حرفه‌ای پیش بروید. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • جدولی شامل روزهای هفته تهیه و در مقابل هر روز، ساعات مطالعه‌ی خود را علامت‌گذاری کنید.
 • پس از هر یک ساعت مطالعه، ده دقیقه استراحت نمایید.
 • با توجه به ضرایب دروس مختلف در کنکور، هر درس را در محل‌های علامت‌گذاری شده جایگزین کنید.
 • سعی نمایید همه‌ی مطالب کلیدی در برنامه‌ی شما قرار گیرند و هیچ موضوع مهمی از قلم نیفتد.
 • تمام وسایلی که شما را از هدفتان دور می‌کنند را از محیط مطالعه‌ی خود خارج نمایید.
 • اگر تا به حال مطلبی را نفهمیده‌اید، بهتر است از آن مطلب صرف نظر نمایید و با حذف آن، وقت را به مرور مطالب مهم دیگر اختصاص دهید.
 • هر دو روز یک بار در آزمون آزمایشی شرکت کنید.

چطور از خط پایان ماراتن کنکور بگذریم؟

برای مطالعه هدفمند به دنبال منابع معتبر باشید

برنامه ریزی حرفه‌ای به تنهایی نمی‌تواند دلیل کافی برای کسب رتبه خوب در کنکور باشد. وفاداری مستمر به برنامه نیز بسیار اهمیت خواهد داشت. عمل کردن به برنامه باید به صورتی باشد که:

 • طبق برنامه در زمان تعیین شده، به مطالعه یا مرور درس بپردازید.
 • مطالعه و مرور را فقط از روی منابعی صحیح و معتبر انجام دهید.

پیشنهاد ما این است که ابتدا جزوه‌های ناقص و کتاب‌های قدیمی و پاره را دور بریزید. در واقع لازم نیست به دوستان شاگرد اول خود زنگ بزنید و از آن‌ها جزوه بخواهید زیرا مدرسه مجازی آی نو یک منبع جامع می‌باشد که توسط اساتید مطرح کشور برای کمک به داوطلبین به منظور کسب آمادگی برای کنکور طراحی شده است. این بسته آموزشی شامل درسنامه‌های ویدیویی، حل نمونه سوالات و تست‌های کنکوری است. شما می‌توانید با خرید اشتراک کنکور به تمام محتوای این محصول آنلاین دسترسی داشته باشید.

چطور از خط پایان ماراتن کنکور بگذریم؟

برای جمع بندی، منابع مناسب تهیه کنید

جمع بندی اگر به صورت اصولی انجام شود می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در کسب آمادگی برای کنکور، داشته باشد. برای رفع این چالش هم باید از کمک افراد خبره بهره‌مند شوید. با تماشای ویدیوهای جمع‌بندی کنکور مدرسه مجازی آی نو می‌توانید با نکات مهمی که ممکن است از قلم افتاده باشند آشنا شوید و با مرور پیوسته نکات طلایی هر مبحث، مطالب را در ذهن خود تثببیت نمایید.

راهکار تضمینی قبولی در کنکور

با پرداخت هزینه بسیار کم و تهیه اشتراک آمادگی برای کنکور مدرسه مجازی آی نو از مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهید شد. برخی از مزایای بسته کنکور آی نو عبارتند از:

 • محتوای جامع ویدیویی مدرسه مجازی آی نو توسط اساتید مطرح تدوین شده است.
 • دسترسی آنلاین به تمام محتوا برای کاربران فراهم شده است.
 • با پرداخت مبلغی بسیار ناچیز به منظور خرید اشتراک کنکور آی نو می‌توانید به بیش از 600 اپیزود و 12000 دقیقه ویدیو نکته و تست کنکور دسترسی داشته باشید.
 • در هر زمان و هر جایی می‌توانید درس بخوانید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits