دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۱ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
چگونگی شستن بالش پری
7
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بالش-بالش پر-انواع بالش-شستشوي بالش پر-شستشوي بالش-شستن بالش-شستشوي-طرز شستشوی بالش-بالش شستن-بالشت-بالشت پر-خانه داری-اسرار خانه داری-مهارتهای زندگی

چگونگی شستن بالش پری

چگونگی شستن بالش پری

یک بالش خوب نه تنها باید راحت باشد بلکه باید برای گردن و پشت شما نیز کاملاً مناسب باشد. انتخاب مناسب ممکن است وقت گیر باشد اما اگر بتوانید تصمیم بگیرید که به یک بالش نرم، معمولی یا سفت نیاز دارید دیگر کارتان راحت خواهد بود. قبل از تهیه بالش به این نکات دقت کنید.

1- برچسب روی بالش را بخوانید تا بدانید جنس بالش از چیست؟ داخل بالش ممکن است با پلی استر، ابر، پر مرغابی و یا ترکیبی از پر مرغ و مرغابی پرشده باشد. پر معمولا گرانتر است ، نرم تر است و به راحتی قالب سر و بدن شما را به خود می‌گیرد. پلی استر ارزانتر است اما بالش راحتی است، البته به کیفیتش بستگی دارد البته به نرمی و انعطاف پذیری پر نخواهد بود.

چگونگی شستن بالش پری

2- مقدار پر شدن بالش را بررسی کنید، هر چه بیشتر پر شده باشد، سفت تر خواهد بود.


3- اگر بر روی شکمتان می‌خوابید یا به اطراف غلت می‌زنید، یک بالش نرم انتخاب کنید. این کار از فشار به گردن جلوگیری می‌کند.


4- اگر به پشت می‌خوابید، برای راحتی بیشتر یک بالش معمولی انتخاب کنید.


5- اگر به پهلو می‌خوابید، برای بهترین کمک به گردنتان، بالش سفتی را انتخاب کنید.

چگونگی شستن بالش پری


6-برای روبالشی اتان از پارچه ای استفاده کنید که منافذی داشته باشد تا نرم باشد و برای تنفس نیز مناسب باشد.


7- دقت کنید که درزهای بالش کاملا دوخته شده باشد.


8- اگر شما به مواد خاصی در داخل بالشها حساسیت دارید، حتما به برچسب محرک آلرژی در روی بالش دقت کنید. امروز اکثر کارخانه داران بالشها را بدون حساسیت به آلرژی می‌سازند.


9-اگر آلرژی دارید کاوری بگیرید که زیپ دار باشد و از ورود گرد و غبار به دهان شخص جلوگیری شود.

چگونگی شستن بالش پری

قیمت بالشها با توجه به تولید کننده آن متفاوت است اما معمولا بسته به مواد داخل آن معین می‌شود. خیلی از اشخاص به پر حساسیت دارند، بهتر است از پلی استر و ابر استفاده کنند.
البته تولیدکنندگان امروز بالش‌های پری می‌سازند که در پر داخل آن کانالهایی وجود دارد و از پخش شدن آن جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که وقتی بالش شما ناهموار یا بسیار صاف یا بد بو شد باید آن را تعویض کنید.

چگونگی شستن بالش پری

چند نکته برای نگهداری از بالش پر:

- برای بالش خود کاوری تهیه کنید و همیشه به روی آن بکشید این کار بالش را از گرد و غبار و روغن بدن محفوظ نگه می‌دارد.

- برای شستشوی آن از آب سرد و پودری که بتواند چربی را پاک کند، استفاده کنید.

- بعد از شستشو آن را به آرامی فشار دهید تا آب و بقیه مواد خارج شود.

- برای خشک کردن آن از دستگاه خشک کننده استفاده کرده و در پایین ترین درجه تنظیمش کنید و زیر آن یک توپ تنیس بگذارید تا هنگام خشک کردن، مواد داخلش نیز حرکت کند.


- وقتی از بالش استفاده نمی کنید آن را در اتاق یا کمدی بگذارید که کاملا خشک باشد و تهویه داشته باشد تا بو و آلودگی نگیرد.

چگونگی شستن بالش پری


در زیر نحوه شستشوی بالش پری ذکر شده:

قبل از شستشوي بالش هايي که از پَر، پُرشده اند بهتر است براي آن که پرها در همه جا پراکنده نشوند، ابتدا کيسه بزرگي تهيه کنيد بعد يک سر بالش را به آرامي بشکافيد و قسمت شکافته شده را به سر کيسه بزرگي که تهيه کرده ايد بدوزيد به طور که کيسه و بالش به يک بالش بلند تبديل شده باشند حالا پرها را از بالش روانه آن طرف کيسه نموده سر کيسه را ببنديد و بالش را از آن جدا کنيد حالا پارچه بالش را خوب بشوييد و اتو کنيد.

گرداوری توسط:مجله دلگرم


دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است