نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش

۴,۱۳۴
۳
۰
Arad Arad |
سه شنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۲ ۱۸:۵۶

نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش:

نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش

كفش نو را اولين بار در يكروز خشك و آفتابي بپوشيد زيرا در اين صورت لايه اي از خاك و سنگريزه بصورت پوششي تخت كفش را فرا مي گيرد که مقاومت آن را در برابر آفتاب و رطوبت افزايش مي دهد.

قبل از مشورت با سازنده كفش از نصب تخت اضافي به زير كفش يا زدن پاشنه اضافي ضخيم پرهيز كنيد زيرا تعادل كفش را بر هم مي زند و پا را خسته مي كند. پس از باز گشت به خانه گرد و خاك كفشهاي خود را پاك كنيد.

واكس زدن باعث درخشندگي و دوام رويه كفش مي شود. كفشهايي كه از جنس پلاستيك است به ويژه كفش کودكان را مي توانيد با يك پارچه نمدار پاك كنيد سپس واكس بزنيد. كفشها را بعد از هر بار پوشيدن در معرض هوا قرار دهيد و به اصطلاح آنها را باد دهيد و داخل ان روزنامه قرار دهيد.

روزنامه نه تنها عرق و رطوبت داخل كفش را به خود جذب مي كند بلكه به منزله قاب مناسبي شكل كفش را حفظ مي كند. اگر كفشهاي شما خيس شده است هرگز آنها را جلوي بخاري خشك نكنيد زيرا ممكن است سفبدك بزند و آثاري مانند شوره روي آن ظاهر شود.

بهتر است مقداري روزنامه باطله درون آنها بگذاريد پس آنها را در مكاني كه جريان هواي كافي وجود دارد قرار دهيد. هيچگاه لكه هاي گل و لاي را به وسيله كارد از روي كفش نتراشيد.

به محض اينكه ساييدگي در پاشنه كفش مشاهده شد پيش از آنكه به كلي از بين برود آن را تعمير كنيد اين امر به طول عمر كفش مي افزاييد و بهتر است قبل از پوشيدن کفش نو يك پاشنه نازك لاستيكي به آن زنيد تا پاشنه اصلي ساييده نشود.

چرم كفش را اگر خشك شده است ميتوانيد با استفاده از واكس بي رنگ نرم كنيد. براي پاك كردن آثار چربي از روي كفش چرمي گوشه پارچه اي را استون ماليده و روي لكه چربي بماليد.

براي ايجاد درخشندگي و برق بيشتر در كفشهاي چرمي قبل از واكس زدن كفش را كاملا با وازلين چرب كنيد و سپس واكس بزنيد.

نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش


همچنین برای تمیز کردن کفش های اسپرت از روش زیر استفاده کنید:


- گوشه ی پارچه ای را با آب گرم مرطوب کنید. سایر قسمت های پارچه را برای استفاده ی بعدی خشک نگهدارید.


2- مقدار کمی خمیر دندان روی قسمت مرطوب پارچه قرار دهید و روی کفش بمالید. لکه های روی کفش را با حرکات دایره ای کوچک پاک کنید.


3- اگر کفش لکه های سرسختی دارد که به این آسانی از بین نمی رود، از مسواک قدیمیتان استفاده کنید. این کار را به آهستگی انجام دهید.


4- با قسمت های خشک و تمیز پارجه خمیر دندان اضافی را از روی کفش پاک کنید. به خاطر داشته باشید کفش را بعد از اتمام کارتان خشک کنید چون مطمئنا" دوست ندارید سر بخورید!

گردآوری توسط:مجله دلگرم


نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
3
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter