مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم؟

بهترین روش برای پاک کردن لباس چسبیده به اتو

لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
کثیف شدن کف اتو و یا چسبیدن پارچه سوخته به آن و همچنین رسوب گرفتگی منافذ بخار اتو، مشکلاتی است که ممکن است هر کس را درگیر آن کند. اگر به دنبال راهی برای پاک کردن کف اتو خود هستید این مقاله از دلگرم را از دست ندهید .

لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم؟

برای تمیز کردن سوختگی کف اتو، چندین راه حل وجود دارد که در ادامه، با موثرترین روش ها آشنا خواهید شد. این راه حل ها شامل استفاده از فرمول های مختلف مانند نمک، خمیر دندان، جوش شیرین، سرکه و… هستند که در ادامه با جزئیات آن ها بیشتر آشنا خواهید شد.

بهترین روش برای تمیز کردن سوختگی کف اتو

تمیز کردن سوختگی کف اتو با استفاده از خمیر دندان

این روش به راحتی می‌تواند در پاک کردن کف اتوی شما موثر باشد. مقداری از خمیر دندان را بر روی کف اتو پخش کرده و به خوبی سطح آن را پوشش دهید. سپس، پس از مدت کوتاهی با کمک یک تکه پارچه ی نم‌دار، تمام سطح کف اتو را از خمیر دندان به خوبی پاک کنید تا دیگر هیچ ردی از خمیر دندان بر روی آن باقی نماند.

نکته ی مهم که باید به هنگام استفاده از این ترفند برای پاک کردن کف اتو به آن توجه نشان دهید این است که مراقب باشید تا زمانی که اتو کاملا خشک نشده است آن را به برق نزنید و از آن استفاده نکنید.

پاک کردن لباس چسبیده به اتو

پاک کردن لباس چسبیده به اتو

پاک کردن کف اتو با استفاده از یک محلول جادویی

درست کردن این محلول جادویی به شدت ساده و در عین حال بسیار موثر و کاربردی است؛ از این رو، استفاده کردن از آن برای تمیز کردن سوختگی کف اتو به شما پیشنهاد می شود.

برای درست کردن این محلول، مقداری خمیر دندان،،جوش شیرین، و سرکه را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر یکدستی به دست بیاید. سپس، اتوی خود را به برق بزنید تا گرم شود. پس از اینکه وسیله ی شما گرم شد، آن را از برق بکشید و این محلول را روی کف اتو پخش کنید. سپس با کمک یک دستمال، سطح کف وسیله را به خوبی پاک کنید و از نتیجه ی کار خود لذت ببرید.

تمیز کردن سوختگی کف اتو با ترکیب نمک و سرکه

نصف پیمانه سرکه را با نصف پیمانه نمک ترکیب کنید و به خوبی مخلوط کنید. سپس این محلول را بر روی دمای اجاق گاز قرار دهید تا گرم شود. دقت کنید که باید قبل از اینکه این محلول شروع به جوشیدن _ یا به اصطلاح به غل غل کردن بیفتد _ آن را از روی دما و حرارت بردارید.

در قدم آخر، برای اینکه از کثیف یا خیس شدن فرش یا میز و یا کابینت خانه‌ی خود هنگام تمیز کردن سوختگی کف اتو جلوگیری کنید، پارچه یا حوله ای را روی سطح مورد نظر خود پهن کنید و اتو را روی آن قرار دهید. سپس با استفاده از یک اسکاچ که در محلول سرکه و نمک خیس شده است، به آرامی به تمیز کردن سوختگی کف اتو بپردازید.

اگر تا به حال به این موضوع فکر می کردید که اثرات لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم، باید بگوییم که این روش بسیار موثر و کاربردی است.

اتو کردن یک روزنامه به همراه مقداری نمک

بله، تیتر این ترفند را کاملا درست خوانده‌اید. هیچ اشتباهی صورت نگرفته است. اگر در گوگل جستجو کنید که لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم، یکی از مشهور ترین روش هایی که برای پاک کردن کف اتو توسط همه ی مردم استفاده می شود همین است. روی یک صفحه از روزنامه یک یا دو قاشق غذا خوری نمک بریزید و اتو را روشن کنید و سپس آن را روی بالاترین درجه قرار دهید و صبر کنید تا کاملا داغ و آماده شود.

پس از آن، بدون استفاده از بخار دستگاه، اتو را روی نمک های روی روزنامه قرار دهید و انگار که در حال اتو کردن لباس هستید به سمت جلو و عقب تکان دهید و بکشید.

پاک کردن لباس چسبیده به اتو

چرا نباید از بخار اتو در این روش استفاده کرد؟

جواب این سوال بسیار ساده است. چرا که اگر شما از بخار اتو استفاده کنید، سوراخ های مربوط به بخار در کف اتو باز خواهند شد و این امکان وجود دارد که نمک ها در این سوراخ ها گیر کنند و اتو کارایی خود را در این زمینه از دست بدهد. اگر چنین اتفاقی افتاد، باید با خلال دندان یا چوب های ظریف و کوچک، سوراخ‌ها را باز کنید.

تراشیدن کثیفی ها با یخ و چاقوی پلاستیکی

به محض این که متوجه سوختگی و کثیف شدن کف اتوی خود شدید، اتو را از برق بکشید و سپس یک تکه یخ آماده کنید. یخ را روی سوختگی کف اتو قرار دهید تا تکه های کثیفی که به کف وسیله چسبیده اند سریع به صورت کامل خشک شوند. این موضوع باعث می شود تا بتوانیم بدون کثیف کاری و به تمیزترین شکل ممکن، به پاک کردن کف اتو بپردازیم.

پس از سرد شدن سطح کف اتو، با استفاده از یک چاقوی پلاستیکی، به آرامی کف اتو را بتراشید و تا زمانی که کاملا تمیز نشده است دست برندارید. البته لازم به ذکر است که اگر این لک و کثیفی قدیمی است و به تازگی به وجود نیامده است و کاملا سفت شده است، می توانید مرحله ی یخ گذاشتن روی کثیفی را کاملا رد کنید و یکراست به سراغ تمیز کردن کف اتو با استفاده از یک چاقوی پلاستیکی محکم بروید.

استفاده از پد لاک پاک کن برای پاک کردن کف اتو

ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که یکی از چندین پاسخ به سوال لباس چسبیده به اتو را چگونه پاک کنیم، استون یا همان پد های لاک پاک کن هستند. در هر صورت، می توانید با کشیدن این پدها بر روی کثیفی‌های سطح کف اتو، آن‌ها را تمیز کنید و وسیله‌ی خود را به زیبایی برق بندازید.

همچنین بخوانید :

۱۰ تا از بهترین اتو پرس های پیشنهادی برای خرید

چگونگی تمیز کردن داخل اتو بخار

۱۰ تا از بهترین اتو بخار های موجود در بازار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است