مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
با رعایت این 4 نکته خانه تمیزتری داشته باشید
10
زمان مطالعه: 3 دقیقه
4 نکته برای تمیز کردن خانه و معرفی نکاتی برای تمیزی خانه و راهنمای تمیز کردن خانه

4 نکته برای تمیز کردن خانه

4 نکته برای تمیز کردن خانه

برای رسیدن به سر حد تمیزی در خانه استفاده از راهکارهای مختلف همیشه می تواند به کمک شما آید. تا به حال مشاورین و متخصصین خانه داری و طراحی داخلی روش های مختلفی را برای تمیز کردن وسایل خانه پیشنهاد داده اند که درادامه با نمونه های برتر آن ها آشنا خواهید شد و با استفاده از این راهکارها به خانه ای زیبا خواهید رسید.

** دستگاه های الکتریکی: تلفن های همراه، تلویزیون، پخش کننده های موسیقی هرکدام از جمله وسایلی هستند که آلودگی بسیاری دارند زیرا دست به ان زیاد زده می شود و معمولا به عنوان آلوده ترین وسایلی که در نزدیکی ما هستند شناخته می شود. برای تمیز کردن دستگاه های الکتریکی هیچگاه از تمیزکننده ها استفاده نکنید و شما می توانید از دستمال های نرم یا فایبر استفاده کنید. این دستمال ها گرد و خاک را گرفته و جرم ها را پاک می کنند. اسپری کردن مایع های شوینده یکی از بدترین کارهایی است که می توان با دستگاه های الکتریکی انجام داد.

4 نکته برای تمیز کردن خانه

** لباس: یکی از مشکلات که بسیاری به آن دقت نمی کنند استفاده همزمان از تمامی مواد شوینده و نرم کننده است همچنین کسی میزان مواد را رعایت نمی کند.. استفاده همزمان از تمامی شوینده و نرم کننده ها را هیچ کس توصیه نمی کند زیرا به لباس ها آسیب وارد خواهد کرد همچنین دقت داشته باشید که به هر میزان لباس که دارید از مواد شوینده استفاده کنید. استفاده نامناسب از این مواد می تواند برای لباس ها و بافت های ان ها خطرناک باشد.

4 نکته برای تمیز کردن خانه

** پنجره: هیچوقت پنجره را در روزها آفتابی پاک نکنید زیرا خیلی سریع خشک شده و می تواند باعث ایجاد لکه در پنجره ها شود. ابتدا گوشه های پنجره را با جاروبرقی تمیز کرده تا گرد و خاک ها از بین برود سپس با دستمال های میکروفایبر و مواد شوینده شیشه را تمیز کنید. پنجره ها را در روزها ابری تمیز کنید تا شیشه ها شفافیت بیشتری پیدا کنند.

4 نکته برای تمیز کردن خانه

** لکه های سمج: لکه ها یکی از بزرگ ترین دشمنان تمیزی درخانه هستند و برای پاک کردن آن ها باید راه های مختلف را انجام دهید. استفاده از اب به همراه مواد شوینده یکی از گزینه های پاگ کردن لکه هاست. استفاده از جوش شیرین در کنار سرکه نیز یکی دیگر از راه های پاک کردن لکه های سمج است. البته بهتر است با هر لکه های به روش مخصوص خودش برخورد کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (10 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است