دلگرم
امروز: جمعه, ۲۲ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
پاک کردن لکه خودکار از دیوار
69
زمان مطالعه: 4 دقیقه
چطور لکه خودکار را از روی دیوار پاک کنیم؟ “پاک کردن لکه جوهر” از روی دیوار دشوار است اما شما می توانید با ترفندهای ساده به راحتی از شر این لکه ها خلاص شوید.

تمیز کردن لکه های دیوار گچی

اگر دیوار خانه شما گچی است و هنوز رنگ نشده است، به طور کلی برای تمیز کردن آن می‌توانید از مایع ظرفشویی و اسکاچ استفاده کنید.همچنین یک راه ساده و سریع برای تمیز کردن دیوار گچی استفاده از سمباده است. برای تمیز کردن کلی دیوار گچی محلول جوش شیرین نیز می‌تواند تا حدودی لکه‌ها و سیاهی‌ها را از بین ببرد. برای اطلاعات بیشتر با دلگرم همراه شوید.

برای پاک کردن لکه خودکار از روی دیوار از چه شوینده و دستمالی استفاده کنیم؟

یک نکته مهم برای از بین بردن لکه جوهر از روی دیوار ، شناسایی نوع لکه جوهر است. یعنی باید بدانید با جوهر خودکار سر و کار دارید یا لکه به جا مانده روی دیوار، مربوط به جوهر ماژیک یا خودنویس است.اگر نوع لکه مشخص باشد به راحتی می توان با پاک کنند های ساده تر، دیوار را تمیز کرد. مراقب باشید استفاده نا به جا از مواد پاک کننده و شوینده ها روی دیوار می تواند رنگ روی دیوار را کاملا از بین برده و باعث پخش شدن لکه جوهر روی دیوار هم بشود.

چطور لکه خودکار را از روی دیوار پاک کنیم

1- استفاده از الکل برای از بین بردن لکه جوهر از روی دیوار

الکل سفید یکی از بهترین مواد برای تمیز کردن لکه جوهر از روی دیوار است. فرقی ندارد که لکه جوهر به جا مانده روی دیوار مربوط به ماژیک، خودکار یا روان نویس باشد همه لکه های جوهر را می توان با کمی الکل سفید به راحتی پاک کرد. برای از بین بردن لکه جوهر از روی ، یک تکه پنبه را به الکل سفید آغشته کنید و روی لکه قرار دهید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا پنبه تمام جوهر روی دیوار را جذب کند.با مالیدن پنبه روی دیوار همه جوهر ها پخش شده و به سادگی از دیوار جدا می شود. با کمک دستمال مرطوب می توانید باقیمانده الکل و جوهر را از روی دیوار پاک کنید.الکل سفید برای از بین بردن لکه جوهر از روی دیوار یک پاک کننده موثر است.

حتماً بخوانید:
راحت ترین راه پاک کردن لکه جوهر از روی انواع پارچه

راحت ترین راه پاک کردن لکه جوهر از روی انواع پارچه

پاک کردن لکه جوهر از روی انواع سطوح و پارچه ها برای خانم های عزیز کار بسیار سختی میباشد که ما در ادامه این کار را برای شما راحت کرده ایم .

2- خمیردندان، پاک کننده عالی برای لکه جوهر از روی دیوار

یکی از تمیز کننده های ارزان و در دسترس برای از بین بردن لکه جوهر از روی دیوار ، خمیردندان است.به محض مشاهده لکه جوهر بر روی دیوار، مقداری خمیردندان بر روی یک حوله بریزید و حوله را روی لکه جوهر بمالید.سعی کنید برای زدودن لکه جوهر از روی دیوار، از حرکات دورانی استفاده کنید. هنگامی که لکه به طور کامل پاک شد، به راحتی با کمک یک دستمال آغشته به آب، با قیمانده خمیردندان را از روی دیوار تمیز کنید.برای پاک کردن لکه قدیمی جوهر از روی دیوار می توانید مقداری خمیر دندان را به طور مستقیم روی لکه جوهر بمالید و پس از نیم ساعت با دستمال لکه را پاک کنید.

3- استفاده از آب لیموترش

سومین راه آسان برای از بین بردن لکه جوهر از روی دیوار ، استفاده از آب لیمو ترش است. بدین منظور لازم است یک تکه پنبه را با آب لیمو ترش خیس کنید و اندکی آن را فشار دهید تا آب لیموی اضافی از آن خارج شود.پنبه را چند دقیقه روی لکه دیوار نگه دارید و سپس با یک دستمال تمیز لکه را پاک کنید. در صورتی که لکه هنوز به طور کامل از بین نرفته است، مجددا این کار را تکرار نمایید. توجه داشته باشید که نباید پنبه را آنقدر خیس کنید که آب لیمو از آن بچکد و قسمت های دیگر دیوار را کثیف و جوهری کند. در پایان با مقداری آب و یک دستمال تمیز، آثار آبلیمو را از روی دیوار تمیز کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (69 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

Ali | ۴ سال پیش
الکل مزنید که گند میخوره به دیوار
2
16

hits