دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۳ میلادی
چگونه درب آپارتمان را تمیز کنیم؟
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محافظت از درب های چوبی خانه _ چطور میشه درب چوبی رنگ نشده رو كه لك و كثیف شده پاك كرد؟

پاک کردن درب چوبی منزل با آسانترین روش

برای شستشوی درب چوبی، روش‌های مختلفی وجود دارد! شما می‌توانید با توجه به شرایط، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید!‌ اما معمولاً اکثر افراد به دنبال روش‌های سریع، کم‌هزینه و صدالبته کار‌آمد هستند. پس با دلگرم همراه شوید.

آموزشی آسان و کم هزینه برای تمیز کردن دربهای چوبی منزل

بهترین روش برای تمیز کردن درب های چوبی

این روزها تقریبا در هر خانه ای حداقل ۳ تا ۵ درب چوبی وجود دارد که مشخصا مانند هر قسمت دیگری از خانه به تمیز کردن نیاز دارند تا همیشه براق و نو بمانند .

برای تمیزکردن درب های چوبی و یا درب ضد سرقت ورودی لازم است به صورت مرتب هر هفته یکبار با یک دستمال مرطوب و نرم اقدام به تمیز کردن گرد و غبار روی آنها بکنید .

تمیز کردن گرد و غبار و دوده ها

این روزها خصوصا با این حجم از آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و گرد و غباری که در هوا هست مشخصا یکی از قسمت هایی از خانه که بیشتر از قبل چرک و کثیف میشود درب ها ورودی هستند . پس اولین اقدام برای تمیز کردن درب های چوبی پاک کردن گرد و غبار و دوده از روی درب هاست .

اگر شما هر هفته یکبار با یک دستمال نم دار گرد و غبار روی درب های چوبی را پاک کنید این مساله باعث می شود که لکه های بزرگ و غیر قابل پاک کردن ایجاد نشود .

روش پاک کردن درب های چوبی ورودی

  • یک ظرف آب و صابون درست کنید . اگر روی درب ها های خانه شما شیشه هم نصب شده است بهتر است کمی آب را گرم تر بردارید و صابون بیشتری بریزید . یک اسفنج بردارید و در آب و صابون فرو کنید و سطح درب چوبی را با آن پاک کنید .
  • البته به جای آب و صابون از محلول شیشه پاک کن هم می توانید استفاده کنید . بعد در نهایت هم با یک دستمال خیس تمامی باقی مانده های صابون و کف را از روی درب پاک کنید.
  • درب را باز کنید و با دستمالی که در آب و صابون زده اید بالای درب و حاشیه بیرونی درب را پاک کنید
  • در صورتی که حس کردید لکه های روی درب ضد سرقت یا چوبی با محلول آب و صابون پاک نمیشود.
  • می توانید از چند قطره تینر رنگ برای پاک کردن لکه های بزرگ و چرب هم استفاده کنید . فقط دقت کنید چند قطره نه بیشتر .
  • اگر هم دوست دارید در کنار اینکه درب ووردی تمیز میشود کمی هم براق شود و مثل روز اول نصب نو و زیبا به نظر برسد می توانید از کیلر یا براق کننده چوب استفاده کنید .
  • اگر در خانه بخارشوی هم دارید یکی از گزینه های خوب برای پاک کردن درب های چوبی و ضد سرقت استفاده از بخارشوی است که به خاطر عدم استفاده از محلولهای شیمیایی جزو تمیزکننده های سبز به حساب می آید و به این شکل شما به جمع دوست داران محیط زیست می پیوندید .
  • اگر هم از رنگ درب ضد سرقت چوبی خسته شده اید و یا خیلی کهنه قدیمی شده است و قسمت های زیادی از آن زدگی و رنگ رفتگی دارد بهتر است به کمک مواد شیمیایی مخصوص رنگ روی درب را کاملا پاک کنید و یک رنگ جدید روی آن بزنید . بعضی ها به صورت فیزیکی و به کمک سمباده رنگ را از روی درب بر می دارند اما این روش قطعا سخت و زمان بر است .
  • بهتر است بعد از رنگ کردن درب چوبی و یا پاک کردن آن با دستمال خیس از یک پنکه کوچک و رو میزی برای خشک کردن سطح چوب استفاده کنید . این عمل سرعت خشک شدن چوب را بیشتر میکند

بیشتر بخوانید :

کم هزینه ترین روش برای شستشوی مبلمان در منزل

ترفندها و روش های کاربردی جدید برای تمیز کردن سرامیک

نحوه ی تمیز کردن تشک تخت فقط با جوش شیرین

نحوه ی تمیز کردن کابینت های چوبی

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.8 از 5 (5 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !