دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۱ اوت ۲۰۲۲ میلادی
در خانه با ساده‌ترین روش‌ها شیشه‌پاک‌کن تهیه کنید
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرز تهیه شیشه پاک کن خانگی : انواع مختلفی از شیشه‌پاک‌کن در بازار موجود هستند؛ اما می‌توانید در خانه با ساده‌ترین روش‌ها شیشه‌پاک‌کن تهیه کنید

با مجله دلگرم همراه باشید

انواع مختلفی از شیشه‌پاک‌کن در بازار موجود هستند؛ اما می‌توانید در خانه با ساده‌ترین روش‌ها شیشه‌پاک‌کن تهیه کنید. چند روش برای تهیه شیشه‌پاک‌کن خانگی وجود دارد.

تهیه شیشه پاک کن خانگی

1- ساده‌ترین شیشه‌پاک‌کن خانگی ترکیبی از سرکه سفید و آب است.

سرکه مؤثر در از بین بردن کف صابون، چربی و کپک است. استیک اسید (سرکه) میکرب و باکتری‌ها را می‌کشد، همچنین بوزدایی می‌کند و غیر سمی است. برخی پیشنهاد می‌دهند اضافه‌کردن چند قطره مایع ظرفشویی به مخلوط، می‌تواند بوی خوشایندی را ایجاد کند.


2- مخلوطی از یک فنجان آب (240 میلی‌لیتر)، یک فنجان ایزوپروپیل الکل و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید (30 میلی‌لیتر)

ترکیب مؤثری برای تمیز کردن شیشه است. در نهایت مورد سوم برای تهیه شیشه‌پاک‌کن خانگی جایگزین کردن یک قاشق غذاخوری (30میلی‌لیتر) سرکه سفید در دستورالعمل قبلی با یک قاشق غذاخوری آمونیاک است.

نکات مورد توجه


اگر شیشه‌پاک‌کن خانگی تهیه می‌کنید؛ چند دستورالعمل ایمنی وجود دارد. یک بطری اسپری‌کننده برای تهیه این مایع خریداری کنید، این بطری را دور از دسترس کودکان نگه دارید. بهتر است موادی که در تهیه این شیشه پاک‌کن استفاده کردید روی بطری بنویسید. ایزوپروپیل و آمونیاک هر دو سمی هستند.

به یاد داشته باشید که هرگز هیچ سفید کننده‌ای را با شیشه پاک‌کن خانگی مخلوط نکنید. ترکیب سفید کننده و آمونیاک سمی را تولید می‌کند که کشنده است. سفید کننده همیشه باید جدا از دیگر پاک‌کننده‌ها باشد.
تهیه شیشه‌پاک کن خانگی یک فرایند نسبتا ساده است. مواد تشکیل دهنده را به خوبی ترکیب کنید و از تماس با پوست و چشم خودداری کنید.

تهیه شده مجله دلگرم

مرضیه ملایریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است