مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مارس ۲۰۲۳ میلادی
چگونه ازیک لنگه جوراب استفاده کنیم

کاربردهای یک لنگه جوراب در تمام بخش های خانه

چگونه ازیک لنگه جوراب استفاده کنیم
3
زمان مطالعه: 5 دقیقه
لنگه جوراب‌های خود را دور نندازید _ همیشه جوراب تو تمام مراحل، موضوع جفت بودنش برای ما ملاک بوده و اگه اون رو بصورت لنگه ای یا اینکه لنگه دیگر اون سوراخ باشه، نگهداری نمی کنیم اما تو این قسمت می خواهیم دیدگاهمون رو عوض کنیم.

یک لنگه جوراب و کلی استفاده

اگر ازتون بپرسیم که کاربرد جوراب چی هست و از اون چه استفاده ای میکنین، خیلی ها اولین موضوعی که به نظرشون میرسه این هست که طبیعتا اون رو پامون میکنیم، به همین راحتی. ولی در این مطلب اطلاعات مهم و شگفت انگیزی رو در اختیار تون قرار میدیم . با دلگرم همراه شوید.

کاربردهای جالب یک لنگه جوراب

حمل وسایل با یک لنگه جوراب

درسته! جوراب میتونه یه جایگزین ضعیف به جای کوله پشتی باشه، اما اگر نیاز دارین تا مواد ضروری و غذاهاتون رو هم حمل کنین، یه جوراب اضافی با فضای فشرده این امکان رو بهتون میده و میتونین اون رو به کمربندتون گره بزنین و به راحتی با موضوع چگونه با یک جوراب زنده بمانیم هم کنار بیاین.

کاربردهای یک لنگه جوراب در تمام بخش های خانه

کاربردهای جالب جوراب برای تمام افراد خانواده

زمانی که جایی از بدن شما ضرب می بیند برای انکه کبود نشود سریعا مقداری یخ روی آن قرار می دهید اما تحمل آن کمی سخت است در این هنگام باز هم یک لنگه جوراب می تواند کاربرد داشته باشد . کیسه ای که یخ را در آن قرار داده اید را داخل لنگه جوراب بپیچید سپس روی محل ضرب دیده قرار دهید تا تحمل آن راحت تر باشد.
افرادی که ساعات طولانی از کامپیوتر و به طبع موس کامپیوتر استفاده می کنند گاهی دردهایی در مچ دستانشان احساس می کنند . برای این افراد می توان یک لنگه جوراب را با الیاف و یا پنبه پر کرد تا با بستن دور مچ دست ، آن را استراحت داد.
باز کردن درب قوطی های مربا و سس که اصولا به سادگی انجام نمی شود را با لنگه جورابی که به دست کرده اید ساده کنید.
چسبندگی و لکه هایی که به واسطه قرار گرفتن شیشه مربا و بطری سرکه یا آبلیمو در طبقات یخچال ایجاد می شوند باعث کثیفی فضای داخلی پخچال و فریزر خواهند شد . برای رفع این مشکل می توانید لنگه جوراب های زیبایی به قسمت پایین شیشه و بطری بپوشانید
لنگه جورابها محل مناسبی برای قرار دادن عینک هستند .

کاربردهای فوق العاده جوراب برای نگهداری از کفش ها

بهترین جنس پارچه برای برق انداخت کفش های شما بدون استفاده از واکس لنگه جوراب هایی نخی هستند که به نظرتان بلا استفاده می آیند.
برای گندزدایی یا همان میکروب زدایی کفش هایتان و در حقیقت حفظ سلامت و بهداشت پاها مقداری جوش شیرین داخل لنگه جوراب ریخته و داخل کفش قرار دهید . شب تا صبح لنگه جوراب باید داخل کفش بماند تا به خوبی میکروب های داخل کفش از بین بروند. اکثرا کودکان هنگام استفاده از صابون در حمام به مشکل بر می خورند و بعد از خیس و لیز شدن آن دیگر نمی توانند صابون را در دستانشان کنترل کنند. برای جلوگیری از این مشکل و به دنبال آن حادثه سر خوردن کودکان در حمام می توانید صابون را داخل یک لنگه جوراب قرار داده با یک کش پلاستیکی آن را ثابت کنید.

کاربردهای جوراب در حمام

اگر بعد از مدتی استفاده کفش شما حالت و فرم اولیه خود را از دست داده می توانید داخل آن را با لنگه جوراب های اضافی پرکنید تا حالت آن حفظ شود.
کفش های زمستانی یا همان پوتین های ساق دار هم همینطور بعد از مدتی استفاده حالت اولیه خود را از دست می دهند برای همین لنگه جوراب ها را با روزنامه پر کنید و داخل ان قرار دهید تا به این روش کفش ها مدت طولانی تری به حالت اصلی خود باقی بمانند.
اگر جنس دسته قابلمه یا ماهی تابه آشپزخانه شما هم از جنس فلز است و هیچ پوششی برای محافظت از دست در حین پخت و پز ندارد پس با یک لنگه جوراب بدون انکه دست شما دچار سوختگی شود از ان استفاده کنید.

کاربردهای جوراب در آشپزخانه

برای خوشبو شدن فضای داخل کمد لباس و معطر ماندن لباس هایتان یک عطر را به صورت در باز یا مقداری گل خشک را داخل لنگه جوراب قرار داده و در گوشه ای از کمد نصب کنید تا به مرور رایحه آن پخش شود.

در باغچه از یک لنگه جوراب استفاده کنید

به این روش که سری جوراب را برش زده و با قسمت صاف آن گیاه های نسبتا ضعیف را به چوبی که قرار است آن را قائم نگاه دارد ببندید.
اکثر اوقات در حین نقاشی کردن دیوارهای خانه قطره رنگهایی که روی کفش شما ریخته می شوند به سختی پاک می شوند برای جلوگیری از کثیف شدن کفش ها لنگه جوراب هایی که تک مانده اند را روی کفش ها بکشید تا لک رنگ روی آنها ننشیند.
لنگه جوراب ها می توانند صدای جیر جیر تخت خواب شما را قطع کنند به این روش که با قرار دادن لنگه جوراب در چارچوب و کنج های تخت بدون مشکل صدای جیر جیر به خواب بروید.
درجریان اسباب کشی یا جابه جایی ها پایه های مبلمان اکثرا دچار ضربه و رنگ پریدگی می شوند . با پوشاندن لنگه جوراب های بدون استفاده از این خراشیدگی ها جلوگیری می شود.

بیشتر بخوانید :

چگونه سیب زمینی را نگهداری کنیم تا خراب نشود؟

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است