راهکار مناسب برای گرفتن تلخی آبلیمو تازه در منزل

طرز گرفتن تلخی آب لیموی تازه
۱,۹۲۹
۱
۰
شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۶:۳۸
نحوه گرفتن تلخی آب لیمو تازه _ این روزها, فصل لیمو و آب لیمو می باشد و چون اکثرا بصورت ماشینی و با دستگاه آب گرفته می شود و دیگر خانم ها سنتی اینکار را انجام نمی دهند
طرز گرفتن تلخی آب لیموی تازه

چگونه تلخی آب لیموی تازه را بگیریم؟

روش گرفتن آبلیمو با دستگاهای صنعتی باعث میشود هسته های، لیمو هم کمی له شود و باعث تلخی آب لیمو می شود برای رفع این مشکل بعد از گرفتن آب لیمو در ادامه مطلب با دلگرم همراه باشید.

راهکار مناسب برای گرفتن تلخی آبلیمو تازه در منزل

دلیل تلخ شدن آب‌ لیموهای خانگی چیست؟

گاهی فشار به پوست لیمو، باعث ترکیب روغن‌های اسانسی موجود در آن با آبلیمو می‌شود. از آنجا که ترکیب‌های برخی از این روغن‌ها تلخ است، امکان تلخ شدن آبلیمو هم به وجود می‌آید. البته این ترکیب‌های تلخ هیچ ضرری برای بدن ندارند.

راهکار مناسب برای گرفتن تلخی آبلیمو تازه در منزل

هویج ها تلخی آب لیمو را به خودش می گیرد

  1. برای ۱۵ کیلو لیمو ۴ عدد هویج متوسط پوست کنده درسته بندازید داخل لیمو ۲۴ ساعت بماند بعد صاف کنید، هویج ها تلخی آب لیمو را به خودش می گیرد و بعد از صاف کردن آبلیمو می توانید گوشت لیمو را برای خورشت ها استفاده کنید بدون اینکه نگران تلخی آن باشید.
  2. ضمنا برای اینکه آبلیمو تا سال آینده یا بیشتر رنگ آن کدر یا سیاه نشود حتما در جای تاریک نگهداری شود روی شیشه های آبلیمو مشماع مشکی بکشید رنگ آن عالی می ماند.

نکته آخر برای گرفتن تلخی آبلیمو

هیچ موقع آبلیمو و آبغوره و آب نارنج و کلا ترشیجات را داخل ظرف یا بطری های پلاستیکی نریزید چون ترشی آنها باعث اکسیده شدن ظروف و سمی شدن آن ها می شود.

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • آب لیمو
  • تلخی آب لیمو
  • تلخ شدن آب‌ لیمو
  • روش گرفتن تلخی آبلیمو
  • گرفتن تلخی آب لیمو با هویج

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter