آموزشی جذاب جهت بستن شال و روسری لبنانی ( مدل حیفا )

آموزش بستن شال و روسری لبنانی
۳,۷۷۶
۱۰
۲
یکشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۲۲:۱۰
اگر به روسری لبنانی علاقه دارید اما روش بستن آن را بلد نیستید در ادامه آموزش بستن روسری لبنانی را مشاهده کنید.
آموزش بستن شال و روسری لبنانی

آموزش بستن روسری لبنانی با روش های جالب و جدید

دلگرم : بستن روسری لبنانی یکی از روش‌های پر طرفدار و جذاب امروزی است، زیرا بستن روسری به روش لبنانی علاوه بر زیبایی دارای پوشش و حجاب کامل است و می‌تواند جایگزینی برای مقنعه باشد.

نحوه صحیح بستن روسری لبنانی + عکس

یکی از مهم ترین مسائل در رعایت کردن حجاب بستن روسری و شال است و علاوه بر این مدل بستن روسری و شال بر روی زیبایی و جذابیت چهره شما می تواند تاثیرگذار باشد، در ادامه این مطلب نمونه هایی از آموزش بستن روسری لبنانی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

آموزشی آسان برای بستن روسری لبنانی

اگر شما مهارت کافی در بستن روسری را ندارید می توانید با خواندن این مقاله( آموزش بستن شال و روسری لبنانی ) مهارت کافی را در این زمینه بدست آورید. یکی از مدل های بستن روسری که امروزه در بین خانم ها طرفدارن زیادی را پیدا کرده است بستن روسری با روش لبنانی است که شما می توانید با تمرین زیاد مهارت کافی را در این زمینه بدست آورید.

مدل بستن روسری لبنانی یکی از سبک هایی است که می تواند چهره شما را زیباتر از همیشه نشان دهد و با این سبک بستن روسری می توانید حجابی مرتب و زیبا داشته باشید, در ادامه این بخش آموزش بستن شال و روسری لبنانی را ملاحظه خواهید کرد که روش آموزش بستن روسری لبنانیبه این سبک به صورت زیر است:

  1. روسری را باز کرده و یک مثلث کوچک از آن را تا بزنید. هر چه قسمت سه گوش داخلی کوتاه‌تر باشد، هنگام بستن روسری بلندتر به نظر می‌رسد و زیبایی آن روی سر بیشتر می‌شود. (اگر جنس روسری نازک باشد و یا قصد دارید که روی آن چادر سر کنید و دولای روسری روی سر خوب نمی‌ایستد، می‌توانید از یک طلق نازک مخصوص روسری استفاده کرده و آن را میان دولای روسری بگذارید).
  2. روسری را روی سر قرار داده و قسمت زیر چانه را به کمک یه سنجاق محکم کنید.
  3. سپس به کمک دست قسمت زیر ناحیه چانه را محکم بگیرید و چین کناری روسری را در دست گرفته و آن را از زیر چانه عبور داده و در طرف دیگر سر نزدیک محل گوش‌ها با سنجاق محکم کنید. به عبارت دیگر گوشه سمت راست را به گوشه سمت چپ و بالا برده به نحوی که سنجاق زیر گلو در زیر آن پنهان شود، سپس آن را از قسمت کمی بالاتر از انتهای آن در جایی نزدیک گونه خود با استفاده از سنجاقی تزئینی محکم کنید.
  4. حال همه لایه‌های قسمت نزدیک به چانه و چین‌های روسری را در جلو مرتب کنید و بستن روسری لبنانی خود لذت ببرید!

چند مدل بستن شال و روسری به روش لبنانی

در تصاویر زیر حالت‌های متفاوتی از بستن روسری لبنانی و شال عربی آورده شده ‌است که می‌توانید در تصویر به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از خلاقیت خود هم کمک بگیرید و کمی متفاوت‌ تر عمل کنید.

آموزشی جذاب جهت بستن شال و روسری لبنانی ( مدل حیفا )

آموزشی جذاب جهت بستن شال و روسری لبنانی ( مدل حیفا )

آموزشی جذاب جهت بستن شال و روسری لبنانی ( مدل حیفا )

آموزشی جذاب جهت بستن شال و روسری لبنانی ( مدل حیفا )


مدل حیفا لبنانی : روشی دیگر جهت بستن روسری لبنانی

امروز باز هم به خاورمیانه سفر کردیم و قصد داریم تا با آموزش مدل بستن شال با ” استایل حیفا ” تنوعی در ظاهر خود یا در مدل بستن شال خود ایجاد کنیم .

مدل حیفا یک مدل لبنانی هست که از دیرباز در بین دختران لبنانی رواج داشته است . در این استایل شما مختار خواهید بود تا از مدل شال های ساده و شلوغ استفاده کنید ولی در این آموزش از یک مدل شال ساده استفاده شده است .

این مدل در عین سادگی بسیار مناسب برای استفاده در محیط های رسمی و غیر رسمی میباشد .

آموزش بستن شال حیفا در چند ثانیه

مرحله اول :

شال را کاملا به دو نیمه مساوی از وسط تقسیم نمایید.

مرحله دوم :

وسط شال را دقیقا در قسمت میانی فرق سر قرار دهید و چین و چروک های آن را کاملا هموار سازید تا در پایان کار نتیجه بهتری حاصل شود .

مرحله سوم:

بال سمت راست شال را از کناره های گوش سمت راست جمع میکنیم سپس آن را از پشت سر به سمت چپ سر انتقال میدهیم و از زیر بال چپ شال رد میکنیم و بر روی سرشانه سمت چپ می اندازیم .

مرحله چهارم :

بال سمت چپ را به صورت باز و به شکل مثلثی بر روی سرشانه سمت راست می اندازیم و بالای آن را از کنار گردن درون لباس فرو میبریم تا حالت ایستایی پیدا کند . همچنین دقت نمایید که زاویه شکسته منتهی علیه مثلث ایجاد شده موازی با بینی قرار بگیرد.

مرحله پنجم :

اضافات شال قرار گرفته شده در سرشانه سمت راست را بصورت حلقه ای از پشت سر دور گردن میپیچیم .

مرحله ششم :

بال سمت چپ را که آزاد بود از زیر چانه به سمت راست انتقال داده و بر روی بالاترین نقطه سر قرار میدهیم و مجددا آن را به سمت راست منتقل میکنیم .

مدل بستن شال ما با استایل حیفا آمادست . فقط لازم است که چین و چروک های بالای شال و دو سمت راست و چپ آن را مرتب کنید تا ظاهر بهتری پیدا نماید .

بیشتر بخوانید :

جدیدترین مدل های بستن توربان با شال و روسری

ژورنال مدل های با حجاب برای تبلیغات جدید ۲۰۱۸

بستن شال لبنانی برای صورت‌های کشیده

در صورت‌های مستطیلی شکل همان‌طور که از نامش پیداست طول صورت بیشتر از عرض آن است؛ بنابراین لازم است طوری روسری را پوشید که طول صورت کوتاه‌تر دیده شود.

در صورت‌های مستطیلی شکل بهتر است از شال‌های با پارچه‌های لخت و نرم استفاده شود. سعی کنید شال را به صورت گرد بسته و کناره‌های آن را به سمت داخل تا بزنید تا گونه‌ها نمایان شوند.

بستن روسری لبنانی برای صورت‌های گرد

در صورت‌های بیضی‌ شکل تقریباً می‌توان از تمامی مدل‌ها استفاده کرد. و شال و روسری را به صورت دلخواه بست.

اگر صورت کشیده‌ای دارید زیر شال و روسری از هدبند استفاده کنید و کناره‌های شال را به سمت داخل تا بزنید تا گونه‌ها نمایان شوند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(10 امتیاز , میانگین: 4.9 از 5)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
افسانه | ۵ سال پیش
سلام مرسی از مطلب خوبتون عالی بود
۰
۰
 
 
nl
بهاری | ۵ سال پیش
عالی بود ممنون. مخصوصا رژ لب با ویتامین آ
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم