دلگرم
امروز: شنبه, ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی
نکات اصولی برای بزرگ نشان دادن فضای اتاق خواب
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
در تغییر دکوراسیون، اکثرا به دنبال راهکارهایی هستند که باعث بزرگ نشان دادن اتاق خواب شود. می‌توان با تغییراتی در رنگ وسائل و دیوارها اتاق خواب را بزرگتر نشان داد .

چگونه اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم ؟

برای دیوار‌ها رنگِ روشن و برای وسائل از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید

یکی از نکات مهم در تزئین و طراحی اتاق خواب رنگِ دیوار‌ها و وسائلی است که در آن استفاده می‌شود. توصیه کارشناسانِ طراحیِ داخلی برای اتاق خواب این است که رنگ دیوارها، سقف و در و پنجره روشن باشد و رنگِ وسائلی که در آن چیده می‌شود تنوع داشته باشد تا از شدتِ مینمالیستیِ سبک کاسته بشود.

کارشناسِ طراحیِ داخلی، روری کارتر، می‌گوید: «وقتی رنگ دیوار‌ها سفید است و شما هم یک میز سفید رنگ در آن می‌گذارید، میز در دیوار محو می‌شود و این باعث می‌شود یک حجمِ سنگین در اتاق کمتر به چشم بیاید.» در واقع نکته نخست این است که نه زیاد از رنگ سفید استفاده کنیم و نه کم!

بزرگ نشان دادن اتاق خواب

هماهنگی بین رنگ‌ها بسیار مهم است

علاوه بر به کار بردن رنگ روشن در دیوارها، رعایت هماهنگی وسائلی که در اتاق استفاده شده هم نکته بسیار مهمی است ومی‌تواند به بزرگ نشان دادن اتاق کمک کند.

قالیچه، مبلمان، آثار هنری و اقلامِ تزئینیِ دیگر باید سایه‌روشن‌های متفاوت داشته باشند تا چشم به سمتشان کشیده شود.

روری می‌گوید: «اگر اتاقِ خواب به خوبی تزئین شده باشد، این وسائل اتاق هستند که توجه را جلب می‌کنند نه کوچکی اتاق»

چگونه اتاق خواب را بزرگ نشان دهیم ؟

برای ایجاد فضای خالی از تخت پایه بلند استفاده کنید

اگر تختان را عوض کنید و یک تختِ پایه‌بلند خریداری کنید، می‌توانید از فضای زیر آن برای ملحفه‌ها و لباس‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود زمین اتاق خواب نیز کمتر تحتِ اشغالِ وسائل به نظر برسد.

تخت‌های حجیم که زیرشان پُر است، برای اتاق‌های کوچک مناسب نیستند و هیچ خدمتی هم به شما نمی‌کنند.

بزرگ نشان دادن اتاق خواب

از فرش‌های کاملاً تخت استفاده کنید

داشتن یک قالیچه در اتاق خواب همیشه گزینه بسیار مناسبی برای تزئین است. قالیچه در روز‌های سرد زمستان به اتاق خواب گرما می‌بخشد و اتاق خواب را زیبا می‌کند.

بهترین نوع قالیچه، قالیچه بسیار تخت است که با رنگ سفید دیوار‌های اتاق خواب همخوانی دارد و آنقدر‌ هم حجیم نیست که باعث شود سایر وسائل اتاق به چشم نیاید.

راه های بزرگ نشان دادن اتق خواب

بالای تخت از آثار هنری بزرگ استفاده کنید

برای آنکه به اتاق چهره‌ای ملایم‌تر ببخشید، یک اثر هنری را جایگزین تاج بلند تخت بکنید. این ترفند ساده باعث می‌شود، آثار هنری توجه را به خود جلب کنند و سقف اتاق بلندتر به نظر برسد.

بزرگ نشان دادن اتاق خواب های کوچک

یک آینه در مقابل منبع نور قرار دهید تا نور را بازتاب کند

یک روش منحصر‌به‌فرد دیگر برای ایجاد توهم بزرگی در اتاق، این است که یک آینه بزرگ را درمقابل منبع نور قرار دهید. روری می‌گوید: «بهترین کار این است که یک آینه قدی را روی دیوار مقابل پنجره نصب کنید.» این کار باعث می‌شود اتاق دو‌برابر بزرگتر به نظر برسد.

آینه در مقابل منبع نور در اتاق خواب

نکات مهم برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

  1. در فضای‌ اتاق‌ از کمدهای‌ آینه ‌دار استفاده‌ کنید، چون‌ اتاق‌ را بزرگتر نشان می دهند.
  2. برای‌ انعکاس‌ منظره‌ بیرون، آینه‌ را درست‌ مقابل‌ پنجره‌ قرار دهید.
  3. آینه‌ انعکاس‌ و جلوه‌ نور را مضاعف‌ می ‌کند، پس‌ برای‌ روشنایی‌ بیشتر از جلوه‌ آن‌ به خوبی‌ استفاده‌ کنید.
  4. آینه‌ می ‌تواند یک‌ فضای‌ تاریک‌ را به‌ فضایی‌ دلباز و روشن‌ مبدل‌ کند.
  5. آینه‌ به‌ فضای‌ اتاق‌ هویتی‌ خاص‌ می‌ بخشد. پس‌ چرا از آن‌ بهره‌ نبرید؟
  6. سعی‌ کنید از رنگ های‌ روشن‌ برای‌ فضای‌ اتاق‌ خواب‌ استفاده‌ کنید، چون‌ این‌ رنگ ها فضای‌ اتاق‌ را بزرگتر نشان‌ می‌ دهند.
  7. برای‌ اتاق‌ خواب، کاغذ دیواری‌ با طرح‌ و نقش‌ ظریف‌ انتخاب‌ کنید.
  8. اتاق‌ را با موکت طرح ساده کفپوش‌ نمایید.
  9. وسایل‌ خود را با هماهنگی‌ بچینید تا اتاق‌ خیلی‌ شلوغ‌ نشود.
  10. ۱از انتخاب‌ رنگ های‌ تندی‌ مثل‌ نارنجی‌ و قرمز تند خودداری‌ کنید، چون‌ این‌ رنگ ها دیوارها را به ظاهر به‌ هم‌ نزدیک‌ می ‌کنند و فضای‌ اتاق‌ را کوچک‌ می‌ نمایند. رنگ های‌ روشن‌ و شادی‌ مثل‌ آبی‌ کمرنگ‌ و سبز روشن،‌ فضا را بزرگتر نشان‌ می‌ دهند.

توجه :

دکور اتاق را تا جایی که می توانید ساده کنید. استفاده از طرح های شلوغ و رنگ های جیغ فضا را کوچک تر نشان می دهد. پس از رنگ های خنثی و تعداد بسیار کمی طرح و نقش استفاده کنید. فراموش نکنید که رنگ سفید دیوار فضا را بزرگ نشان می دهد.

در اتاق از وسایل برقی مثل تلویزیون استفاده نکنید. تلویزیون در اتاق خواب هم قدیمی تاریخ گذشته شده است و هم فضای زیادی را اشغال می کند. بنابراین به جای تلویزیون از لپتاپ استفاده کنید و هنگام خواب آن را بیرون از اتاق قرار دهید.

با رعایت نکات بالا شما میتوانید فضای اتاق خوابتان را بزرگتر نشان داده و از این فضا استفاده کافی را ببرید .این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits