alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۴ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ مه ۲۰۲۱ میلادی
انواع پاف مبل و کاربرد هرکدام در دکوراسیون خانه
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پاف‌ها ممکن است به عنوان یک المان ثابت و همیشگی بخشی از چیدمان باشند یا نسبت به شرایط متغیر جابجا گشته و در موقعیت‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

پاف مبل چیست و چه کاربردی دارد ؟

پاف مبل که در بازار مبلمان با نام‌های پوف، جلومبلی یا صندلی عثمانی نیز خوانده می‌شود، یک المان چندمنظوره استوانه‌ای، مکعبی یا کپسولی شکل و فاقد پشتی است.

ظاهر تزئینی و تطبیق‌پذیری پاف‌ها با کاربردهای گوناگون امکان استفاده نوآورانه از آن‌‎ها را در دکوراسیون داخلی و خارجی فراهم کرده است. پاف مبل یک دکوراسیون چندعملکردی در مبلمان است که می‌تواند با کاربردهای گوناگون تطبیق پیدا کند.

انواع پاف مبل از لحاظ شکل و ساختار

پیش از معرفی کاربرد پاف مبل در دکوراسیون، ابتدا با انواع آن آشنا می‌شویم. پاف‌ها را می‌توان بر اساس شکل ظاهری، جنس روکش و محفظه داخلی دسته‌بندی کرد.

شکل و ساختار پاف مبل

پاف مبل مکعبی یا منشوری

پاف مبل با فرم مکعب‌مربع یا مستطیل شاید رایج‌ترین گونه پاف باشد که به دلیل ساختارش سطح مسطح و مفیدی را برای کاربردهای گوناگون (از نشستن گرفته تا میزکنار مبل) فراهم می‌کند.

از پاف‌های منشوری شکل نیز می‌توانید مشابه پاف‌های مکعبی در چیدمان خانه بهره بگیرید.

پاف مبل استوانه‌ای یا کپسولی

این پاف‌ها را می‌توانید به خوبی با انواع مبلمان، به‌ویژه با چیدمان شعاعی، جفت‌وجور کنید. این پاف فرمی مدور و دعوت‌کننده دارد و شاید برای بکارگیری در چیدمان‌های سنتی و کلاسیک مناسب‌تر باشد.

پاف مبل با ساختار نوآورانه

ساختار پاف‌ها به اشکال هندسی اقلیدسی و منتظم محدود نمی‌شود. در بازار مبلمان می‌توانید گستره متنوعی از پاف‌ها را با تشکچه‌ها، پایه‌ها و ساختارهای نوآورنه ببینید.

پاف مبل برای استفاده در فضای باز

کاربردهای پاف مبل در خانه

پاف مبل برای نشستن

شاید ابتدایی‌ترین کاربردی که برای یک پاف به ذهن برسد، فراهم کردن فضایی برای نشستن باشد. پاف‌ها ابعاد کوچک‌تری نسبت به مبل و کاناپه دارند، پس به راحتی می‌توانید آن‌ها را زیر میز، گوشه اتاق یا کنار مبلمان قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با نحوه انتخاب مبل ”انتخاب رنگ مبل برای خانه” را مطالعه کنید.

پاف مبل برای نشستن

پاف مبل به عنوان میز

کاربرد پاف تنها به نشستن محدود نمی‌شود، این المان جمع‌وجور را می‌توانید به عنوان میز اصلی یا میز عسلی در جلو یا کنار مبل، کاناپه و صندلی‌ها قرار دهید.

اگر هدفتان از خریدن پاف استفاده از آن به عنوان میز است، بهتر است به دنبال پافی باشید که سطح روی آن صاف، سفت و افقی است. به ابعاد و وزن پاف نیز توجه داشته باشید؛ برای مثال، اگر می‌خواهید پاف نقش میز اصلی و ثابت را در مبلمانتان ایفا کند، باید به دنبال گزینه‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر بگردید که لزومی ندارد چندان سبک باشد.

پاف مبل به عنوان میز

پاف مبل به عنوان زیرپایی

می‌توانید پاف‌هایی را که سبک و کوچک بوده و به راحتی امکان جابه‌جایی دارند، در موقعیت‌های مختلف کنار مبل یا صندلی قرار دهید و از آن‌ها برای استراحت استفاده کنید. همچنین در صورت استحکام کافی می‌توانید از پاف به عنوان چهارپایه برای دسترسی به طبقات بالایی کتابخانه‌ها، قفسه‌ها و کمدها بهره بگیرید.

پاف مبل به عنوان زیرپایی

پاف مبل برای استفاده در فضای باز

پاف‌های سبک و کوچک را می‌توانید به منظور نشستن و وقت گذراندن در هوای آزاد مورد استفاده قرار دهید. از پاف‌های بزرگتر نیز می‌توانید به عنوان نیمکت و میز چای‌خوری در فضاهای باز و نیمه‌باز خانه (حیاط، تراس، پاسیو، باغ و…) بهره بگیرید. پاف‌های حصیری، پارچه‌ای و بافته شده ترکیب هماهنگی با مبلمان فضای باز، گیاهان و المان‌های طبیعی بدست می‌دهند.

پاف مبل برای استفاده در فضای باز

سخن پایانی

بهره‌گیری از المان‌های چندکاره و تطبیق‌پذیر مانند پاف مبل در چیدمان خانه گام موثری در استفاده مفید و بهینه از فضا و صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به خرید مبلمان است. زیرا این المان‌ها از امکان جابجایی، هماهنگی با ترکیب‌بندی‌های گوناگون و پاسخگویی به کاربردهای متنوع برخوردارند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits