دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
آموزش کامل تزیین سکه سفره هفت سین
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سکه ها را می توان به روش های مختلف برای سفره هفت سین تزیین نمود. در ادامه قصد داریم نحوه تزیین سکه سفره هفت سین را به شما عزیزان آموزش دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

ایده تزیین سکه سفره هفت سین

انواع روش ها برای تزیین سکه سفره هفت سین را به شما عزیزان معرفی می کنیم که امیدواریم از مشاهده این مدل تزیینات نهایت لذت را ببرید و مورد توجه تان قرار بگیرند.

سکه در هفت سین نماد خیر و برکت است و از آن به این دلیل در سفره هفت سین استفاده می شود که در سال جدید اهل خانه پول و برکت زیادی بدست آورند.

برای تزیین سکه سفره هفت سین ایده های زیادی وجود دارد و شما می توانید با توجه به تزیینات دیگر اجزای سفره هفت سین سکه را به زیبایی تزیین کنید.

یکی از مهم ترین تزییناتی که با نزدیک شدن به سال جدید مورد توجه خانم ها قرار می گیرد تزیین سفره هفت سین است. برای داشتن سفره هفت سین شیک و متفاوت بهتر است همه اجزای سفره هفت سین نظیر سنجد و سیر و سکه و سیب و … را به زیبایی تزیین کنید.

تزیین سکه سفره هفت سین

روش های تزیین سکه سفره هفت سین

1. تزیین سکه هفت سین به شکل مخروطی

با استفاده از مقوا مخروط هایی به اندازه متناسب با سفره هفت سین خود درست کنید، سپس روی آن را سکه بچسبانید. به این ترتیب شما مخروط هایی از سکه خواهید داشت که برای تزیین سفره هفت سین می تواند استفاده کنید.

تزیین سکه هفت سین

2. تزیین سکه در تنگ شیشه ای

یکی از روش های آسان برای تزیین سکه هفت سین این است که یک تنگ شیشه ای را پر از سکه های سال نو کرده و آن را با روبان های رنگی و گل های مصنوعی تزیین نمایید.

مدل تزیین سکه هفت سین

3. تزیین سکه هفت سین توپی شکل

برای تزیین سکه هفت سین توپی شکل می توانید از توپ های پلاستیکی یا مقوایی استفاده کنید. برای این کار از سکه های مصنوعی که سبک هستند استفاده نمایید و کل توپ را با سکه بچسبانید.

آموزش تزیین سکه هفت سین

4. تزیین سکه هفت سین به شکل دسته گل

در این روش باید از سکه های مصنوعی سال نو استفاده کنید و آن ها را کنار هم بچسبانید به گونه ای که چند دسته سکه بسازید. سپس از سیم گلسازی استفاده کرده و زیر هر دسته، سیم گلسازی بچسابنید.

در مرحله بعد هر دسته را به یک سیم گلسازی بزرگ تر وصل نموده و از شکوفه های کوچک برای تزیین آن استفاده کنید.

آموزش تزیین سکه برای سفره هفت سین

5. تزیین سکه هفت سین بیرون ریخته از جام

این روش بسیار آسان است. برای این کار از جام استفاده کنید، سپس سکه ها را به گونه ای داخل و بیرون از جان بریزید که گویی سکه ها از جام بیرون ریخته اند.

در آخر می توانید از روبان و گل های خشک برای تزیین جام استفاده نمایید.

تزیین سکه هفت سین عروس

6. تزیین سکه هفت سین با صندوقچه

در این روش می توانید از صندوقچه های کوچک تزیینی استفاده کنید. یک تکه اسفنج به اندازه صندقچه در کف آن قرار دهید. مقداری علف و گل خشک روی اسفنج بگذارید، سپس سکه های مصنوعی را روی علف ها بچسبانید.

تزیین سکه برای هفت سین عروس

7. تزیین سکه هفت سین با مجسمه

در این روش تزیین سکه هفت سین، تکه ای تور بردارید و سکه ها را روی آن بچسبانید، سپس مجسمه ی دلخواه خود را برداشته و یک سر تور را به دست مجسمه بچسبانید یا با نخ دور دستش بپیچید تا محکم بایستد.

سکه هفت سین را چگونه تزیین کنیم

8. تزیین سکه هفت سین در خاک ژله ای

ساده ترین روش برای تزیین سکه هفت سین این است که مقداری خاک ژله ای را در یک جام یا تنگ بریزید و روی آن ها را سکه قرار دهید. در این روش به دلیل وجود رنگ های مختلف جذابیت خاصی وجود دارد.

آموزش تزیین سکه

9. تزیین سکه هفت سین به شکل کیسه فانتزی

از پارچه های گونی استفاده کنید و دو تکه مستطیلی شکل ببرید، سپس دو تکه را از لبه به هم دخته یک طرف آن را باز بگذارید.

آن را وارونه کرده و داخل آن را از الیاف پر کنید، سپس دو عدد سکه در گوشه آن طرفی که باز گذاشته بودید قرار داده و سکه ها را با چسب بچسبانید و بقیه آن را بدوزید.

در پایان مقداری سکه در اطراف کیسه دوخته شده بریزید.

دیزاین سکه سفره هفت سین

10. تزیین سکه هفت سین در ظروف تزیینی

اگر وقت کافی برای تزیین سکه هفت سین ندارید، می توانید از ظروف زیبایی که در بازار موجود است استفاده کنید. مقداری برنج کف ظرف بریزید و سکه ها را درون برنج ها قرار دهید. این کار هم موجب زیبایی بیشتر و هم موجب ایستادن سکه ها می شود.

مدل های تزیین سکه سفره هفت سین

چگونه سیر هفت سین را تزیین کنیم ؟

آموزش تزیین سیب هفت سین در طرح های متنوعاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits