دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
ایده های جذاب برای تزیین سیر هفت سین
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سیر یکی از اجزای سفره هفت سین است که به راحتی می توان آن را تزیین کرد. در ادامه قصد داریم روش های تزیین سیر برای سفره هفت سین را آموزش دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

تزیین سیر سفره هفت سین

تزیین سیر هفت سین موضوع مورد بحث ماست. با فرا رسیدن سال جدید و فصلی نو ایرانیان خود را برای جشن سال نو به شکل های مختلف آماده می کنند و انواع تزیینات و تدارکات را بکار می گیرند.

یکی از این نوع تزیینات که در واقع یکی از رسوم و سنت های قدیمی و کهن ایرانیان است تزیین هفت سین می باشد که از هفت جزء تشکیل می شود و شامل سیر، سبزه عید، سنجد، سیب، سرکه، سماق و سمنو می باشد.

هریک از اجزای سفره هفت سین نماد و نشانه یک چیز می باشند که بر اساس باورها و اعتقادات قدیمی و گذشته ایرانیان شکل گرفته است. در واقع با در کنار هم قرار گرفتن این هفت سین سفره ای پر برکت و سالی خوش را برای خود و خانواده خود آرزو می کنیم.

شاید شنیده باشید که سیر در واقع نماد مناعت طبع و قناعت است و به نوعی نشانه احترام به حقوق دیگران و عدم دخالت و تجاوز در حریم آن هاست.

سیر نماد چشم سیری و عدم چشم داشتن به مال دیگران است که نوعی صفت بارز و برتر برای انسان ها محسوب می گردد. در آیین و رسوم زرتشتی سیر را نماد گند زدایی و دور شدن از آلودگی می دانند.

تزیین سیر هفت سین

روش های تزیین سیر هفت سین

1. تزیین سیر هفت سین توپی شکل

برای تزیین سیر به این روش می توانید از توپ های پلاستیکی در اندازه های مختلف متناسب با سایر اجزای هفت سین، استفاده کنید. به این صورت که سیرها را به وسیله خلال دندان در توپ پلاستیکی فرو ببرید و با روبان یا برگ های تزیینی آن را دیزاین کنید.

تزیین سیر برای هفت سین

2. تزیین سیر در گلدان

در این روش می توانید سیرهای خشک و تازه که در رنگ های مختلف هستند را به شکل دسته گل کنار هم جمع نموده و میان آن ها را با گل های تزیینی دیزاین کنید. سپس آن ها را در گلدان قرار دهید.

این روش تزیین سیر هفت سین برای عروس بسیار مناسب است.

تزیین سیر هفت سین برای عروس

3. تزیین سیر هفت سین با تورهای رنگی

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید برای تزیین سیر هفت سین استفاده کنید این است که سیرها را در تورهای رنگی قرار داده و در آن را با روبان ببندید و از مروارید برای دیزاین آن استفاده کنید.

برای زیباتر شدن هفت سین بهتر است رنگ تورها را متناسب با سایر اجزای هفت سین انتخاب کنید.

تزیین سیر برای هفت سین

4. تزیین سیر هفت سین در جام

در این روش تزیین سیر سفره هفت سین می توانید از سیر مصنوعی نیز استفاده کنید. به این صورت که سیرها را درون جام قرار دهید، سپس گل ها و روبان های تزیینی متناسب با رنگ سایر اجزای هفت سین را روی جام بچسبانید.

آموزش تزیین سیر سفره هفت سین

5. تزیین سیر هفت سین با رنگ طلایی

برای داشتن سفره هفت سین جذاب و زیبا می توانید از رنگ های مختلف به خصوص رنگ طلایی برای تزیین سیر استفاده کنید. برای این کار بهتر است از سیرهای مصنوعی استفاده کنید تا بهتر رنگ را به خود جذب کند.

در آخر می توانید با روبان های رنگی به زیباتر شدن سیرهای تزیینی کمک کنید.

سیر هفت سین را چگونه تزیین کنیم

6. تزیین سیر هفت سین به شکل گل

برای تزیین سیر هفت سین به شکل گل پوست سیر را بکنید اما قسمت وسط سیر که حبه های آن را به هم متصل کرده را نگهدارید. سپس حبه های سیر را باز نموده و به شکل گل درآورید. برای زیباتر شدن آن می توانید از رنگ های اکلیلی نیز استفاده کنید.

ایده تزیین سیر برای سفره هفت سین

7. تزیین سیر هفت سین خوشه ای

در این روش تزیین سیر هفت سین می توانید از سیر تازه که دارای ساقه است استفاده کنید و در ارتفاعات نامنظم آن ها را کنار هم بچینید، سپس از گل های تزیینی میان آن ها استفاده کنید.

مدل تزیین سیر هفت سین

امیدواریم از این ایده های فوق العاده برای تزیین سیر هفت سین لذت کافی را برده باشید.

آموزش کامل تزیین سماق برای سفره هفت سین

آموزش تزیین سیب هفت سین در طرح های متنوع


  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  تبلیغات مشاغل
  Ad · www.samamoshaver.ir

  ثبت شرکت در اصفهان

  Ad · www.soorban.com

  سالن عقد

  Ad · www.sokhansarayan.com

  آموزشگاه زبان اصفهان

  Ad · www.newslaw.net

  اخبار حقوقی

  Ad · www.delgarm.com

  قیمت روز کولر گازی

  Ad · www.delgarm.com

  تعبیر خواب

  Ad · www.delgarm.com

  تست عشق

  hits
  statcounter