دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
ایده هایی جذاب برای تزیین سنجد سفره هفت سین
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سنجد یکی از سین های خوشمزه سفره هفت سین است. شما عزیزان با بکارگیری خلاقیت می توانید سنجد را تزیین نموده و بر سر سفره هفت سین خود بگذارید. تا انتها با ما همراه باشید.

سنجد هفت سین را چگونه تزیین کنیم ؟

روش های جذاب و دیدنی برای تزیین سنجد سفره هفت سین را در این مطلب معرفی می نماییم که هر یک از این ایده های جدید می توانند راهنمای مناسبی برای تزیین سنجدهای هفت سین امسال شما باشند.

سنجد یکی از اجزا اصلی سفره هفت سین های ایرانی می باشد که اغلب افراد آن را نماد عشق و دلدادگی می دانند و نشانی از تولد و زایش است. از این رو سنجد یکی از سین های اصلی سفره هفت سین محسوب می گردد که با استفاده از ایده های جدید و جالب می توان اقدام به تزیین آن نمود.

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با اینگونه تزیینات در این مطلب به ارائه انواع مدل های تزیین سنجد سفره هفت سین می پردازیم که امیدواریم تماشای آنها برای شما دوستان نیز مفید و جذاب باشد.

تزیین سنجد سفره هفت سین را می توان به روش های مختلفی انجام داد و از این طریق زیبایی بیشتری به تزیینات هفت سین بخشید، همانگونه که می دانید سنجدها به دلیل فرم ظاهری و رنگ جذابی که دارند، دارای جایگاه ویژه ای در سفره هفت سین هستند.

از این رو بهتر است با بهترین و جدیدترین ایده ها در زمینه تزیین سنجد آشنا شده و با استفاده از آنها تزیین سفره هفت سین بسیار زیبا و شیکی داشته باشید.

تزیین سنجد برای هفت سین

روش تزئین سنجد

1. تزئین سنجد روی جام

شما عزیزان می توانید با استفاده از سیم های مفتولی و چسب حرارتی سنجدها را به شکل های مختلف روی جام های هفت سین بچسبانید. همچنین برای زیبایی بیشتر، گل های تزیینی روی جام ها بچسبانید.

آموزش تزیین سنجد/تزیین سنجد روی جام

2. تزیین سنجد با نگین های رنگی

یکی دیگر از روش های تزیین سنجد هفت سین، این است که خلال دندان را در ته سنجد فرو ببرید. سپس در کف ظرف های مخصوص هفت سین، اسفنج قرار دهید.

خلال دندان ها را در اسفنج ها فرو ببرید و ظرف هفت سین را پر از سنجد کنید، سپس میان سنجدها شاخه گل های نگینی قرار دهید.

مدل تزیین سنجد هفت سین

3. تزئین سنجد به شکل خوشه ای

می توانید با استفاده از چسب حرارتی، سنجدها را در یک ردیف کنار هم بچسبانید. سپس در ردیف بعدی تعداد سنجدها را کمتر کنید و به همین ترتیب تا ردیف آخر، تعداد سنجدها را کم کنید تا در انتها به یک سنجد برسید.

همچنین از یک برگ تزیینی در بالای سنجدها استفاده کنید. به این ترتیب شما یک خوشه سنجد همانند خوشه انگور خواهید داشت.

آموزش تزیین سنجد برای سفره هفت سین

4. تزیین سنجد در ظرف

یکی از ساده ترین روش ها برای تزئین سنجد این است که مقداری سنجد را در یک ظرف مخصوص هفت سین بریزید.

سپس برای زیبایی و تزیین آن از نوارهای مروارید و یا مرواریدهای ساده برای تزیین آن استفاده کنید. این مدل در عین سادگی، زیبایی خاصی به سفره هفت سین شما می بخشد.

چگونه سنجد را تزیین کنیم

5. تزیین سنجد به شکل توپی

یکی از ایده های زیبا برای تزیین کردن سنجدهای هفت سین، تزیین آن ها به شکل توپی است. برای اینکار می توانید سنجد ها را با استفاده از چسب روی توپ های کوچک پلاستیکی یا اسفنجی بچسبانید.

همچنین برای این کار می توانید از سوزن ته گرد هم استفاده کنید و بعد از جمع آوری سفره هفت سین سنجد ها را مورد استفاده قرار دهید.

تزیین سنجد برای شب عیدی عروس

6. تزیین سنجد به شکل دسته گل

استفاده از گل های طبیعی می تواند نمای زیبایی به سنجدهای هفت سین شما ببخشد. به این صورت که دسته گلی زیبا و جذاب با سنجدها بسازید و در تزیین آن از گل های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید.

تزیین سنجد برای عروس

7. تزیین سنجد به شکل شکوفه

در این روش با استفاده از سیم های گلسازی که در سنجدها فرو می برید، شکوفه های کوچک درست می کنید. به این صورت که یک عدد سنجد در وسط و پنج عدد سنجد به شکل گل به آن وصل می کنید و برای محکم شدن بین آن ها چسب حرارتی استفاده می کنید.

تعدادی از این شکوفه ها را آماده کنید و روی یک سیم روکش دار بچسبانید و برای تزیین از گل های مصنوعی ریز استفاده کنید.

آموزش مرحله به مرحله تزیین سنجد

8. تزیین سنجد به شکل طرح های مختلف

طرح های مورد علاقه خود را چاپ کنید، سپس روی آن طرح را سنجد بچسبانید و طرح را پر از سنجد کنید. در آخر برای تزیین سنجدها روی آن ها را با اکلیل های رنگی زیبا کنید.

تزیین سنجد برای هفت سین 99

با بهترین مدل های تزیین آجیل عید نوروز برای عروس آشنا شوید

جدیدترین روش های تزیین تخم مرغ سفره هفت سین آسان در منزل

۳۰ مدل موش خمیری برای تزیین سفره هفت سین

6 آموزش تزئین تنگ ماهی بسیار آسان در منزلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • منبع
 • khaandaniha.ir
 • armanin.ir
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits
  statcounter