alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
راحت ترین راههای رقیق کردن لاک ناخن
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
یکی از مشکلات رایجی که بعد از مدتی برای لاک ناخن ایجاد میشود غلیظ شدن یا خشک شدن آن ها است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله با زوش های رقیق کردن لاک ناخن آشنا خواهید شد.

رقیق کردن لاک ناخن

مانند بسیاری از لوازم آرایشی، لاک های ناخن وقتی در معرض هوا قرار می گیرند، به مرور کارایی خود را از دست می دهند. لاک ناخن کهنه، غلیظ و سفت می شود و استفاده از آن سخت می شود.

خوشبختانه، چند روش ساده وجود دارد که می توانید برای ماندگار کردن لاک خود استفاده کنید. برای رقیق کردن لاک ناخن، سعی کنید آن را با قرار دادن بطری در آب داغ یا بین دست ها گرم کنید.

اگر اخیراً مقداری رقیق کننده به شیشه لاک خود اضافه کرده اید دیگر این روش گرم کردن جواب نخواهد دارد. نگهداری درست لاک ناخن باعث کاهش احتمال غلیظ شدن آن می شود.

رقیق کردن سریع و موقتی لاک ناخن

 1. بطری لاک را سر و ته کنید تا مایع آن قاطی شود. به مدت دو تا سه دقیقه آن را وارونه کنید و برگردانید. گاهی اوقات تنها با همین کار لاک ناخن شما قابل استفاده می شود.
 2. بطری را بین کف دست های خود قرار دهید و بچرخانید. گرمای حاصل از دست های شما باعث رقیق شدن لاک شده و به پخش بهتر آن روی ناخن های شما کمک می کند. هرگز بطری را تکان ندهید، زیرا این کار حباب های ریز هوا ایجاد می کند.
 3. سعی کنید بطری را به مدت دو دقیقه زیر آب گرم نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که در بطری محکم بسته شده است و آن را از درپوش نگه دارید تا دستتان نسوزد. آب گرم باعث می شود که لاک ناخن شما شل بشود و آسان تر روی ناخن پخش بشود.
 4. برای تست کردن قوام، آن را روی یک ناخن امتحان کنید. اجازه دهید لایه اول خشک شود سپس لایه دوم را بزنید. اگر لاک شما هنوز هم غلیظ است این کار را با ما ادامه دهید.

رقیق کردن لاک ناخن بدون استون

رقیق کردن لاک ناخن برای استفاده بلند مدت

 1. بطری لاک ناخن را باز کرده و دو تا سه قطره رقیق کننده لاک (تینر) به آن اضافه کنید. برای اندازه گیری از قطره چکان استفاده کنید. رقیق کننده های لاک ناخن را در بیش تر داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی می توان پیدا کرد. اگر می خواهید ژل لاک ناخن را رقیق کنید، از رقیق کننده ژل لاک ناخن استفاده کنید. ژل لاک ناخن به وسیله اشعه UV خشک می شود، بنابراین اگر می خواهید تغییری در کیفیت آن ایجاد نشود از رقیق کننده های معمول لاک ناخن برای آن استفاده نکنید.
 2. به عنوان آخرین راه حل از استون یا لاک پاک کن استفاده کنید. هر دو می تواند لاک را خراب کنید و باعث ترک خوردن آن بعد از خشک شدن می شود. اگر از استون یا لاک پاک کن استفاده کنید، احتمالاً مجبور شوید بعد از چند بار استفاده، لاک را دور بیندازید. پس از استون یا لاک پاک کن برای رقیق کردن لاک ها استفاده نکنید.
 3. در بطری را محکم ببندید و آن را بین کف دو دست خود گرفته و بچرخانید تا رقیق کننده و لاک ترکیب شوند. بطری را تکان ندهید، زیرا این کار باعث ایجاد حباب می شود. اگر رقیق کننده شما با لاک ترکیب نشد، بطری را چند بار وارونه کنید.
 4. در صورت لزوم مراحل را تکرار کنید. اگر لاک ناخن هنوز هم غلیظ است، بطری را باز کرده و دو تا سه قطره دیگر اضافه کنید. دوباره بطری را ببندید و آن را بین دو دست خود بچرخانید تا تینر و لاک کاملاً ترکیب شوند.
 5. اجازه بدهید که رقیق کننده به خوبی با لاک های خیلی غلیظ ترکیب شود. اگر لاک شما خیلی غلیظ شده است و این کار را چندین بار امتحان کردید، اجازه بدهید تا رقیق کننده در لاک بنشیند. کافی است در بطری را باز کنید و دو تا سه قطره تینر به آن اضافه کرده و درپوش را ببندید. بطری را برای یک ساعت حرکت ندهید و سپس با چرخاندن بطری، تینر را با لاک مخلوط کنید.
 6. برس را در استون قرار بدهید. یک لیوان را پر از استون کنید. از لیوان پلاستیکی استفاده نکنید زیرا استون آن را ذوب می کند، یادتان باشد از لیوانی استفاده کنید که بعدا در آن چیزی ننوشید. برس را در استون فرو ببرید و بچرخانید. لاک های خشک شده روی برس باید جدا بشوند و باقیمانده را با دستمال پاک کنید. وقتی کارتان تمام شد، درپوش را دوباره درون بطری قرار دهید. استون باقیمانده ممکن است به نازک شدن لاک داخل بطری کمک کند. شاید استون لاک ناخن را خراب کند. پس، این کار زمانی ایده خوبی است که بطری تقریباً خالی باشد.
 7. اگر لاک شما خیلی رقیق شد باید چه کار کنید. اگر مقدار زیادی تینر استفاده کردید که باعث شد لاک شما خیلی رقیق شود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجازه بدهید در بطری باز باشد و هوا بخورد. ابتدا برس را بیرون بیاورید و با کمی لاک پاک کن تمیز کنید. آن را با کمی پلاستیک بپیچانید، در بطری را باز بگذارید. بعد از یک روز غلظت آن را بررسی کنید. هوای اتاق می تواند باعث غلیظ شدن لاک بشود. بعضی اوقات لازم است در بطری را برای چند روز باز بگذارید تا از میزان رقیق بودن آن کم شود. این بستگی به دما، خشکی و مرطوبی هوای اتاق دارد.

رقیق کردن لاک ناخن بدون استون

نگهداری درست لاک ناخن

باید بدانید که چطور جلوی غلیظ و خشک شدن لاک ناخن را بگیرید. لاک های ناخن در نهایت منقضی می شوند اما چند کار برای ماندگار شدن آن می توان انجام داد. در این قسمت نکاتی درباره درست نگه داشتن لاک ناخن به شما می گوییم.

قبل از بستن در بطری را با یک پنبه استونی تمیز کنید. این کار باعث می شود لاک های اضافی باقیمانده روی آن پاک شود. اگر این کار را نکنید، ممکن است لاک های خشک شده روی درپوش مانع از درست بسته شدن آن روی بطری شود. این باعث می شود که هوا وارد آن شود و لاک شما زودتر خشک شود.

لاک ناخن را در جای خشک و خنگ نگه دارید. آن را در حمام نگذارید، در این فضاها دما به میزان زیادی تغییر می کند. در عوض، سعی کنید لاک ها را در کشوی میز خود قرار دهید.

در صورت نگه داشتن درون در یخچال باید احتیاط کنید. دمای پایین ممکن است به ماندگاری لاک کمک کند، اما می تواند باعث شکستن آن بشود. اگر لاک شما درون یخچال شکست به دلیل گازهای منتشر شده احتمال آتش سوزی وجود دارد.

بطری ها را به صورت ایستاده قرار دهید. قرار دادن آن ها به صورت کج می تواند باعث شود لاک وارد دهانه بطری شود. لاک خشک شده در این قسمت مانع از باز شدن درپوش می شود.

همیشه به محض اینکه کارتان با لاک تمام شد، در آن را ببندید. این کار برای ماندگاری لاک بهتر است. در معرض هوا قرار گرفتن، باعث خشک شدن سریع تر لاک شما می شود.

بیشتر بخوانید :

همه چیز درباره لاک ناخن

آیا وضو گرفتن و نماز خواندن با لاک روی ناخن صحیح است؟

طراحی لاک ناخن در منزل ۲۰۱۹ در رنگ های شاد + تصاویر

عوارض و هشدار جدی در استفاده از لاک ناخن برای سلامتیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • salamdonya.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits