مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
آموزش ساخت گلدان های شیشه ای زیبا
14
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آموزش ساخت گلدان با شیشه های بازیافتی _ همه شما حتما در خانه هایتان شیشه های بلا استفاده و بیخودی زیاد دارید. امروز تصمیم گرفته ایم که آموزش یک کاردستی را برای شما قرار دهد که از این شیشه ها استفاده کنید.

کاردستی با بطری شیشه ای با ایده ها و خلاقیت های زیبا

با بطری های به جا مانده از نوشابه، آب میوه و انواع سس ها می توانید وسایل زینتی زیبا بسازید و برای تزئین آن از کاموا، اکلیل، خرده کاغذ و پوست تخم مرغ استفاده کنید. با دلگرم همراه شوید.

ایده های ساده و ارزان برای تزیین بطری های شیشه ای

جای جبوبات

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

شیشه‌های یک‌قد و یک‌اندازه را بشویید و تمیز کنید. سپس داخل آنها را با انواع حبوبات پر کنید.

جای وسایل آرایشی

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

از این شیشه‌ها می‌توانید به عنوان لیوانِ قلم‌موهای آرایشی استفاده کنید. برای زیبایی ظاهری شیشه‌ها نیز بهتر است روی آنها سنگ و مروارید بچسبانید.

لوستر آویز

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

برای این منظور به شیشه مربا و کیت لامپ نیاز دارید. در مرحله اول، روی در شیشه مربا را سوراخ و آن را به اندازه‌ای که سیم برق از آن عبور کند، گشاد کنید.

سپس کیت را روی در سوار کنید و با احتیاط ببندید. هر رنگ لامپی که دوست دارید داخل آن ببندید و از آویزهای دست‌ساز و زیبا برای تزئین اتاق‌های خانه بهره بگیرید.

جاشمعی

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

داخل شیشه مربا یک شمع قرار دهید و اطراف آن را با شن و ماسه‌های تزئینی یا نمک پر کنید تا شمع در جای خود محکم شود.

شمع

شیشه مربا را تمیز بشویید و خشک کنید. یک سر نخ فتیله را به یک چوب کوچک ببندید.

چوب را به صورت افقی بالای شیشه بگذارید تا نخ ایستاده در مرکز شیشه آویزان شود. سپس پارافین را آب کنید.

رنگ دلخواه را به آن اضافه کنید و درون شیشه بریزید. پس از سرد و جامد شدن پارافین، بالای شیشه را با یک پارچه زیبا و نسوز ببیندید.

البته باید مرکز پارچه را سوراخ کنید تا فتیله از آن خارج شود. دور آن را نیز با نخ کنفی بپیچید تا زیباتر شود.

گلدان

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

شیشه‌های شفاف مربا یا ترشی گزینه‌های بسیار خوبی برای گلدان هستند. در شیشه را بردارید. در قسمت پیچ در، روبان تزئینی نصب کنید. شیشه را نیمه آب کنید و گل‌های طبیعی با ساقه‌های کوتاه را درون آن بگذارید.

آویز

دور شیشه یک نوار نصب کنید. قلابی به نوار بچسبانید و شیشه را از دیوار آویزان کنید. داخل آن را می‌توانید با انواع سنگ‌های رنگی، گل یا شمع پر و تزئین کنید.

جای صابون مایع

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

به جای اینکه دایم صابون مایع کوچک بخرید، خودتان جاصابونی درست کنید و با صابون‌های لیتری داخل آن را پرکنید. برای این منظور، به در پلاستیکی اسپری صابون نیاز دارید.

خوش‌ بو کننده هوا

یک پیمانه جوش‌شیرین را با ۲۵ قطه از اسانس موردعلاقه خود مخلوط کنید. یک در پلاستیکی اسپری روی شیشه بگذارید و با چسب حرارتی آن را در جای خود محکم کنید. می‌توانید اطراف شیشه را با پارچه دلخواه به سلیقه خودتان تزئین کنید.

۱۴ ایده برای استفاده ی بهینه از شیشه های خالی مربا

تراریوم

برای ساختن تراریوم نیازی به خریداری شیشه‌های بزرگ و گران نیست. گل‌های کوچک همانند کاکتوس‌های ریز را خریداری کنید.

داخل شیشه‌ای که از قبل شسته و خشک کرده‌اید خاک بریزید. گل را درون آن بکارید و به عنوان یک تراریوم زیبا روی میز یا کانتر آشپزخانه قرار دهید.

نگهدارنده کتاب در کتابخانه

عموما برای ثابت نگه داشتن کتاب‌ها در کتابخانه از وسایل تزئینی که برای این امر تهیه و تولید شده‌اند، استفاده می‌کنیم.

اما با رنگ‌آمیزی یا تزئین شیشه‌های بزرگ و کوچک مربا هم می‌توان این کار را انجام داد. فقط باید کمی ذوق و حوصله رنگ‌آمیزی داشته باشید.

لیوان نوشیدنی

تازگی‌ها در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها، نوشیدنی‌ها را در لیوان‌هایی شبیه شیشه‌های مربا سرو می‌کنند که اتفاق بسیار جالب و خلاقانه نیز هست.

شما هم‌ می‌توانید از این شیشه‌ها برای همین امر استفاده کنید؛ هم بدون در و هم با در. برای انواعی که دوست دارید در شیشه هم روی آن باشد، باید در را به اندازه نی سوراخ و اطراف آن را با حلقه‌های تزئینی دکور کنید.

سالاد در شیشه

یکی از ایده‌های خلاقانه و جالبی که با شیشه مربا می‌توانید انجام دهید، سرو سالاد در شیشه است. برای این منظور، ابتدا سس را در انتهای شیشه بریزید.

سپس، محتویات سالاد را به صورت لایه‌به‌لایه روی هم قرار دهید. در انتها در شیشه را ببندید و برای اینکه شکل زیبایی داشته باشد. یک عدد چنگال یک‌بار مصرف را با با نخ کنفی دور شیشه گره بزنید.

فلفل‌پاش / نمک‌پاش

از شیشه‌ای کوچک مربا می‌توان به عنوای جای نمک و فلفل نیز استفاده کرد. روی در شیشه را به تعداد کم، سوراخ‌های ریز ایجاد کنید.

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (14 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است