دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
فواید خانه داری برای خانم های خانه دار کدامند ؟
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فواید خانه داری: کار کردن خانم های خانه دار در خانه علاوه بر اینکه سبب کاهش وزن و سوزانده شدن کالری در طول روز می شود، اثرات بسیار مفیدی بر سلامت روح و جسم آنها بویژه برای کاهش اثرات و مشکلات دوران یائسگی دارد.

با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با فواید خانه داری بیشتر آشنا شوید

کار کردن خانم های خانه دار در خانه علاوه بر اینکه سبب کاهش وزن و سوزانده شدن کالری در طول روز می شود، اثرات بسیار مفیدی بر سلامت روح و جسم آنها بویژه برای کاهش اثرات و مشکلات دوران یائسگی دارد.

پزشکان به بانوانی که در سنین یائسگی قرار دارند توصیه می کنند تا جایی که از ورزش کردن غافل نشوند و اگر می توانند به کلاس های ورزشی بروند و یا به همراه دوستانشان به پیاده روی و ورزش بپردازند و یا اگر وقتی برای ورزش در بیرون منزل و خارج محیط کار ندارند، در خانه با انجام کارهای مختلف خانه داری سعی کنند سلامت خود را حفظ کنند و از اثرات یائسگی بکاهند

divider

فواید خانه داری چیست؟

پیشگیری از بروز عفونت

وقتی از مواد ضدعفونی کننده برای تمیز کردن خانه استفاده می کنید، از شر میکروب ها، ویروس ها، قارچ ها و کپک هایی که می توانند باعث بیماری در شما می شوند خلاص می شوید. با ضدعفونی کردن توالت، حمام، کابینت های آشپزخانه و دیگر نقاط آشپزخانه می توانید از این عوامل بیماری زای بالقوه مضر در امان بمانید.

سوزاندن کالری

تمیز کردن خانه شاید مثل ورزش کردن به نظر نرسد، اما در واقع یک ساعت تمیز کردن باعث سوزاندن ۲۰۰ واحد کالری می شود. برخی از کارهایی که باعث می شوند کالری بیشتری بسوزانید عبارتند از: چمن زنی، جارو کردن، شستن و خشک کردن ظروف و گردگیری.

کاهش سطح استرس

وقتی در جایی تمیز و بدون بهم ریختگی زندگی کنید احساس خوبی به شما دست می دهد، اما خود روند تمیز کردن هم می تواند با کاهش سطح استرس و ناراحتی آرامش بخش باشد.

کمک به کنترل خشم

وقتی از چیزی عصبانی هستید، خیلی سالم تر است که خشمتان را برای گردگیری و از بین بردن باکتری های خانه به کار بگیرید. تمیز کردن روشی موثر برای رهایی از خشم و ناامیدی است. بنابراین بعد از یک بحث فرسایشی یا یک روز طولانی و سخت، می توانید جاروبرقی را برداشته و خشمتان را رها کنید!

بهبود تمرکز

یک خانه کثیف و بهم ریخته می تواند باعث حواس پرتی شود. تحقیقات نشان دادند که بدون یک توده بزرگ از روزنامه و مجله و لباس های شسته یا یک کمد شلوغ ، بهتر می توانید روی وظایفی که در دست دارید تمرکز کنید.

تحت کنترل درآوردن آلرژی ها

خونه ای که به طور دائم تمیز می شود، باعث کاهش مقدار گرد و غبار و آلرژی های ناشی از آن می شود. آلرژی ها باکتری ها را به وجود آورده و باعث تحریک چشم ها، گلو و بینی می شود. پس خانه را به طور منظم جارو و گردگیری کنید تا آلرژی هایی که باعث مشکلات تنفسی می شود کاهش پیدا کند.

تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

مرضیه ملایریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits