alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
رفع نم و رطوبت خانه بدون تخریب در محل و فوری

4 ترفند عالی جهت از بین بردن نم و رطوبت خانه

رفع نم و رطوبت خانه بدون تخریب در محل و فوری
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
یکی از مشکلات همیشگی صاحب خانه ها وجود زردی و نم بر روی دیوار یا سقف خانه می باشد. برای رفع نم و رطوبت ساختمان همیشه باید در سریع ترین زمان برای حل این مشکل اقدام کرد.

چگونه نم و رطوبت خانه را بدون خرابی از بین ببریم؟

با روشهای بسیار ساده و کاربردی از نم و رطوبت خانه خود جلوگیری کنید و بدون تخریب ساختمان به دنبال رفع نم و رطوبت بروید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با دلگرم همراه شوید.

رفع نم و رطوبت دیوارهای خانه بدون تخریب با روش های ساده

رطوبت یک مشکل واقعی برای بسیاری از خانوارهاست، به خصوص خانه هایی که در مناطق مرطوب قرار دارند درست مثل خارج از منزل، داخل منزل نیر همان درصد رطوبت بیش از 60% و 70%را دارد که قدری بالاست که میتواند مشکلاتی را ایجاد کند.

چیزی دلسرد کننده تر از داشتن نقاط خیس و مرطوب نیست که میتواند دیوارهای شما را خراب کند و ممکن است باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در اطراف شما شود اما همیشه نیاز به تخریب نیست و با استفاده از راهکارهای موثر می توان رفع نم و رطوبت را اجرا کرد ، در این بخش از خانه داری دلگرم چند مورد را آورده ایم.

عوارض و تاثیرات منفی نم و رطوبت در خانه

در اینجا فقط به چند مورد اشاره کردیم:

 1. مگس ها
 2. بوی بد
 3. باکتری ها و قارچ ها
 4. کپک روی دیوارها و گوشه ها
 5. وخامت اموال و موارد دیگر

به غیر از اینکه افراد اینجا را با تصورات بد و ایجاد مشکلات بهداشتی ترک میکنند، کسانی که بیشترین رنج را تجربه می کنند، افرادی هستند که دارای آلرژی و بیماری های تنفسی هستند.

به همین دلیل بسیار مهم است که به سرعت از رطوبت خلاص شویم. در متن زیر شما می توانید به برخی از توصیه هایی که برای کمک به شما جمع کرده ایم، عمل کنید.

1. رفع نم و رطوبت در خانه با تهویه مناسب

این مهم ترین توصیه است شما همیشه باید در خانه خود تهویه مناسب داشته باشید، به ویژه در مناطقی که احتمالا رطوبت دارد.

سعی کنید پنجره ها را تا جای ممکن باز نگه دارید، اگر این کافی نیست، می توانید از فن برای تازه نگه داشتن خانه استفاده کنید از سوی دیگر، تهویه مطبوع می تواند به حفظ مناطق خاصی از خانه کمک کند که در آن هیچ رطوبتی نباشد و حتی به سختی یک هوای موجود در طبیعت در انجا باشد با این حال، از آن خیلی زیاد استفاده نکنید.

هوایی که نفس میکشید باید رطوبت لازم برای جلوگیری از بیماری ها و خشک نشدن بینی را داشته باشد.

2. برای رفع رطوبت خانه منابع رطوبتی را تشخیص دهید

اگر یک منطقه پر از رطوبت در خانه خود پیدا کردید، باید سعی کنید منبع اش را پیدا کنید ، اگر لوله های شکسته یا دارای نشتی در مناطق غیر قابل مشاهده وجود داشته باشد، با لکه هایی که به تدریج رشد می کنند روی دیوار ها ، بازتاب خود را می دهند.

به یاد داشته باشید که اگر فورا این نشتی ها را اصلاح نکنید، وضعیت می تواند بدتر شود و حتی باعث آب گرفتی شود. مطمئن باشید که اجازه نمیدهید تا این اتفاق بیفتد!

3. رفع نم و رطوبت خانه با استفاده از رطوبت گیر

این دستگاه مناسب برای مناطق بارانی یا سرد است. رطوبت به راحتی در این مناطق ایجاد و رشد میکنند، زیرا در این مناطق شانس کمتری برای هدایت و چرخش هوا در خانه ها وجود دارد.

بنابراین، اگر می خواهید از رطوبت در خانه خلاص شوید، می توانید به راحتی از این دستگاه برای جذب و تخلیه رطوبت استفاده کنید.

در مورد قبض برق خود نگران نباشید، چرا که آنها همانند دستگاه تهویه برق مصرف میکنند و در اندازه و ظرفیت های مختلف در دسترس میباشند.

4. روش رفع نم و رطوبت از خانه با نمک

تمام چیزی که شما نیاز دارید، یک ظرف کم عمق و یک کیلو نمک است. به سادگی نمک را در ظرف بریزید و خواهید دید رطوبت را در چند روز به خود میکشد نمک ،ظرفیت جذب بسیار بالایی دارد.

علاوه بر اینکه برای رفع رطوبت در خانه استفاده می شود، می توانید از آن برای حذف لکه های لباس نیز استفاده کنید وقتی متوجه شدید نمک خیلی مرطوب یا سیاه شده ، وقت آن رسیده است که آن را عوض کنید.

4 ترفند عالی جهت از بین بردن نم و رطوبت خانه

ترفندهای جدید برای جلوگیری از رطوبت

ترفندها و روش های دیگر برای جلوگیری از رطوبت و پیشگیری از رسیدن به مرحله رفع نم و رطوبت به غیر از توصیه های فوق، جلوگیری از ورود یا تشکیل رطوبت در خانه شما نیز بسیار مهم است.

فقط این نکات ساده را دنبال کنید:

 • هنگام پخت و پز، هود و هواکش را روشن کنید.
 • هرگز درجه گرمای هیتر و وسیله گرمایی تان را بیشتر از 20 درجه سانتیگراد نکنید. زیرا به ایجاد رطوبت در دیواره ها و مناطق دیگر کمک می کند.
 • لباس های خود را در بیرون از خانه برای خشک شدن آویزان کنید. اگر در داخل پهن کنید، رطوبت در سراسر خانه پخش خواهد شد.
 • گیاهان زیادی در یک منطقه نگذارید. این ممکن است موجب ایجاد رطوبت نیز شود، که بخار دقیقا از این عناصر بیرون می آیند.
 • در نهایت، باید چیزهایی مانند روشنایی طبیعی و هوا را در خانه تان بررسی و چک کنید.
 • شما باید پنجره ها و درها را در مناطقی قرار دهید که اجازه می دهد نور خورشید به آنها برسد.
 • همچنین باید مبلمان خود را طوری بچینید تا هوا در خانه شما به راحتی گردش کند.

این نکات می تواند حتی یک قطعه کیک را از رطوبت خلاص کند. انجام این نکات، میتوانند اثر زیادی در سلامتی شما و حساب بانکیتان داشته باشد.

بر اساس این، شما هزینه رنگ کردن و بنایی منزل را در جیبتان نگه میدارید.

پیشنهادهای ساده برای کاهش و رفع نم و رطوبت دیوارهای خانه

اگر علاقه ای به داشتن فن یا سیستم تهویه ندارید، می توانید یک پنجره را برای چند دقیقه باز نگه دارید تا هوای خشک داخل شود، به خصوص در حمام هایی که برای دوره های طولانی تری در رطوبت اضافی قرار دارند.
از لحاظ ریاضی، فقط بین چهار تا شش پیمانه آب کافی است تا سطح رطوبت داخل را به مساحت 1000 فوت مربع را از 15% تا 60% افزایش دهد.
مقدار افراد داخل خانه می تواند بر میزان رطوبت هوا نیز تاثیر بگذارد. تنفس یک فرد در حدود یک ساعت، میتواند یک فنجان آب تولید کند.
اطمینان حاصل کنید که هوای فن در آشپزخانه، حمام، و اتاق خشکشویی به سمت خارج می رود.
نصب فن ها و بادگیر در اتاق زیر شیروانی نیز می تواند مفید باشد.
دمای محیط را افزایش دهید زیرا هوای گرم می تواند رطوبت بیشتری را حمل کند و در خود نگه دارد (اگر درجه حرارت افزایش یابد رطوبت نسبی نیز کاهش می یابد).
از فن ها برای تهویه استفاده کنید.
حمام سردتر و کوتاه مدت تر بگیرید. از سری دوش کوچکتر و یا کم فشار استفاده کنید و شیر آب را کامل باز نکنید.(شخصا، فهمیده ام که حمام کردن با درجه فشاری کمتری آب بهتر است)
توجه به درجه حرارت داخلی و خارجی نیز می تواند نگرانی از رطوبت داخل خانه را کاهش دهد. دمای فعلی داخل و خارج از محیط چند است؟
آیا خانه خود را بسیار خنک تر از دمای پیشنهاد شده نگه داشته ابد؟ اگر پاسخ بله باشد، تنظیمات جزئی سطح رطوبت به راحتی قابل تنظیم است.
در حین پخت و پز، سعی کنید روی مواد غذای را بپوشانید و از فن به طور کامل استفاده کنید. گاز و اجاق گازهای رومیزی باعث ایجاد رطوبت بیشتری می شوند.

اجاق های آهنی کمتر به مرطوب کردن داخل کمک می کنند.آرام پزها مداخله کمتری ار سطح رطوبت داخل خانه دارند.

بیشتر بخوانید :

بررسی ۷ دلیل اصلی بوی بد یخچال + روش های رفع بوی بد یخچال

۶ گام موثر جهت از بین بردن بو و لکه ی ادرار سگ از روی سطوح

نکات مهم جهت رفع آلودگی ها از منزل که تا به حال نمیدانستید!

برای رفع نم و رطوبت لباس خشک کن را خارج از منزل قرار دهید

اگر در خانه وسیله یا مکان رطوبت سازی وجود دارد، کمی آن را خاموش کنید یا درجه اش را کم کنید.

اکثر دستگاه هایی که باعث تولید رطوبت یا بخارپز میشوند، امروزه دارای یک درجه یا دکمه تنظیم میزان بخار یا آب مورد نیاز هوا هستند. (بدون برنامه ریزی، اما به منظور تکامل اضافه شده اند)

توصیه می شود برای استفاده از الگوی القایی، از دیگ های بخار قدرت، کوره و آبگرمکن استفاده شود.

خطوط تخلیه تهویه هوا و قطره ها باید تمیز و بدون مانع نگهداری شوند.

موقتا گیاهان و گلدانها را در خارج از منزل قرار دهید یا آنها را در یک اتاق جدا نگهداری کنید.

گیاهان رطوبت به هوا می دهند.به خصوص هنگامی که گیاهان زیادی وجود دارند، نقش آنها در سطح رطوبت خانه قابل توجه است. همچنین مطمئن شوید که آنها را بیش از حد آبیاری نکنید.

هیزم تازه بریده شده، حاوی مقادیر زیادی آب است که در هنگام نگهداری در داخل خانه تبخیر می شوند. بهتر که آن را در خارج از خانه نگه داری کرد.

آب نما و نهرها را تمیز نگه دارید تنظیمات آبنما را کاهش دهید تا آب را از خانه دورتر کند.

محدود کردن آبیاری گیاهان ضروری است. از آب دادن به حوض و استخرهایی که در اطراف پایه خانه است ،جلوگیری کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • namnak.com
 • saadatabad-service.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits