دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
لوسیونی بسازید که حشرات را از پوستتان دفع کنید

دفع نیش حشرات با استفاده از لوسیون + دستور تهیه

لوسیونی بسازید که حشرات را از پوستتان دفع کنید
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دفع نیش حشرات : چگونه نیش حشرات را درمان کنیم ؟ گزش های خطرناک از حشرات کدامند؟ در اینجا با نکاتی درباره گزش های خطرناک حشرات و درمان نیش حشرات در خدمت شما هستیم. با دلگرم همراه باشید.

چگونه میتوانید لوسیون طبیعی برای دفع نیش حشرات خانگی خود درست کنید

می دانیم که پوست و بدن ما به دلایلی حشرات را به خود جذب می کنند و این به هچ وجه برایمان خوش آیند نیست ، از طرفی همیشه در منزل نیستیم که با لوازم برقی دفع حشرات و.. این موجودات موذی را از خود دور کنیم پس باید پوستمان را در برابر آنها ایمن کنیم با لوسیونی که دستور تهیه آن را خواهیم گفت.

لوسیون دفع حشرات به خوبی کارمیکنند و هیچگونه ترکیبات سمی ندارند اگرچه مابایدمطمئن بشویم که هیچگونه الرژی به هیچ کدام ازاجزا تشکیل دهنده ان نداریم اما درصورتی که آلرژی داشته باشیم، باید استفاده کردن ازلوسیون رامتوقف کنیم.

اگرشما نگاهی به مواد تشکیل دهنده پشت ماده دفع حشرات خود بیاندازید، میتوانید تشخیص دهید (متوجه شوید)بسیاری ازترکیبات برای سلامتی شمامضر هستند پس بهترین راه موثراستفاده ازماده دفع حشرات غیرسمی وطبیعی است.

دستور تهیه لوسیون خانگی برای دفع حشرات از روی پوست

شما میتواندبا دنبال کردن این مراحل به راحتی لوسیون دفع حشرات طبیعی خانگی خود را درست کنید :

ترکیبات:

۱/۲پیاله الکل_ترجیحا الکل سدیریل.

به دلیل اینکه این تنها نوعی است که پوست را خشک و تحریک نمیکند.(۱۰۰میل)

۵۰قطره سیترونلا که ۳۰قطره برای لوسیون بچه ها کافی است .

نکته:

اگر شما کرم لوسیون میخواهید میتوانید جای الکل سدیریل ، مقداری از ژل آلوئه ورا استفاده کنیدکه اثر ارام و لطیف تری دارد یا روغن نارگیل که پوست را تغذیه و نرم میکند.

بهتر است که همیشه از روغن های خالص و اصلی استفاده کنید که به وضوح با اطلاعات در مورد روغن برچسب گذاری شده است ، بخش گیاهی فروش.استخراج .ریشه ها و غیره.

با دوباره چک کردن برچسب,شما میتوانید از محصولات مشابه که درواقع طبیعی نیستند و هرگونه مزیت درمانی را ارائه میدهد جلوگیری کنید.

چگونه میتوان این لوسیون را درست کرد

ترکیبات را مخلوط کنید در یک ظرف مهر و موم شده,درجای خنک نگه داری کنید (فضای تاریک برای نگهداری روغن های اصلی کیفیت دار مناسب هستند) و دوهفته بعد مصرف کنید.

شاید یک محصول بسیار موثر باشد که باید هردو یا سه ساعت به علت داشتن مواد طبیعی استفاده شود ، اگرچه زمان استفاده مجدد برای هرکس متفاوت است.

همیشه از تماس لوسیون با چشم ، دهان و بقیه جاهای حساس بدن خودداری کنید.

همچنین برای امکان هر گونه واکنش های آلرژیک به هر یک از روغن های اصلی به ترکیبات آن توجه داشته باشید.


نکاتی مهم درباره خطر گزش حشرات

گزیدگی توسط حشرات به خصوص در استان های شمالی و جنوبی بسیار شایع است. در بسیاری از موارد گزش حشرات عوارض جدی نداشته و تنها باعث خارش و قرمز شدن پوست به مدت چند روز می‌شوند.

اما در برخی موارد حشره میتواند ناقل یک بیماری خطرناک مانند « شوک آنافیلاکس » بوده و آن را به فرد منتقل کند. از این رو افرادی که در محیط های این چنینی زندگی می‌کنند بهتر است بیشتر مراقب حشرات باشند.

شوک آنافیلاکس چیست؟

در این حالت رگ‌های فرد ناگهان گشاد می‌شوند. خون از رگ‌ها خارج می‌شود و فشارخون افت می‌کند. در نتیجه خون به مغز و قلب نمی‌رسد و ممکن است این حالت به فوت منجر شود. البته واکنش فرد نسبت به گزش حشرات، به زمینه ژنتیک بدن فرد بستگی دارد .

چند بیماری که توسط حشرات منتقل می‌شوند را نام ببرید؟

مالاریا، سالک و بیماری نوپدیدی به نام زیکا .

علت این که در میان اعضای خانواده فقط یک نفر دچار گزش حشرات می‌شود، چیست؟

واکنش حساسیتی مقداری از آن هم به زمینه ژنتیک بر‌می‌گردد و هر کس ممکن است واکنش نشان ندهد. شاید حشرات به سمت همه افراد نروند.

حشرات را روی پوست خود نکشید!

حشره‌ای به نام دراکولا که بیشتر در استان‌های شمالی مشاهده می‌شود وقتی روی بدن راه می‌رود اگر کشته شود مواد دفعی آن روی پوست واکنش حساسیتی شدیدی ایجاد می‌کند مانند جوش و تاول‌های بزرگ و دردناک. ممکن است واکنش‌های عمومی ایجاد کند مثل سردرد، تهوع، خارش شدید، افت فشارخون و درنهایت به شوک هم منجر می‌شود.

افرادی که سابقه چنین واکنش‌هایی دارند، بهتر است روش‌های حفاظت فردی را به کار ببرند و داروهای کنترل‌کننده شوک را داشته باشند، به عنوان مثال آمپول کورتون و آدرنالین. افرادی که حساسیت شدید دارند، کیت درمان اورژانس چه در زمان مسافرت چه در منزل همراه داشته باشند. همچنین حفاظت شخصی شامل پوشیدن لباس مناسب را نیز مدنظر قرار دهند.

تاثیر استفاده از ترکیبات دافع گزش حشرات

این ترکیبات که روی پوست قرار می‌گیرند، بوی خاصی دارند. یک ماده شیمیایی است که طیف گسترده‌ای از حشرات را از بدن دور می‌کند.

در همه افراد قابل استفاده نیست بخصوص افراد زیر دو سال و آنها که سابقه حساسیت را نسبت به این ماده دارند، توصیه می‌شود این نوع ترکیبات خودسرانه مصرف نشود و حتما پزشک مصرف آن را تجویز کند.

اولین اقدام هنگام گزش حشرات چیست؟

قرار دادن کمپرس یخ و آب سرد در محل گزش و سپس استفاده از یک کرم موضعی ضد‌خارش به نام کالامین. کالامین خنک‌کننده و تسکین‌دهنده خارش موضعی است و در همه افراد هم قابل استفاده است.

البته اگر واکنش‌ها در محل گزش طول بکشد تاول‌ها و وسیع شود و بهبود نیابد فرد باید به پزشک مراجعه کند. پزشک ممکن است آنتی‌هیستامین خوراکی، کورتون موضعی تجویز کند، البته در واکنش‌های شدید ممکن است از کورتون تزریقی هم استفاده کنند.

توصیه به افرادی که دچار زنبور زدگی شده اند

اگر نیش حشره باقی می‌ماند، آن را دستکاری نکنند. دستکاری، التهاب را بیشتر می‌کند. قرار دادن کمپرس یخ، قرار دادن کرم کالامین به ترتیب انجام می‌شود. اگر با این دو روش کنترل نشد مراجعه به پزشک و درمان دارویی توصیه می‌شود.

بیماری سالک که از راه نیش پشه خاکی منتقل می‌شود چند نوع است؟

سالک دو نوع خشک و مرطوب دارد. در نوع خشک یا سالک شهری دو سال طول می‌کشد تا زخم بهبود یابد؛ اما نوع مرطوب یا روستایی یک سال طول می‌کشد.

در مناطقی که سالک آندمیک است، بچه‌ها مبتلا می‌شوند، چون بزرگسالان آنها قبلا مبتلا شده‌اند و کسی که یک‌بار مبتلا شود دوباره به بیماری مبتلا نمی‌شود.

برای کنترل سالک، چه افرادی باید مدنظر باشند؟

کنترل انسان، کنترل پشه، کنترل جوندگان که البته این همه کنترل نیز مشکل است.

آیا بیماری سالک از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود؟

خیر، انتقال مستقیم در مورد این بیماری وجود ندارد. بیماری سالک از طریق نیش پشه به فرد منتقل می‌شود و افراد یک خانواده هم از طریق گزیدن پشه به این بیمار مبتلا می‌شوند.

همچنین بخوانید:

نسخه ای کامل از درمان نیش پشه + مبارزه با نیش حشرات

درمان گزیدگی نیش زنبور در منزل

چگونه دردهای نیش حشرات را کاهش دهیم

گزش عروس دریایی | علائم، درمان و پیشگیری از نیش زدن عروس دریایی

چند دعا برای دفع نیش عقرب و مار

رتیل زدگی : آیا نیش رتیل کشنده است + راههای درمان گزش رتیل

حساسیت به نیش حشرات و واکنش های آلرژیک خطرناک



این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits