دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
خشک کردن لباس با لباسشویی سالم تره یا هوای آزاد ؟

روش های عالی و سریع برای خشک کردن لباس ها

خشک کردن لباس با لباسشویی سالم تره یا هوای آزاد ؟
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
نکاتی برای خشک کردن لباس :امروزه یکی از معضلات خانواده ها خصوصا آپارتمان نشین ها کمبود جا برای خشک کردن لباس هاست. بنابراین در چنین شرایطی انتخاب بهترین روش برای خشک کردن لباس ها می تواند تاثیر بسزایی در سلامت افراد خانواده داشته باشد.

بهترین روش خشک کردن لباس

برخی از افراد برای خشک کردن لباس های خود از هوای آزاد استفاده می کنند و برخی دیگر از لباسشویی، اما کدام یک سالم تر است؟ خشک کردن لباس ها با لباسشویی و هوای آزاد هر کدام مزایا و معایبی را به همراه دارد.

بهتر است که لباس ها با هوا خشک شوند یا با ماشین خشک کن ( خشک کن لباسشویی ) ؟ برای رسیدن به پایخ این سوال با این مقاله از مجله دلگرم همراه شوید.

روش های خشک کردن لباس به بهترین شکل ممکن

 • این انتخاب ساده می تواند بر سلامتی، سبک زندگی و پس انداز پول شما تاثیر بگذارد پس بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.
 • اگر هر بار که به اتاق لباس شویی وارد می شوید، کوهی از لباس های تازه شسته شده را می بینید، باید مشخص کنید که چگونه آنها را خشک کنید.
 • بدانید که شما تنها نیستید، با این حال، مراقبت درست از لباس ها هیچ گاه تمام نمی شود و این یک راهنمای ساده برای حل مشکلات خشک کردن لباس ها تا زمانی است که بین خشک شدن توسط هوا و ماشین نمی دانید کدام را انتخاب کنید.

خشک کردن لباس ها در هوای آزاد بهتر است یا ماشین لباسشویی؟

مزایا و معایب ماشین خشک کن

 1. برای بسیاری از مردم بزرگ ترین عامل در بحث بین خشک کردن با ماشین و یا هوا، زمان است. ماشین های خشک کن به طور قابل توجهی مقدار زمان صرف شده را کاهش می دهند که در مقایسه با بیرون پهن کردن لباس ها کمتر طول می کشد.
 2. خشک کردن ماشین می تواند با از بین بردن نیاز به اتو کردن لباس ها، فرآیند رخت شویی را تسریع کند چون حرارت ناشی از خشک کن اغلب چین و چروک های موجود در پارچه را از بین می برد.
 3. در حالی که راحتی خشک کردن ماشین ممکن است جذاب به نظر برسد، اما برخی اشکالات نیز در این باره وجود دارند، اول و مهم تر اینکه دستگاه خشک کن می تواند گران قیمت باشد و همچنین می تواند باعث بالا رفتن مبلغ قبض های برق شما شوند.
 4. " علاوه بر این، خشک کن ها دارای پتانسیل برای هزینه های نگهداری هستند که به احتمال زیاد هر ساله افزایش خواهند یافت.
 5. خشک کن برای محیط زیست هم بدتر از خشک شدن با هوا است و انتشار کربن ماشین خشک کن همراه با الیاف پلاستیکی که از لباس ها آزاد می شوند، به این معنی است که این روش خشک کردن لباس ها می تواند تاثیر منفی قابل توجهی بر روی محیط زیست داشته باشد.

روش های عالی و سریع برای خشک کردن لباس ها

در کل چنانچه دلگرم اشاره کرده است اگر نگرانی اصلی شما این است که تمیز کاری لباس ها را هرچه زودتر تمام کنید، قطعاً باید از خشک کن استفاده کنید و اما قبل از این که دستگاه را پر کنید، مطمئن شوید که می دانید چه چیزهایی باید هرگز در خشک کن قرار نگیرند.

مزایا و معایب خشک کردن با هوا چیست؟

 • در حالی که خشک کردن لباس با هوا به طور قطع بیشتر از خشک کردن با ماشین طول می کشد، اما مزایای قابل توجهی هم دارد.
 • وقتی از یک طناب در فضای باز استفاده می کنید، به نظر می رسد که بافت لباس ها بلندتر شده اند و اما چون لباس ها در اثر نور خورشید و یا در کل روز خشک می شوند، شکل خود را از دست نخواهند داد و علاوه بر این، این نوع خشک کردن لباس شما کاملاً رایگان است.
 • هیچ ماشینی، قبض برق یا هزینه های تعمیر و نگهداری در کار نیست.
 • قبل از اینکه کاملاً لباس های خود را در معرض خشک کردن هوا قرار دهید، سه عامل برای در نظر گرفتن وجود دارد که زمان، فضا و آب و هوا هستند.
 • بدیهی است که خشک شدن با هوا بسیار طولانی تر از خشک کردن با ماشین است که می تواند محدود کننده باشد و در نظر بگیرید که خشک کردن لباس شما در طی فصل های بارانی، برفی و مرطوب تقریباً غیر ممکن است.
 • به خاطر داشته باشید، متخصصان توصیه می کنند که شما نباید در داخل خانه لباس هایتان را خشک کنید
 • چون می تواند تاثیر منفی بر سلامت تان داشته باشد " و اتفاقی می افتد که انگار شما لباس هایتان را در اتاق های بد بو یا با تهویه بد خشک کرده اید و رطوبت هوا را افزایش خواهد داد
 • که این امر شرایط ایده آلی برای رشد هاگ ها ایجاد می کند و می تواند باعث بروز آسم و دیگر نگرانی های سلامتی شود
 • پس بهتر است لباس های خود را در بیرون و آب و هوای خشک، خشک کنید و کل روز را برای این کار در نظر بگیرید.

کدام بهتر است؟

در حالت ایده آل، همیشه بهتر است که لباس ها را با هوا خشک کنید تا ماشین خشک کن.

خشک کردن با هوا باعث صرفه جویی در پول، کاهش فرسایش و پارگی لباس در خشک کن و نگرانی در مورد خراب شدن لباس می شود اما با این حال، اگر زمان، فضا و یا آب و هوا مساعد نباشد، باید از یک دستگاه خشک کن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

۱۰ نکته برای حفظ رنگ و بافت پارچه لباس‌ها هنگام شستشو

۵ ترفند عالی جهت شستشوی لباس سفید زرد شده و رنگ گرفته

جلوگیری از آب رفتن لباس ها در ۴ نوع الیاف متفاوتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits