دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
راهنما انتخاب کالسکه نوزاد
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تعداد زیادی از مدل های کالسکه ، بسته به نیازها و شرایط خاصی که دارید ، در بازار موجود هستند. راهنمای خرید جامع ما به شما کمک می‌کند مدل‌های مختلف را ارزیابی کرده و بهترین و مناسب ترین گزینه را برای خود و نوزادتان انتخاب کنید.

انتخاب یک کالسکه از نوزادی تا شش ماهگی

تا سن شش ماهگی، یا تا زمانی که کنترل کودک بر سر و گردن او رشد کند، به یک سیستم حامل نیاز دارید که کاملاً با حمایت از ایمنی کودک‌تان سازگار باشد. داشتن یک کالسکه به همراه یک صندلی کودک در ماشین، می‌تواند زندگی‌تان را ساده‌تر کند.

برای شش ماه اول تا یک سالگی، اگر مرتب کودک‌تان از ماشین به بیرون و از بیرون به ماشین می‌برید، یک حامل سبک صندلی ماشین انتخاب خوبی است. این قاب‌ها قابلیت الصاق به صندلی کودک را دارند. قاب‌های کالسکه ارزان و سبک و برای رفت‌وآمد کوتاه به فروشگاه یا برای حمل بچه در اتوبوس و قطار مناسب‌اند. جهت خرید کالسکه نوزاد ارزان به نی نی بابا مراجعه فرمایید.

انتخاب کالسکه از شش ماه تا بالای سه سال

وقتی کودکتان توانست روی زمین بنشیند، عوامل تعیین‌کننده‌ بسیاری برای انتخاب کالسکه وجود دارند: آیا کودکتان را با کالسکه به گردش می برید؟ آیا همراه کودکتان به رانندگی می پردازید؟ آیا همراه کودکتان از حمل و نقل عمومی استفاده کنید؟

اگر در شهر زندگی می‌کنید و به مترو، اتوبوس و تاکسی وابسته‌اید، نیازمند یک کالسکه سبک و جمع‌وجور هستید که محکم باشد و به سادگی و سریع تا شود. کالسکه های بزرگ‌تر معمولاً سنگین‌ترند و بالا بردن‌شان از پله‌ها یا استفاده از آن‌ها در وسایل حمل و نقل عمومی سخت‌تر است. اگر ماشین دارید مطمئن شوید که کالسکه به راحتی در صندلی عقب یا صندوق جا می‌شود.

انواع کالسکه های یک نفره

این کالسکه‌ها برای یک سرنشین طراحی شده‌اند که شامل کالسکه های چتری فوق سبک با 5.44 کیلوگرم وزن و سیستم‌های حمل و نقل با وزن کمتر از 9.07 کیلوگرم تا مدل‌های فوق سنگین با 15 کیلوگرم وزن به بالا می باشند.

1- کالسکه های سنتی یک نفره: اکثر مدل های سنتی یک نفره از قدرت مانور بالایی دارند و در موقعیت‌های مختلف کار می‌کنند (پیاده‌روهای شلوغ، خیابان‌های سنگفرش‌شده، پارک‌ها). برخی از آن‌ها نشیمن‌های کاملاً تاشو دارند که به نوزاد اجازه می‌دهد ایمن براند؛ برخی با صندلی ماشین کودک سازگارند و اندکی از آن‌ها هر دو کار را انجام می‌دهند.

از مزایای این کالسکه ها می توان به قدرت ماور خوب و ماندگاری بلندمدت اشاره کرد و یکی از مهم ترین معایب این مدل ها این است که سنگین‌تر از کالسکه های چتری هستند. همچنین برخی از انواع کالسکه های سنتی یک نفره ممکن است برای کودکان زیر شش ماه مناسب نباشند.

2- کالسکه های ترکیبی تک نفره: این کالسکه‌ها که چندکاره هم نامیده می‌شوند، با نیازهای متغیر یک بچه رو به رشد انطباق می‌یابند. برخی از این‌ مدل ها دارای صندلی قابل جابه‌جایی هستند که تقریباً تا حالت صاف خم می‌شوند تا بچه‌ها در حد یک گهواره جا برای استراحت داشته باشند. برخی دیگر صندلی‌های دو رو دارند، در نتیجه بچه می‌تواند رو به جلو یا رو به شخصی که کالسکه را هل می‌دهد بنشیند.

اگر مدلی را انتخاب کرده‌اید که با صندلی کودک در ماشین سازگار است یا کریر دارد یا صندلی‌ای دارد که تا حد صاف خم می‌شود، از اولین روز زندگی بچه می‌توانید از آن استفاده کنید. اما این مدل ممکن است نسبت به سایر مدل ها گران باشند.

3- کالسکه های چتری و سبک: این کالسکه های سبک اغلب دسته‌های خمیده دارند، مثل یک چتر، و تا کردن آن‌ها ساده است. کالسکه های چتری و سبک برای سفر یا برای رفت‌وآمد سریع به دور و بر شهر با کودکی که می‌تواند بنشیند فوق‌العاده‌اند.

مزایا: سبک و راحت. تا کردن آسان. مدل‌های جدیدتر ممکن است صندلی‌هایی داشته باشند که قابلیت تا شدن تا حد صاف را داشته باشند و مدل‌های دیگر شاید صندلی کودک هم بپذیرند.

معایب: حجم جمع و جور ممکن است نوزادان بزرگ‌تر و نوپایان را آزار دهد، به ویژه وقتی لباس‌های زمستانی سنگین پوشیده باشند. کالسکه های چتری گاهی فاقد ترمز و حفاظ صندلی هستند و چرخ‌های پلاستیکی و کوچک‌شان مانع از قدرت مانور بالای آن می‌شود.

4- سیستم‌های مسافرتی: این سیستم‌ها شامل صندلی کودک برای ماشین، پایه صندلی کودک و کالسکه می‌شوند.سیستم‌های مسافرتی می‌توانند بیش از حد بزرگ باشند. برخی از آن‌ها خوش‌دست و هل دادن‌شان آسان است، اما برخی دیگر می‌توانند خسته کننده باشند.

5- کالسکه تبدیل پذیر به صندلی کودک: در این نوآوری در کالسکه ها یک صندلی کودک برای ماشین وجود دارد که کاملاً با قاب کالسکه ادغام شده که مهم ترین مزیت این محصول صرفه جویی در هزینه هاست. ولی عیب بزرگ این مدل کالسکه ها این است که حتی بدون بچه نیز وزنش سنگین است؛ مادر تازه‌کاری که سزارین داشته ممکن است مشکل بیش‌تری هم با آن داشته باشد همچنین هیچ جای ذخیره و نگه‌داری وسایل ندارد (نه سبد، نه پاکت).

انواع کالسکه های خاص و دونفره

اگر بچه‌های دوقلو یا دو کودک زیر 4 سال دارید، کالسکه های دونفره گزینه‌های خوبی هستند. دو نوع پیکربندی برای کالسکه های دونفره وجود دارد: پهلو به پهلو و درشکه‌ای.

اگر تمرین روزانه‌تان شامل پیاده‌روی تند یا دویدن می‌شوند، کالسکه مخصوص دوندگی برای این هدف طراحی شده است. برای آشنایی با مزایا و معایب هر کدام از انواع کالسکه های دونفره با همراه باشید.

1- کالسکه های دونفره پهلو به پهلو: این کالسکه‌ها دو صندلی دارند که به یک قاب واحد متصل است یا شبیه دو کالسکه هستند که به هم پیچ شده باشند. ویژگی‌های کالسکه های پهلو به پهلو اغلب شبیه مدل‌های تک نفره هستند. این نوع از کالسکه برای مانور با کودکان هم‌وزن و هم‌قد، مثل دوقلوها، راحت‌تر است. برای مدل‌هایی با پشتی‌های تاشو، هر صندلی باید جداگانه تنظیم شود.

مزایا: هنگام حرکت در خیابان و پیاده روها با دو فرزند خود، مدل پهلو به پهلو بهتر از مدل درشکه‌ای می‌تواند از پس جدول‌ها بربیاید.

معایب: اگر کودکانی با وزن‌های متفاوت دارید، این کالسکه ممکن است به یک سو خم شود. یک کالسکه پهلو به پهلوی تا شده ممکن است دوبرابر یک‌نفره فضا بخواهد.برخی کالسکه های پهلو به پهلو ممکن است از همه درب ها یا آسانسورها داخل نشوند.

2- کالسکه های دونفره درشکه ای: این کالسکه ها دو صندلی پشت سر هم دارد. عرض آن‌ها با کالسکه های یک‌نفره یکسان است. اما در حالی که صندلی عقب می‌تواند در برخی مدل‌ها خم شود، صندلی جلو اغلب بدون محدود کردن فضای کودک عقبی خم نمی‌شود. در برخی درشکه‌ها، می‌توانید صندلی‌ها را به نحوی تنظیم کنید که دو کودک روبروی هم قرار بگیرند. برخی دیگر صندلی‌های استادیومی دارند که اجازه می‌دهد کودک عقبی از بالای سر کودک جلویی روبرو را ببیند. حتی می‌توانید درشکه‌هایی پیدا کنید که سه‌قلوها را در خود جای می‌دهند.

مزایا: کالسکه های درشکه‌ ای از درها و آسانسورهای استاندارد آسان‌تر از پهلو به پهلوها داخل می‌شوند. کالسکه های درشکه‌ ای تا شده فقط کمی بیش از درشکه یک نفره فضا می‌گیرد.

معایب: هدایت کالسکه های درشکه‌ ای ممکن است دشوار باشد و برای عبور از جدول‌ها غلق زیادی بخواهد، زیرا والدین عموماً از عقب فشار می‌آورند تا جلو را بلند کنند؛ این‌جا باید وزن سنگین‌تری را با طولی دوبرابر بلند کنید. برخی مدل‌ها حمایت محدودی از پاها می‌کنند و فضای اندکی برای کودکی که عقب نشسته دارند.

فروشگاه سیسمونی نی نی بابا

نی نی بابا فعالیت خود را از سال 1394 به عنوان تامین کننده محصولات نوزاد و کودک اصیل ایرانی و خارجی نظیر انواع کالسکه، کریر، ساک لوازم، روروئک، صندلی غذا، صندلی خودرو، دوچرخه، سه چرخه و خرید انواع ماشین شارژی نی نی بابا برای‌ فروشگاه های اینترنتی آغاز کرد. تخصص اعضای این شرکت به حوزه محصولات نوزاد وسیسمونی و تجربه آنها در تامین بیش از بیست هزار سفارش برای فروشگاه های متعدد موجب شد تا در سال 97 اقدام به تاسیس فروشگاه اینترنتی نی نی بابا به منظور عرضه سریع و مقرون به صرفه تر این محصولات به مصرف کنندگان کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits