دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هسته‌های آلبالو می‌تواند خطرناك باشد
1
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سلامت نیوز : پزشكان به افرادی كه علاقه‌مند به خوردن هسته میوه‌ها هستند توصیه می‌كند تا این كار را در مورد همه میوه‌ها انجام ندهند.آلبالو، گیلاس و همین طور گوجه سبز از جمله میوه هایی هستند كه به...

سلامت نیوز : پزشكان به افرادی كه علاقه‌مند به خوردن هسته میوه‌ها هستند توصیه می‌كند تا این كار را در مورد همه میوه‌ها انجام ندهند.آلبالو، گیلاس و همین طور گوجه سبز از جمله میوه هایی هستند كه به دلیل كوچكی هسته آنها ممكن است در هنگام خوردن هسته آنها هم توسط افراد قورت داده شود.

هسته‌های آلبالو می‌تواند خطرناک باشد

گفتنی است خوردن این هسته‌ها در ظاهر مشكل خاصی ایجاد نمی كند اما در بعضی موارد در عده‌ای می‌تواند سبب بروز آپاندیس گردد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ بررسی‌ها نشان می‌دهند این هسته‌ها ممكن است در حفره كوچك در روده گیر كرده سبب بروز التهاب در آن منطقه شود، علت آن هم این است كه این هسته‌ها در بدن جذب نمی‌شوند. پزشكان به افراد توصیه می‌كنند چنانچه تمایل به خوردن هسته میوه‌ها دارند (زیرا در بسیاری از آنها مواد عالی و ویتامین‌های زیادی وجود دارد) سعی كنند هسته هایی را بخورند كه قابل جویدن باشد و خوب آن را بجوند و از خوردن هسته‌های سفت هر چند كوچك میوه‌ها خودداری كنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits