دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۹ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۸ اوت ۲۰۲۲ میلادی
تغذیه سالم ، درمان سرطان
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرطان و بهبود تغذیه - متاسفانه این روزها همه در بین نزدیکان، دوستان و آ-سرطان - بهبود - تغذیه - اثرات سوءتغذیه روی درمان - چه زمانی باید نگران کاهش وزن شد؟ - آیا نیازی به مصرف مکمل های غذایی هست؟ - بهداشت را رعایت کنید

باشید این میوه باعث مسدود شدن سوخت و ساز داروهای بعد از پیوند می‌شود. البته اگر پزشک متخصص تان غذایی را برایتان ممنوع کرده باشد باید از خوردن آن خودداری کنید.

سرطان-بهبود-تغذیه-درمان

بهداشت را رعایت کنید

اگر توصیه می‌کنیم که اصول تغذیه ی سالم را کنار بگذارید و بر حسب و میل و اشتهایتان غذا بخورید، در عوض توصیه ی اکید داریم که سیگار را ترک کنید. چون باعث کاهش اشتها شده و حس چشایی‌تان را بیش از پیش به خطر می اندازد. توصیه می‌کنیم روزانه بیست دقیقه پیاده روی و یا ورزش های مورد علاقه تان را انجام دهید. این کار باعث افزایش اشتهایتان می‌شود و اجازه نمی‌دهد توده ی عضلانی تان بیش از اندازه تحلیل برود. علاوه بر این باید حواستان بیشتر به رعایت بهداشت دهان و دندان تان باشد تا اختلالات چشایی را به حداقل برسانید.

آیا نیازی به مصرف مکمل های غذایی هست؟

مصرف مکمل های غذایی باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. پزشک باید شما را از نحوه ی استفاده آن ها به خوبی آگاه کند. نباید خودتان را وادار به مصرف ویتامینی بکنید که از خوردن آن اذیت می‌شوید. بهتر است بدایند که بیش از ۱۵۰ نوع مکمل با طعم و بافت مختلف وجود دارد که می‌توانید بر حسب شرایط و نیازهای بدنی‌تان از آن ها استفاده کنید.


وزن کردن

چه زمانی باید نگران کاهش وزن شد؟

اگر کاهش وزن از ۵ درصد بگذرد(برای هر ۷۰ کیلوگرم، ۳.۵ کیلوگرم کاهش وزن) جای نگرانی دارد. در این صورت باید توجه ویژه ای به تغذیه تان بکنید و حتما تحت نظر متخصص تغذیه باشید.

در هر حال اگر به موقع و زودهنگام جلوی کاهش وزن گرفته شود سریع‌تر می‌توانید کاهش وزن را جبران کنید. بیمارانی که ۲۵درصد وزن خود را از دست می‌دهند در جبران وزن دچار مشکل می‌شوند که برای روند درمان و اثربخشی آن لازم است.

اثرات سوءتغذیه روی درمان

سوءتغذیه تاثیر منفی روی تحمل داروها خواهد داشت. در این صورت نیز یک دور باطل به وجود می آید. هر چه بیشتر در دام سوءتغذیه بیفتید عوارض داروها بیشتر، اشتهایتان کمتر و قدرت تحمل درمان کاهش می‌یابد. متاسفانه سوءتغذیه اثربخشی داروها و روند درمان را نیز کند می‌کند. توصیه می‌کنیم به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا برحسب سن، جنسیت و شرایط بیماری تان شما را در داشتن تغذیه ی بهتر راهنمایی کند.

سخن آخر..

خیلی‌ها توانسته اند با ایمانی قوی پشت این بیماری را به خاک بمالند. سخن آخر اینکه سرطان آخر دنیا نیست. لازم است امیدوار باشید و به خدا توکل کنید. ما نیز برای سلامت و بهبودی تان دعا می‌کنیم.

سرطان و بهبود تغذیه - متاسفانه این روزها همه در بین نزدیکان، دوستان و آ-سرطان - بهبود - تغذیه - اثرات سوءتغذیه روی درمان - چه زمانی باید نگران کاهش وزن شد؟ - آیا نیازی به مصرف مکمل های غذایی هست؟ - بهداشت را رعایت کنید

سرطان-بهبود-تغذیه-درماناین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • iranvij.ir
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است