دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
خوردنی هایی که آکنه را تشدید می‌کند
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خوردنی هایی که آکنه را تشدید می‌کند-خوردنی ها- آکنه-تشدید آکنه-درمان آکنه-تغذیه غلط

دکتر ریحانه مهرگان گفت‌:منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه تمام انواع آکنه ریشه در عادات غلط تغذیه‌ای دارند، گفت: نامنظم‌ بودن ساعات غذاخوردن، غذای نامناسب، استفاده‌ مفرط از نشاسته و قند و مصرف بیش ‌از ‌حد خوراکی‌های چرب زمینه‌ساز بروز آکنه است.

خوردنی هایی که آکنه را تشدید می‌کند

وی یبوست مزمن را از دیگر از علل اصلی ایجاد آکنه عنوان کرد و گفت: در صورتی ‌که روده‌ها به ‌صورتی مناسب حرکت نداشته باشند، مواد زائد با سرعتی که باید دفع نمی‌شوند و در جریان خون مواد سمی انبار می‌شود. کوشش بیش ‌از حد پوست در دفع مواد زاید اضافی سبب بروز آکنه و سایر اشکال بیماری‌های پوستی می‌شود.

مهرگان یادآور شد: یک علت مهم دیگر آکنه، حالت از بین ‌رفتن شادابی و زنده بودن سلول‌های پوست است که از عادات غیربهداشتی حاصل می‌شود.

خوردنی هایی که آکنه را تشدید می‌کند

خوردنی هایی که آکنه را تشدید می‌کند

مهرگان در پایان گفت: درمان آکنه با تجویز پماد یا کرم شدنی نیست. استفاده از این داروها تنها به فرونشانی موقتی عمل غدد چربی می‌انجامد.

درمان طبیعی آکنه در مراحل اولیه، رعایت رژیم ‌غذایی مناسب و نوشیدن آب به میزان لازم به صورت مصرف انواع میوه‌ها و سبزیجات است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits