مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
پماد همرکس | بهبود دردهای شقاق، بواسیر و هموروئید
3
زمان مطالعه: 5 دقیقه
بواسیر یا هموروئید از بیماری های شایع دردناک می باشد که بسیاری از افراد را به خود گرفتار می کند و با کمک پماد همرکس می توانید این مشکل را برطرف کنید.

در بیماری بواسیر یا هموروئید رگ های کنترل کننده خروج مدفوع در مقعد گشاد شده و در نتیجه با نشانه هایی چون خارش، سوزش و خونریزی همراه است که به منظور درمان هموروئید پماد همرکس استفاده می شود که سبب برطرف کردن خارش، درد و تحریکات داخلی و خارجی مقعد می شود.

آشنایی با میزان مصرف همرکس

همه انسان ها بواسیر دارند اما علت دردناک شدن آن یبوست، رژیم غذایی نامناسب می باشد در صورتی که حداقل روزی یک بار دفع ندارید احتمال خطر ابتلا به هموروئید در شما افزایش پیدا می کند، این بیماری مانند واریس است و از گشاد شدن رگ های اطراف مقعد ایجاد می شود و دارای دو نوع خونی و غیر خونی است که یکی از روش های درمان بواسیر استفاده از کرم موضعی همرکس است.

پماد همرکس

اطلاعات دارویی پماد همرکس

این کرم موضعی در تیوپ های ۳۰ گرمی تولید می شود که اجزای فراورده آن شامل آب هاماملیس (hamamelis virjiniana) تنتوربنژوئن(Sumatra benzoin) و اکسید روی (zinc oxid)می باشد این دارو بر اساس بالزامیک اسید استاندارد شده است، پماد همرکس به دلیل داشتن تانن و فلانوئید های موجود در عصاره گیاه هاماملیس که در همرکس وجود دارد به تنگ شدن رگ های گشاد شده بر اثر بواسیر و متوقف شدن خونریزی کمک می کند و همچنین این گیاه دارای پرانتوسیانیدین می باشد که از خواص ضد التهابی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد میکروبی برخوردار است و باعث برطرف کردن التهاب در قسمت مذبور می شود.
عصاره هاماملیس به دلیل داشتن تانن اثر ضد التهاب و ضد عفونت دارد و در نتیجه عفونت ها را از بین می برد و به بهبود سریع تر بیمار کمک می کند و همچنین تنتوربنژوئن و اکسید روی موجود در این پماد به عنوان مکمل هاماملیس محسوب می شوند به همین خاطر در درمان بواسیر تاثیر آن چندین برابر می شود.

موارد مصرف پماد همرکس

این پماد در درمان هموروئید و همروئید های پر خون استفاده می شود که سبب درمان درد، خارش و تحریکات داخلی و خارجی مقعد می شود و در دوران بارداری مصرف آن با احتیاط مشکلی ندارد.

فواید پماد همرکس

میزان مصرف این پماد همرکس

پیش از استفاده از این پماد محل مورد نظر را با آب سرد شسته و تمیز کنید سپس دو بار در روز صبح و شب با استفاده از اپلیکاتور داخل جعبه از طریق مقعد اعمال کنید.

آشنایی با عوارض جانبی پماد همرکس

این دارو نیز مانند بسیاری از دارو های دیگر با عوارضی همراه است که ممکن است در افراد حساس به گیاهان دارویی باعث ایجاد واکنش آلرژیک مختصر شود که در مشاهده علایم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.

روش نگهداری پماد همرکس

پماد همرکس را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد و به دور از کودکان نگهداری نمایید.

تداخلات دارویی داروی ضد هموروئید

دارو های مسدود کننده بتا آدرنرژیک از طریق کاهش جریان خون کبدی، می توانند سرعت سوخت و ساز لیدوکائین موجود در محصول را کاهش دهند.
سایمتیدین نیز از طریق کاهش متابولیسم دار های موجود د راین فراورده موجب می شود تا متابولیسم آنها به تاخیر افتد، علاوه بر آن این پماد می تواند با برخی دارو های ضد افسردگی و کورتیکو استروئیدها تداخل ایجاد نماید.

درمان بواسیر

روشهای کنترل هموروئید یا بواسیر

راهکارهای زیادی برای جلوگیری از بروز این مشکل وجود دارد، از این رو با رعایت نکات معرفی شده در زیر می توانید قبل از استفاده از پمادهای رفع بواسیر از بروز آن پیشگیری کنید، البته ساده ترین راه حل برای پیشگیری از بروز بواسیر گرم نگهداشتن مدفوع و جلوگیری از یبوست است، در زیر با راهکار کنترل هموروئید آشنا می شوید :

  • مصرف غذا های فیبردار

از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل زیاد مصرف کنید، زیرا غذاهای غنی از فیبر حجم مدفوع را زیاد و نرم می کنند و از زور زدن فرد که موجب بروز بواسیر می شود، جلوگیری می کند.

  • نوشیدن زیاد مایعات

تا جایی که می توانید، روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب و مایعات سالم دیگر مصرف نمایید.

  • مصرف مکمل های فیبردار

در صورت عدم توانایی مصرف حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم فیبر در روز، می توانید نیاز بدن خود به فیبر را از طریق مکمل های حاوی فیبر تامین نمایید. بنابراین در صورت استفاده از مکمل های فیبردار، روزانه حداقل ۸ لیوان آب یا مایعات دیگر بنوشید.

کاربرد پماد همرکس

  • پرهیز از زور زدن

زور زدن و حبس کردن نفس در زمان دفع مدفوع موجب وارد آمدن فشار زیاد به رگ های ناحیه تحتانی رکتوم شده و در نتیجه احتمال خونریزی و تورم در این قسمت را به همراه خواهد داشت.

  • نگه داشتن مدفوع

در صورتی که برای دفع مدفوع صبر کرده و از خروج آن جلوگیری کنید، مدفوع خشک و سفت شده و در نتیجه دفع آن دشوارتر می شود.

  • ورزش کردن

به منظور پیشگیری از بروز یبوست و کم تر شدن فشار بر روی رگ ها که در نتیجه ایستادن یا نشستن های طولانی مدت اتفاق می افتد، روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش کنید، علاوه بر آن ورزش در کاهش وزن که خود عامل به وجود آمدن هموروئید است، موثر می باشد.

حتماً بخوانید:
موارد مصرف شیاف آنتی هموروئید

موارد مصرف شیاف آنتی هموروئید

شیاف و پماد انتی هموروئید (ANTIHEMORRHOID) هموروئید یا بواسیر، به کلافه های عروقی ناحیه مقعد گویند که به علت فشار آمدن به کف لگن در هنگام زور زدن…

  • پرهیز از نشستن های طولانی مدت

نشستن زیاد در توالت، موجب وارد آمدن فشار بر روی رگ های مقعد شده و در نتیجه احتمال ابتلا به بواسیر افزایش می یابد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است