دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۲ میلادی
رهایی از تکرر ادرار و دردهای پروستات با قرص اورتیدین
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
قرص روکش دار اورتیدین مناسب بیمارانی است که به هایپرپلازی خوش خیم پروستات مرحله I و II مبتلا هستند. این محصول مشکلات ادرار کردن این بیماران همچون تکرر ادرار، قطره قطره آمدن ادرار و معطل شدن هنگام ادرار کردن را برطرف می نماید.

موارد مصرف قرص اورتیدین و عوارض جانبی این دارو

1 قرص 3 بار در روز بعد از غذا همراه با مقداری مایعات میل شود. با شروع درمان به تدریج اثرات درمانی ظاهر می ‎شود. با توجه به ماهیت مزمن بیماری بزرگی خوش‎ خیم پروستات، لازم است مصرف دارو برای مدت طولانی ادامه یابد.
با توجه به سایر موارد مصرف عصاره گزنه از جمله اثرات ضد درد آن؛ باید از مصرف فرآورده های تهیه شده از گزنه در دوران بارداری اجتناب نمود.
مصرف بیش از حد اورتیدین همزمان با داروهای موثر بر فشار خون، می تواند ایجاد تداخل نماید.
همچنین بهتر است از مصرف بیش از حد این فرآورده ها در دوران شیردهی اجتناب گردد.
مصرف مکمل های آهن باید 2 – 1 ساعت از زمان مصرف اورتیدین فاصله داشته باشد.
اورتیدین اثر داروهای مضعف سیستم عصبی مرکزی را تشدید می کند.
از جویدن قرص اورتیدین اجتناب شود.

شرایط نگهداری قرص اورتیدین

در دمای 30-15 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید. فرآورده را از دید و دسترس اطفال دور نگهدارید.

ترکیبات :

  • پلی ساکاریدها، فیتواسترول ‎ها، فلاونوئیدها، اسیدهای تری ترپنیک -
  • براساس وجود 22 میلی گرم آمینواسید بر حسب آلانین در هر قرص روکش‎ دار

این قرص حاوی گزنه است که باعث برطرف کردن تکرر ادرار و قطره قطره آمدن ادرار می شود. قرص روکش دار اورتیدین باریج اسانس بیماران مبتلا به هایپرپلازی خوش خیم پروستات مرحلهI و II را درمان می کند. این محصول مناسب برای بزرگسالان می باشد.

فواید قرص اورتیدین

بیماری هایپرپلازی

هایپرپلازی خوش خیم پروستاتیکی از بزرگترین مشکلات ارولوژیک مردان است و در 90% مردان بالای 65 سال مشاهده و با علائم انسدادیو تحریکی تظاهر می کند. مصرف ریشه گزنه برای شکایات پروستات و مثانه تحریک پذیر توسط کمیسیون E تایید شده است. فرآورده های تهیه شده از ریشه گزنه برای اختلالات ادرار کردن در مراحل I و II آدنوم پروستات به کار رفته اند و موجب برطرف شدن علایم ناشی از بزرگی پروستات می شود بدون آنکه موجب کاهش اندازه پروستات شوند. بر اساس نظر کمیسیون E ریشه گزنه موجب کاهش ادرار باقیمانده و افزایش جریان ادرار می شود.

در مطالعات فارماکولوژیک متعدد مکانیسم های زیر برای عصاره ریشه گزنه مطرح شده است:
مواد موثره موجود در عصاره ریشه گزنه مانند لیگنان ها با اتصال به گلوبولین متصل شونده به هورمون جنسی مانع از اتصال آن به غده پروستات می شوند.
ترکیبات استروئیدی موجود در عصاره خام ریشه گزنه، حرکت ماکروفاژها را به محل هدف تسریع و به اثرات ضد التهابی دارو کمک می نمایند. همچنین استروئیدها باعث مهار فعالیت آنزیم Na+ K+ Atpase و درنتیجه مهار متابولیسم و رشد سلول های پروستات می شوند.
عصاره ریشه گزنه آنزیم 5 – آلفا ردوکتاز و آنزیم آروماتاز را مهار می کند.عصاره ریشه گزنه پرولیفراسیون سلولی در بافت BPH را مهار می کند.

حتماً بخوانید:
علت آبسه و التهاب در غده پروستات و درمان این عارضه

علت آبسه و التهاب در غده پروستات و درمان این عارضه

آیا تا به حال درمورد عارضه آبسه غده پروستات چیزی شنیده اید ؟ در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم قصد داریم شما را با علت این مشکل و درمان آن آشنا…

کارآزمایی بالینی بر روی عصاره ریشه گزنه

در یک کارآزمایی بالینی با کنترل پلاسبو روی 79 بیمار مبتلا به BPH، عصاره ریشه گزنه (600 میلی گرم در روز از عصاره 5:1 برای مدت 8 – 6 هفته) در تمامی پارامترهای اندازه گیری شده (جریان ادرار، حجم ادرار و ادرار باقیمانده) بر دارونما برتری داشت. در دیگر کارآزمایی مشابه، 50 بیمار مبتلا به مراحل I و II هایپرپلازی خوش خیم پروستات که با عصاره ریشه گزنه (600 میلی گرم در روز از عصاره 5:1 برای مدت 9 هفته) درمان شده بودند، کاهش قابل توجه SHBG و اصلاح شایان توجه حجم ادرار و حداکثر جریان ادراری را نشان دادند.
بعد از 24 هفته متوسط حداکثر جریان ادرار در گروه مصرف کننده ترکیب عصاره میوه نخل اره ای و عصاره ریشه گزنه Ml/S1.9 و در گروه مصرف کننده فیناستراید Ml/S2.4 افزایش یافت و تفاوت قابل توجه آماری بین دو گروه درمانی مشاهده نشد. محققین نتیجه گرفتند اثربخشی ترکیب عصاره میوه نخل اره ای و عصاره ریشه گزنه با اثر بخشی فیناستراید برابر است و ارتباطی با حجم پروستات ندارد. با این حال تحمل ترکیب عصاره میوه نخل اره ای و عصاره ریشه گزنه بهتر از فیناستراید بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • hyperdaru.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است